Internetas

Pasigedote neigiamų įvertinimų skaičiaus „YouTube“? Štai kaip jį susigrąžinti

Pasigedote neigiamų įvertinimų skaičiaus „YouTube“? Štai kaip jį susigrąžinti

Sprendimas panaikinti „dislike“ skaičiaus rodymą yra ko gero prieštaringiausiai vertinamas šios platformos pokytis nuo pat jos atsiradimo - didesnė dalis vartotojų buvo nusiteikę prieš tokį sprendimą, o ne palaikė jį. Vis dėlto žinojimas kiek žmonių neigiamai įvertino vaizdo įrašą padeda žiūrovams įsivertinti, ar vaizdo įrašas vertas dėmesio, ar tai tik dar vienas dėmesio trokštantis turinio kūrėjas, nepasiūlantis nieko prasmingo ar įdomaus. „YouTube“ atstovų teigimu, neigiamų įvertinimų skaičiaus rodymas buvo panaikintas tam, kad kūrėjai būtų apsaugoti nuo „priekabiavimo ir koordinuotų atakų“.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Tačiau yra būdas šią funkciją susigrąžinti - vienas programuotojas sukūrė naršyklės plėtinį, kuris „YouTube“ API (angl. application programming interface) dėka geba sugeneruoti tikslų „dislike“ skaičių bet kuriam platformoje patalpintam vaizdo įrašui. Deja, maždaug nuo gruodžio 13 dienos šis API bus pakoreguotas taip, kad neigiamų vertinimų skaičiaus generavimas taptų neįmanomu - tai suteikia programuotojui maždaug tris savaites rasti alternatyvų sprendimą.

Skelbiama, kad nuo gruodžio vidurio šis naršyklės įskiepis pasikliaus tik savo vartotojų baze - nors tai skamba gan inovatyviai, kadangi statistika bus neoficiali, kils rizika duomenų iškraipymui. Vienas iš būtų šią riziką sumažinti būtų lyginant įskiepio naudotojų balsus su realių vertinimų duomenų baze. Žinoma, tam, kad toks sprendimas pasiteisintų, programuotojo sukurtą plėtinį turėtų naudoti didelis kiekis žmonių, tačiau tai ne problema - tikėtina, kad šiuo sprendimu pasinaudos vis daugiau vartotojų.

Naršyklės plėtinį pavadinimu „Return YouTube Dislike“ sukūrė programuotojas Dmitry Selivanov, o jį atsisiųsti galima iš jam sukurtos oficialios svetainės. Kol kas jis prieinamas tik „Chrome“ ir „Firefox“ naršyklių naudotojams, tačiau kūrėjas skelbia, jog greitu metu bus sukurta ir mobili versija.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-01-14, 16:33

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas