Politikai imasi kovos su šalyje siautėjančiais sukčiais, kurie iš gyventojų išvilioja tūkstančius: priimtas sprendimas, kuris situaciją gali pakeisti iš esmės

Pranešimas spaudai

2024-11-30, 07:54

0 komentarų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Lietuvos policijos, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ir Lietuvos banko atstovais aptarė elektroninių ir telefoninių sukčiavimų tendencijas, taikomas priemones ir naujus prevencijos būdus.

Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
Politikai imasi kovos su šalyje siautėjančiais sukčiais, kurie iš gyventojų išvilioja tūkstančius: priimtas sprendimas, kuris situaciją gali pakeisti iš esmės

Nutarta, jog artimiausiu metu bus kuriamas 24/7 veikiantis centras, kuris operatyviai reaguos ir sieks užkardyti šio pobūdžio nusikaltimus.

„Elektroniniai sukčiavimai yra mūsų nauja realybė. Kovojant su jais reikalingas visų atsakingų institucijų dėmesys ir pastangos – pradedant nuo reikiamų teisės aktų parengimo ir įgyvendinimo, efektyvaus keitimosi informacija ir bendradarbiavimo stiprinimo, baigiant techninėmis prevencinėmis priemonėmis ir tinkamu visuomenės informavimu,“ – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Telefoniniai ir elektroniniai sukčiavimai sudaro net 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. RRT duomenimis, šiemet iš Lietuvos gyventojų išviliota 14 mln. eurų, iš jų sugrąžinta beveik 10 mln. eurų. Pasak RRT tarybos pirmininko pavaduotojo Dariaus Kuliešiaus, šiemet užblokuota daugiau nei 6,5 mln. skambučių, kuriais neteisėtu būdu bandyta išvilioti gyventojų lėšas.

is pabrėžė, kad operatyvumas ir prevencija yra svarbiausi aspektai kovoje su elektroniniais ir telefoniniais nusikaltimais. Policija per metus pradeda apie 3000 ikiteisminių tyrimų dėl šių nusikalstamų veikų. Tačiau, pasak generalinio komisaro A. Paulausko, tai tik ledkalnio viršūnė.

Dažniausiai gyventojai susiduria su avansinių mokėjimų apgaule (41 proc.), daugėja telefoninių sukčiavimų (11 proc.), taip pat gyventojai nukenčia nuo investicinių apgaulių ir duomenų viliojimo (phishing) atakų.

Atsakingos institucijos sutarė, kad stiprinant viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, bus kuriama bendra informavimo platforma, kurią koordinuos Lietuvos policija. Ministrė A. Bilotaitė pabrėžė, jog tobulėjant nusikaltimams, būtina investuoti ir į teisėsaugos institucijų gebėjimus kovoti su kibernetiniais nusikaltimais ir sukčiavimais (pvz., įrankių virtualiosios valiutos analizei įgijimas, mokymai, technika).

Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas gyventojų finansinio raštingumo gerinimui ir informacijos sklaidai, siekiant pasiekti kuo daugiau visuomenės grupių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas