Internete plinta Rusijos karių duomenys: nutekėjo milžiniška duomenų bazė, atskleidžianti nemažai informacijos

Internete plinta Rusijos karių duomenys: nutekėjo milžiniška duomenų bazė, atskleidžianti nemažai informacijos

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje ne tik suvienijo didžiąją dalį Europos ir pasaulio valstybių, tačiau į konfliktą įtraukė ir programišius. Į kovą prieš Rusiją pasijungė ir „Anonymous“ programišių bendruomenė, o dabar pasirodė ir Rusijos kareivių sąrašas.

Ukrainos gynybos strategijų centas gavo 120 tūkst. Rusijos kareivių, kurie išsiųsti kariauti į Ukrainą, asmeninius duomenis. Kartu su vardais ir pavardėmis yra pateikiami ir asmens kodai, o taip pat ir tarnybos vieta.

Visą šią informaciją pateikia naujienų portalas „Ukrayinska Pravda“, kurio teigimu, duomenys yra gauti iš patikimų šaltinių. Tiesa, kol kas išlieka neaišku ar ši informacija buvo gauta su „Anonymous“ programišių pagalba ar vis dėlto iš kitų šaltinių.

Tokie duomenų nutekėjimai tik dar kartą patvirtina, jog karas vyksta ne tik Ukrainos teritorijoje, bet ir internetinėje erdvėje. J.Hopkinso aukštųjų tarptautinių studijų mokyklos strateginių studijų profesorius Thomas Ridas pažymi, kad tokie informacijos nutekėjimai ne kartą, anksčiau, buvo naudojami siekiant demoralizuoti priešininką.

„Iš istorijos žinome, kad darbuotojų pavardžių nutekėjimas turi stiprų psichologinį poveikį“, - teigia T.Ridas. „Tai sukuria pažeidžiamumo jausmą, kuris pasiekiamas labai asmenišku būdu“.

Tiesa, pastebima, kad jeigu šis sąrašas ir yra tikras, jame yra tikrai ne visi Rusijos kariai. Pastebima ir tai, jog nutekėjęs dokumentas buvo sukurtas ar modifikuotas tarp balandžio ir birželio mėnesių, praėjusiais metais. Įdomu ir tai, jog kai kurios detalės rodo ir tai, kad šis dokumentas galėjo būti sukurtas dar 2006 metais.

Visą sąrašą galite rasti paspaudę čia.

Rekomenduojame peržiūrėti

Komentarai 0

Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas