Reaguoti turėtų daugelis tapatybės kortelių turėtojų: netrukus įsigalios pasikeitimai, jums gali tekti atlikti tam tikrus veiksmus, pasitikrinkite

Pranešimas spaudai

2024-06-02, 17:54

14 komentarai (-ų)

Asmens dokumentų išrašymo centras praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės. Tai reiškia, kad gyventojams, turintiems iki 2024 m. sausio 1 dienos išduotas asmens tapatybės korteles, teks gamintis naujas. Tiesa, laiko jiems liko nedaug, nes pokyčiai įsigalioja jau nuo liepos 23 dienos.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Reaguoti turėtų daugelis tapatybės kortelių turėtojų: netrukus įsigalios pasikeitimai, jums gali tekti atlikti tam tikrus veiksmus, pasitikrinkite

Europos Sąjungoje sugriežtinus elektroninio parašo kūrimo įtaisams keliamus saugumo reikalavimus bei siekiant užtikrinti asmens tapatybės kortelių, kaip elektroninio parašo kūrimo įtaisų atitiktį aukščiausiems saugumo standartams, taip pat Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014 nustatytiems reikalavimams, senesnės nei iki 2024 m. sausio 1 d. išduotos asmens tapatybės kortelės nebegalės būti naudojamos kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui nuo šių metų liepos 23 d.

„ADIC dėjo visas pastangas, kad iki 2024 m. sausio 1 d. išduotas asmens tapatybės korteles ir po liepos 22 d. būtų galima naudoti kaip kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimo įtaisus. Tačiau keičiantis elektroninio parašo kūrimo įtaisų saugumo reikalavimams keičiasi ir elektroninio parašo kūrimo įtaisų sertifikavimo politika – Lietuvoje kaip ir kitose ES šalyse naudojamam elektroniniam parašui bus užtikrinami aukščiausi saugumo standartai“, – sako ADIC direktorius Nerijus Rudaitis.

Gyventojai, turintys iki 2024 m. sausio 1 d. išduotas asmens tapatybės korteles, ir jomis aktyviai besinaudojantys bei toliau ketinantys naudotis kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui, iki 2024 m. liepos 22 d. turi pasikeisti jas į naujo pavyzdžio asmens tapatybės korteles, kuriose integruoti nauji elektroninio parašo kūrimo įtaisai, kurių patvirtintas tinkamumo kvalifikuotam elektroniniam parašui laikotarpis yra iki 2028 m. spalio 27 d.

ADIC duomenimis, asmenų, turinčių galiojančias iki 2024 m. sausio 1 d. išduotas asmens tapatybės korteles ir naudojančių jas elektroninio parašo kūrimui, yra apie 20 000. Tai sudaro maždaug 0,9 proc. visų galiojančių asmens tapatybės kortelių.

Pasikeisti korteles į naujas galima bet kuriame Migracijos departamento teritoriniame padalinyje. Šios paslaugos kaina – 10 Eur.

ADIC atkreipia dėmesį, kad pačių asmens tapatybės kortelių, kaip asmens dokumentų, patikimumui, tinkamumui ir galiojimui šie pasikeitimai neturi jokios įtakos ir jei asmenys šių kortelių nenaudoja kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui, jiems nieko papildomai nereikia daryti.

Be to iki 2024 m. sausio 1 d. išduotos asmens tapatybės kortelės ir toliau bus tinkamos naudoti kaip elektroninės atpažinties priemonės (pvz., tvirtinant asmens tapatybę Elektroninių valdžios vartų portale).

14 komentarų

Tomas

Reikia surinkti biometrija pagal kuria vėliau dronai atliks juodą darbą kai reikės kokį neįtikusį į dausas pasiųsti ir žinoma pasipiningauti

Skiedžia

Kaip visada žurnaliūga. Daugelis reiškia didžioji dalis. O didžioji dalis el parašo nenaudoja. Didžioji dalis (t.y. daugelis) naudoja smart id ir panašias priemones. Nes tūlam lietuviui tų mandrysčių nelabai ir reikia. Taigi DAUGELIS gali gyvent ramiai ir nesukti galvos, o tie kuriems dėl darbo ar kitų reikalų reikalingas el parašas gali keiksnoti sistemą.

...

Bandziau aš tą elektroninį parašą. Niekam jis nereikalingas. Viską gali su el bankų pasidaryti. Pribure kad jis čia labai rimtas dalykas bet jokiem finansiniam įrankiams netinkamas visur reik biometrijos veido atpažinimo.

Danutė

Pernai gegužės 5d.pasikeičiau tapatybės kortelę. Senoji buvo galiojanti, bet dėl elektroninio parašo turėjau keisti. Kodėl esam apgaudinėjami ir turime vėl keisti korteles. Nesuprantu tokių sprendimų, laukiu išsamaus paaiškinimo.

Kaunietė

Jo, čia tik praeitais metais pasikeičiau tapatybės kortelę dėl elektoninio parašo! Ir vėl reikia keistis! Velniava, kiekvienais metais reikalauja keistis, čia tikras yra biznis, va ką reiškia, kai Europos Sąjunga diktuoja! O gal mūsiškiai taip pinigus daro?!

Kristina

Eu nediktuoja ,gyvenu Vokietijoje ir jokių problemų neturiu su sena kortele .

Lankytojas

O jeigu nepasikeičiu, bet esu nesinaudojantis epektroniniu parašu. Tačiau, jeigu po metų ar kelių, man atsitinka taip, jog reikia elektrojinio parašo, bet ID nepakeista, nes išduota 2021 metais. Kas tada?

As

Manau biurokratizmas izulios valstybes prasidejo rinkti pinigus is gyventuoju stai jums nauja iZuli rinkimu kompanija

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas