„Paysera“ dalinasi geromis naujienomis: patobulino procesus ir atsikratė Lietuvos banko nemalonės

Išorinė audito bendrovė, atlikusi nepriklausomą auditą konstatavo, kad „Paysera“ patobulino visus klientų pažinimo ir pinigų plovimo prevencijos procesus visose srityse, kuriose pastebėjimų turėjo Lietuvos bankas.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Paysera“ dalinasi geromis naujienomis: patobulino procesus ir atsikratė Lietuvos banko nemalonės

Savo ruožtu, Lietuvos bankas, įvertinęs „Paysera“ įgyvendintas priemones bei išorės auditoriaus ataskaitą, leido veikti be ribojimų.

„Išorės audito įmonė 2023 m. kovo pradžioje pateiktoje ataskaitoje patvirtino, kad mes šimtu procentų ir laiku, iki gruodžio 30 dienos, įgyvendinome Lietuvos banko audito išvadoje išsakytiems pastebėjimams skirtą ir su Lietuvos banku suderintą patobulinimų planą. Įvertinęs visumą atliktų pokyčių ir susipažinęs su išorės auditoriaus ataskaita Lietuvos bankas leido mums veikti pilna apimtimi be apribojimų, – sako Gintautas Mežetis, „Paysera LT“ generalinis direktorius.

Jis teigia, kad finansinių technologijų bendrovė veikia kintančioje reguliavimo aplinkoje, todėl prisiderinti prie įmonės viduje atnaujintų procesų per kelis mėnesius nebuvo lengva, tačiau profesionalumą ir brandą parodžiusi komanda transformaciją įgyvendino. „Šis pasiekimas rodo mūsų gebėjimą pokyčius atlikti greitai”, – pažymi G. Mežetis.

Lietuvos bankas 2022 m. „Paysera“ audito ataskaitoje buvo išskyręs šešias tobulintinas sritis. 2023 m. išorės audito įmonės pateiktoje ataskaitoje konstatuojama, kad „Paysera“ įgyvendino visas veiklas šešiose patobulinimo plano srityse iš šešių. Atlikus pokyčius minėtose srityse, išorės audito įmonė atitiktį reguliatoriaus reikalavimams įvertino aukščiausiu įvertinimu „Taip“ (iš trijų galimų alternatyvų: „Taip“, „Didžiąja dalimi taip” arba „Iš dalies“).

Praėjusių metų kovą Lietuvos banko pritaikyti apribojimai neleido „Paysera LT“ atidaryti naujų sąskaitų ne Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių rezidentams (išlyga taikyta Ukrainos piliečiams) bei aukštesnės rizikos sektoriuose veikiantiems juridiniams subjektams (pavyzdžiui, kelionių organizatoriams, finansų bendrovėms, paramos fondams ir kt.). Nuo šiol ne EEE valstybių rezidentai ir šių sektorių įmonės gali kreiptis dėl sąskaitų atidarymo.

„Paysera“ yra didžiausia Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) pagal įmonės sąskaitose laikomus klientų pinigus bei viena didžiausių pagal klientų atliktas mokėjimo operacijas, rodo Lietuvos banko pateikiami naujausi 2022 m. IV ketv. duomenys.

Pagrindinis įmonės verslas Baltijos šalyse yra mokėjimų apdorojimas e. parduotuvėse, už Baltijos šalių ribų – pervedimai, valiutos konvertavimas programėlėje ir e. bankininkystėje.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas