Internetas

„Juodojo penktadienio“ nuolaidų medžioklė: pirkėjai ateina pasiruošę sutaupyti, o ne „išsitaškyti“

Už Atlanto kilęs „Juodojo penktadienio“ išpardavimų maratonas jau ne pirmus metus užvaldo ir sutaupyti siekiančių lietuvių dėmesį. Nors artėjant lapkričiui pirkėjų aktyvumas buvo sumažėjęs, šalies gyventojai atsibudo nuo pirmųjų išpardavimo savaitės dienų.

„Juodojo penktadienio“ nuolaidų medžioklė: pirkėjai ateina pasiruošę sutaupyti, o ne „išsitaškyti“

Už Atlanto kilęs „Juodojo penktadienio“ išpardavimų maratonas jau ne pirmus metus užvaldo ir sutaupyti siekiančių lietuvių dėmesį. Nors artėjant lapkričiui pirkėjų aktyvumas buvo sumažėjęs, šalies gyventojai atsibudo nuo pirmųjų išpardavimo savaitės dienų.

Telekomunikacijų bendrovės „Telia“ duomenimis, šiemet fiksuojami daugiau nei dukart didesni pardavimai, o nuo didžiausių metų nuolaidų medžioklės neatbaido net rekordinė infliacija.

Didieji metų išpardavimai – ypač laukiami

Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV) po Padėkos dienos prasidedantis „Juodasis penktadienis“ neatsiejamas nuo pirkėjų spūsčių prekybos centruose ir įnirtingų grumtynių dėl stipriausiai nukainuotų prekių. Skaičiuojama, kad 2021 m. amerikiečiai per šią išpardavimų dieną išleido net 8,9 mlrd. dolerių. „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Simonas Tilindis pastebi, kad tokia didžiulių nuolaidų tradicija vis labiau įsitvirtina ir Lietuvoje.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

„Lapkritis yra tituluojamas tikru išpardavimų mėnesiu ir stipriai konkuruoja su gruodžiu, kuris įprastai pasižymi didžiausiais pardavimais. Visgi akcijos „Juodojo penktadienio“ metu dažnai yra didesnės nei kalėdiniu laikotarpiu, o tai pastebėję pirkėjai kasmet laukia šios progos įsigyti norimus pirkinius ar dovanas Kalėdoms kur kas pigiau“, – sako S. Tilindis.

Ekspertas pripažįsta, kad rekordinė infliacija, elektros kainos, vis garsesnės kalbos apie recesiją kėlė klausimų, ar šių metų pasiūlymai sulauks tokio paties pirkėjų dėmesio, tačiau pardavimų statistika kalba pati už save.

„Juodojo penktadienio“ pasiūlymus taikome jau nuo savaitės pradžios ir stebime net 2,3 karto nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu didesnius pardavimus. Populiariausių pirkinių sąraše rikiuojasi mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, ausinės, televizoriai, o didžiausio dėmesio sulaukia prekės su didžiausiomis nuolaidomis“, – lietuvių pasirinkimus apžvelgia S. Tilindis.

Perka racionaliau

S. Tilindžio teigimu, pirkėjų aktyvumą šio „Juodojo penktadienio“ išpardavimų laikotarpiu gali lemti ekonominio augimo metu sukauptos santaupos.

„Kai esi neužtikrintas dėl artimos ekonominės perspektyvos automatiškai mažini išlaidas, taip įprastai veikia žmogaus psichologija. Tokios tendencijos išryškėjo rudenį, kai tam tikrose prekių kategorijose buvo stebimi mažesni pardavimai. Visgi „Juodąjį penktadienį“ žmonės plačiai atveria pinigines ir, panašu, kad supranta šiuos išpardavimus kaip būdą sutaupyti“, – sako S. Tilindis.

Pasak S. Tilindžio, šiemet stebimas ir augantis pirkėjų racionalumas, o kur kas labiau nei skambios reklamos ar ryškios iškabos pirkti skatina tikroji prekės vertė.

„Prieš priimdami sprendimą įsigyti prekę išpardavimų metu pirkėjai vis dažniau atlieka namų darbus, pasilygina kainas. Didžiausio dėmesio sulaukia pasiūlymai, siūlantys reikšmingą kainos pokytį lyginant su rinka, pirkėjai renkasi geriausią vertę“, – sako S. Tilindis.

„Telia“ duomenimis, šiemet „Juodojo penktadienio“ pasiūlymais aktyviai naudojamasi ir apsiperkant internetu, ir fizinėse prekybos vietose.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas