Internetas

Organizacinius įgūdžius IT specialistai tobulina hakatonuose

Antrą kartą vykusiame hakatone „Hack the car“, IT specialistai turėjo galimybę ne tik iš arčiau susipažinti su pasaulyje žinomu inovatyviu automobilių asistentu, bet ir sustiprinti savo ryšius IT sektoriaus bendruomenėje bei tobulinti organizacinius įgūdžius.

Organizacinius įgūdžius IT specialistai tobulina hakatonuose

Antrą kartą vykusiame hakatone „Hack the car“, IT specialistai turėjo galimybę ne tik iš arčiau susipažinti su pasaulyje žinomu inovatyviu automobilių asistentu, bet ir sustiprinti savo ryšius IT sektoriaus bendruomenėje bei tobulinti organizacinius įgūdžius.

Hakatonai Lietuvoje nebėra naujovė, tačiau IT specialistai vis dar prasitaria apie tokio pobūdžio renginių trūkumą. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad pagrindinis hakatono tikslas yra sukurti tam tikrą programinę įrangą, tačiau įvairūs specialistai čia susitinka siekdami įsilieti į IT bendruomenę bei semtis žinių iš savo srities profesionalų. Atsižvelgdami į jaučiamą bendruomenės poreikį ir pirmojo hakatono sėkmę – inovatyvios programinės įrangos automobiliams kūrėjai vėl sukvietė IT specialistus išmėginti save ir parodyti savo kūrybiškumą.

Šį kartą hakatono dalyviai per mažiau nei 12 valandų turėjo laisva forma sukurti mobilios programėlės prototipą, kuri, veikdama kartu su OBD2 prietaisu, panaudotų iš automobilio išgaunamus duomenis per OBD2 protokolą.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Kaip komandoms sekėsi su organizatorių pateikta užduotimi, pakomentavo vienas iš hakatono mentorių, „Voltas IT“ Programinės įrangos inžinerijos vadovas – Gytis Kvedaravičius. „Nors ir buvo įdomu pamatyti kaip komandoms sekėsi išskaityti duomenis iš automobilio (sužinoti VIN kodą, markę, kiek automobilis iš viso palaiko parametrų ar perskaityti klaidas), labiausiai dėmesį traukė pačių prototipų idėjos, jų pritaikymas ir pateikimas vartotojui“, – pasakojo mentorius.

Iššūkis - vienodas, bet dalyvių motyvacija – skirtinga

Dėl prizinių vietų vykusiame hakatone varžėsi 3 komandos, tarp kurių ir praėjusių metų dalyviai. Tiek senbuvius, tiek naujokus susirinki paskatino ne tik noras konkuruoti dėl geriausio sprendimo. Motyvų dalyviai įvardijo ir daugiau.

Viena iš komandų siekė pranokti savo rezultatus praėjusiais metais, kiti atvyko tikėdamiesi iššūkio sprendimą pritaikyti asmeniniame gyvenime – paprastai atliekant diagnostiką savo automobilyje bei išgaunant aktualią informaciją iš jo.

Itin svarbia priežastimi dalyvauti hakatone IT specialistams tapo ir galimybė tobulinti organizacinius įgūdžius, kurie itin atsiskleidžia esant ribotiems laiko ištekliams. „Nors dienos viskam atlikti ir nepakako, tačiau būtent laiko limitas padėjo mums veikti efektyviau ir prioritetus teikti idėjoms ir jų praktiškumui, neišdeginant turimų resursų per dideliam smulkmeniškumui. Tai leido susikurti prototipo griaučius, o tolimesnius patobulinimus jau galėtume pritaikyti ir šlifuoti ateityje“, – kalbėjo viena iš komandų.

Galimybė mokytis iš profesionalų

Kurdami automobilių diagnostikos aplikacijos prototipą dalyviai konsultavosi su pasaulinei rinkai tokį sprendimą jau pristačiusiais savo srities profesionalais. Vairuotojams palengvinęs kasdienybę „OBDeleven“ prietaisas pasaulyje greitai išpopuliarėjo ir toliau sėkmingai plečia produkto entuziastų gretas. Tuo metu jo kūrėjai, siekdami tapti lyderiais automobilių diagnostikos srityje, kaskart programinę įrangą tobulina ir ieško inovatyvių sprendimų. „Kiekvienas naujo žmogaus prisilietimas prie mūsų sukurto produkto mums leidžia pamatyti programavimo subtilybes kitu kampu, pasisemti naujų idėjų, o kartais ir atrasti naujų talentų, gebančių kūrybiškai ir sumaniai pateikti savo sprendimus“, – komentavo organizatoriai.

Matydami hakatoną kaip puikią platformą, kurioje gimsta naujos idėjos bei gali susitikti įvairių sričių IT specialistai ir profesionalai, „Voltas IT“ ketina ir toliau organizuoti panašaus pobūdžio renginius.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas