Kibernetinės atakos vyksta nuolat, o jų subjektais dažnai tampa ne tik fiziniai asmenys ar didžiulės kompanijos, tačiau ir valstybinės institucijos. Tai, kad rusų kibernetiniai nusikaltėliai vykdo atakas prieš Ukrainą – ne naujiena. Tačiau šįsyk buvo nusitaikyta į kitą valstybę.
Kibernetinės atakos vyksta nuolat, o jų subjektais dažnai tampa ne tik fiziniai asmenys ar didžiulės kompanijos, tačiau ir valstybinės institucijos. Tai, kad rusų kibernetiniai nusikaltėliai vykdo atakas prieš Ukrainą – ne naujiena. Tačiau šįsyk buvo nusitaikyta į kitą valstybę.
Praėjusią savaitę kibernetinę ataką patyrė Lenkijos mokesčių inspekcija. Antradienį buvo surengta vadinamoji DDoS ataka prieš šios institucijos internetinę svetainę, o tai lėmė jos veiklos sutrikimus bent valandai, o vartotojai neturėjo galimybės prisijungti prie mokesčių registravimo sistemos.
Pranešama, jog šią ataką galėjo įvykdyti įsilaužėliai iš Rusijos, o tokią informaciją patvirtino ir kibernetinio saugumo reikalų valstybės sekretorius Januszas Cieszynskis. Kalbėdamas su Lenkijos naujienų portalu „Polsat News“, jis dėl šio išpuolio apkaltino Rusiją.
„Turime reikšmingos informacijos, kuri leidžia manyti, kad tai buvo mūsų priešo darbas“, - teigė jis.
J.Cieszynskio teigimu, dėl šios atakos vartotojų duomenys nenukentėjo ir jie liko nepaliesti. Įdomu tai, jog apie šią ataką buvo kalbama dar prieš jai įvykstant, o tokios kalbos vyko susirašinėjimų programėlėje „Telegram“.
Dar praėjusį pirmadienį, programišių grupuotė „NoName057(16)“ skelbė, jog artėja ataka, kuri bus nukreipta prieš Lenkijos mokesčių inspekcijos internetinę svetainę. Ši grupuotė aktyviai darbuojasi jau keletą mėnesių, o pagrindinis jų tikslas – keršyti visiems, kurie teikia paramą Ukrainai.
Ta pati programišių kalbėjo ir apie įsilaužimą į Lenkijos oro uostų ir elektroninius valdžios internetinius puslapius. Tokios kalbos pasirodė iškart po to, kai Lenkija pristatytė pirmuosius „Leopard“ tankus į Ukrainą. Tiesa, ar tokios atakos išties buvo įvykdytos – informacijos nėra.
Lenkijos saugumo tarnybos jau ne kartą atkreipė dėmesį, jog pastaruoju metu vyraujanti situacija kelia susirūpinimą. Teigiama, kad šalyje, nuo pat karo pradžios, buvo vykdomos nuolatinės prorusiškų programišių grupuočių atakos. Teigiama, kad tokiu būdu bandoma „destabilizuoti padėtį šalyje“.
„Pasitelkdami kibernetines atakas, rusai nori daryti spaudimą Lenkijai, kaip priešakinei šaliai ir pagrindinei Ukrainos sąjungininkei NATO rytiniame flange“, – dar gruodį skelbė Lenkijos saugumo agentūra.
Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.
Rekomenduojame peržiūrėti
Taip pat skaitykite
0 komentarų