Milijonai rusų liko be prieigos prie „Instagram“: savaitgalį siuntė atsisveikinimo žinutes, apmaudą internete liejo ir Rusijos influencerė

Milijonai rusų liko be prieigos prie „Instagram“: savaitgalį siuntė atsisveikinimo žinutes, apmaudą internete liejo ir Rusijos influencerė

Arnas Balčiūnas

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje pakeitė daugelio gyvenimus ir įprastą gyvenimo ritmą visame pasaulyje. Didžiulius pokyčius pastebi ir rusai, kurie nuo šiandien nebegali naudotis „Instagram“ socialiniu tinklu.

Kaip jau buvo skelbiama, kai kuriose šalyse „Facebook“ leis raginimus pakenkti Rusijos kariams, politikams ar net linkėti jiems mirties. Pirmieji apie tai pranešė „Reuters“, kur buvo atskleidžiami vidiniai kompanijos darbuotojų susirašinėjamai. Neilgai trukus į tai sureagavo ir Rusija. Žiniasklaidą reguliuojanti institucija „Roskomnadzor“ paskelbė, jog netrukus bus užblokuotas ir socialinis tinklas „Instagram“.

instagram

Ir šiandien tai jau tapo faktu. Nuo šiol Rusijoje nebeliko galimybės patekti į „Instagram“ socialinį tinklą, kurį šalyje naudojosi maždaug 80 mln. žmonių. Dar praėjusį penktadienį į tai sureagavo ir „Instagram“ vadovas Adamas Mosseri, kuris kritiškai sureagavo į tokį sprendimą.

Dar savaitgalį, į artėjančius pokyčius reagavo ir Rusijos influenceriai, kurie „Instagram“ socialiniame tinkle skelbė atsisveikinimo žinutes bei ragino savo sekėjus persikelti į kitas platformas arba naudotis VPN paslaugomis, jog galėtų apeiti šį draudimą.

instagram_2021-04-12-085848

Kaip skelbia „The Washington Post“, Rusijos mados influencerė Karina Nigay buvo surengusi tiesioginę vaizdo transliaciją, kur apgailestavo dėl tokio draudimo. „Tai mano darbas“ , - sakė K.Nigay. „Įsivaizduokite, kad jus ką tik atleido iš darbo ir negausite jokių pajamų, bet tuo pačiu metu turite išlaikyti šeimą, komandą, o tada staiga nebeturite nieko.“.

Negana to, ji vėliau sugebėjo įžvelgti ir pozityvią to pusę, mat, tai gali išeiti į naudą Rusijos mados prekių ženklams. Reaguodama į komentarus po jos įrašu, kuriuose teigiama, kad jos nusiskundimai yra niekiniai, palyginant su tuo ką dabar išgyvena ukrainiečiai, Rusijos žvaigždė atsakė, kad „visos šios propagandinės istorijos jai visiškai nerūpi“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Gintaras

Rusai turėtų džiaugtis, nes pagaliau pildosi jų noras grįžti į sovietmetį.

Fbi

Pagaliau pailses nuo savo nesamoniu :) ir man juokinga ten verkia ko ten verkt gi labai putinas zjbs tai tegu sedi savo rusijoj apsisike visi kas pries bega tolyn nuo ten....

Mma

Labai gerai gales pradet darbo ieskotis ziurke, dar drysta kazka sakyt jibani vatnykai.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas