Pavojuje atsidūrėme mes visi: internete išplito įspūdingas kiekis slaptažodžių, pasitikrinkite ar Jūs esate saugūs

Vakar, pirmadienį, buvo pristatyta naujoji „Apple“ kuriamos „iOS“ operacinės sistemos versija ir daugelis „iPhone“ išmaniųjų telefonų turėtojų jau pradėjo skaičiuoti laiką, kada galės atsinaujinti savo įrenginį. Tačiau džiaugtis šiomis dienomis turėtų būti kiek sudėtinga. Kad ir kiek technologijų milžinės bandytų apsaugoti savo produktus – duomenų nutekėjimas išlieka labai opi problema virtualioje erdvėje.

Kaip skelbia „CyberNews“, internete pasirodė įspūdingas kiekis nutekėjusių duomenų – net 100 GB tekstinis failas, kuriame galima rasti 8,4 mlrd. slaptažodžių. Šis dokumentas pažymėtas „RockYou2020“ pavadinimu ir tikėtina, jog yra sudarytas iš ne vieno seniau įvykusio incidento, kuomet nutekėjo vartotojų duomenys.

Situacija labai panaši į tą, kuri įvyko dar 2009 metais. Tuomet buvo įsilaužta į socialinio tinklo serverius ir nutekinta daugiau nei 32 mln. vartotojų slaptažodžių. Liūdniausia tai, jog visi jie buvo pateikti tiesiog tekstiniu formatu. Tokie duomenų paskelbimai yra itin pavojingi ir gali padaryti milžinišką žalą.

Visų pirma, reikėtų suprasti, jog programišiai, kurie paviešina tokį kiekį duomenų, juos greičiausiai surenka iš bent kelių skirtingų šaltinių. Kitaip sakant, vartotojų informacija surenkama ne iš vienos konkrečios platformos ar internetinės svetainės, o iš daugybės skirtingų ir taip sukuriamas vienas didžiulis failas. Prisimenant vieną didžiausių tokių įsilaužimų, kurio metu nutekėjo net 3,2 mlrd. vartotojų el.pašto adresų bei slaptažodžių, tuomet duomenų failas buvo sudarytas iš informacijos gautos po įsilaužimų į „Netflix“ ir „LinkedIn“.

Šiomis dienomis internete atsiradęs failas turėtų sukelti nerimą kiekvienam iš mūsų. Viskas labai paprasta – pasaulyje gyvena kiek daugiau nei 7 mlrd. žmonių, o faile galima rasti daugiau nei 8,4 mlrd. slaptažodžių. Tai iš esmės reiškia, jog tarp jų, tikriausiai, rasime nors vieną slaptažodį, kuris būtų naudojamas Jūsų ar Jūsų aplinkoje.

Kaip sužinote ar Jūsų slaptažodis gali būti aptiktas internete? Mes rekomenduojame pasinaudoti „CyberNews“ suteikiamu įrankiu, kuris parodys ar Jūsų slaptažodis patenka tarp kažkada nutekėjusių duomenų, o tai padaryti galite paspaudę čia. Akivaizdu ir tai, jog susikurti sudėtingą slaptažodį tampa vis svarbiau ir svarbiau.

Per pastaruosius keletą metų įvyko nemažai duomenų nutekėjimų, kurie parodo, jog daugelis mūsų naudojamų sistemų nėra saugios. Lietuviai tikriausiai puikiai pamena ir ne taip jau seniai įvykusį „Citybee“ skandalą. Jeigu dar nepradėjote naudoti sudėtingesnių ir skirtingų slaptažodžių skirtingose platformose – dabar pats metas tai padaryti.


Kol kas komentarų nėra.