Kibernetinis saugumas yra itin opi problema visame pasaulyje. Nuo kibirnetinių atakų apsisaugoti nesugeba ne tik smulkios įmonės, tačiau ir didžiulės korporacijos. Visa tai dar kartą iliustruoja ir naujausias įvykis, kuris paliečia kone pusę milijardo internautų.
Kibernetinis saugumas yra itin opi problema visame pasaulyje. Nuo kibirnetinių atakų apsisaugoti nesugeba ne tik smulkios įmonės, tačiau ir didžiulės korporacijos. Visa tai dar kartą iliustruoja ir naujausias įvykis, kuris paliečia kone pusę milijardo internautų.
Įsilaužėlių bendruomenės forume buvo paskelbtas pranešimas, kurio turinys – šokiruojantis. Anoniminis vartotojas pasidalino įrašu, kuriame siūlo įsigyti „WhatsApp“ vartotojų duomenų bazę, o joje – šiemet atnaujinti duomenys su daugiau nei 487 mln. šios programėlės naudotojų informacijos. Ir panašu, kad ši informacija gali būti teisinga.
Saugumo specialistai iš „Cybernews“ patikrino pavyzdinius duomenis, kurie buvo pateikiami prie forume paskelbto pranešimo ir patvirtino, jog jie, deja, atitinka realių „WhatsApp“ vartotojų informaciją. Nors programišiai ir nepateikia informacijos kokiu būdu buvo surinkti šie duomenys, tačiau jau žinoma, kad tai liečia 84 šalių programėlių naudotojus, o tarp jų patenka ir Lietuva.
„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.
Skelbiama, jog duomenų bazėje yra daugiau nei 220 tūkst. vartotojų iš Lietuvos. Daugiausiai informacijos programišiai surinko apie vartotojus iš Egipto – tarp nutekėjusios informacijos yra beveik 45 mln. vartotojų duomenys. Antroje pozicijoje – Italija su 35,6 mln., toliau – JAV su 32,3 mln. Tarp labiausiai nukentėjusių šalių galima rasti ir Lenkiją, Norvegiją, tačiau informacijos apie mūsų kaimynus iš Latvijos ar Estijos – nėra.
„Cybernews“ išsiaiškino ir tai, jog duomenų bazę turintis asmuo nesiekia parduoti visų duomenų iškart, o juos siūlo įsigyti dalimis. Pavyzdžiui, už vartotojų duomenis iš JAV prašoma 7 000 JAV dolerių, o Didžiosios Britanijos – 2 500 JAV dolerių. Saugumo specialistai bandė susisiekti ir su „WhatsApp“ valdančia bendrove „Meta“, tačiau pastaroji komentaro šiuo klausimu kol kas nėra pateikusi.
Kaip jau minėjome, kol kas nėra žinoma kokiu būdu šie duomenys atsidūrė ant prekybos stalo. „Cybernews“ redaktorė Jurgita Lapienytė pažymi ir tai, jog kol kas nėra jokių įrodymų apie ataką, susijusią su „WhatsApp“. Tačiau pažymima, kad tai nesumažina pavojaus, kurį gali patirti nukentėję vartotojai.
„Šiame amžiuje mes visi paliekame nemažą skaitmeninį pėdsaką , o technologijų milžinai, tokie kaip „Meta“, turėtų imtis visų įmanomų atsargumo priemonių, kad tuos duomenis apsaugotų“, – sakė „Cybernews“ tyrimų grupės vadovas Mantas Sasnauskas.
Priminsime, jog tai ne pirmas kartas kuomet internete pasirodo su „Meta“ susijusių programėlių duomenys. Kompanijos vadovai jau ne kartą buvo susilaukę kritikos dėl leidimo trečiosioms šalims taip lengvai rinkti vartotojų duomenis, o dar praėjusiais metais buvo pasidalinti ir „Facebook“ vartotojų duomenimis. Tuomet buvo paviešinta informacija apie 533 mln. šio socialinio tinklo naudotojų.
Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.
Temos
Rekomenduojame peržiūrėti
Taip pat skaitykite
0 komentarų