RRT teisiškai įtvirtino kvalifikuotos elektroninės atpažinties paslaugos reglamentavimą

RRT

Pranešimas spaudai

2023-12-29, 07:46

0 komentarų

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nuo sausio 1 dienos tampa kvalifikuotos elektroninės atpažinties (eID) paslaugos teikėjų priežiūros įstaiga.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
RRT teisiškai įtvirtino kvalifikuotos elektroninės atpažinties paslaugos reglamentavimą

„Paprastai elektroninio parašo priemonėje yra du sertifikatai: elektroninės atpažinties (eID) ir elektroninio parašo. eID priemonė naudojama asmens atpažinimui prieš atliekant elektronines transakcijas, o elektroninis parašas yra priemonė e. dokumentams pasirašyti.

Techniškai fiziniams asmenims yra sudėtinga matyti ir žinoti, kuriame procese, kuris sertifikatas naudojamas, tačiau indikatorius galėtų būti, kokį PIN kodą prašoma suvesti – trumpesnį ar ilgesnį“, – aiškina Irma Kazlienė, RRT Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovė.

Jos teigimu, iki šiol RRT prižiūrėjo tik kvalifikuoto e. parašo sertifikatą, jo sudarymą, išdavimą ir atitiktį reikalavimams, tačiau 2023 m. gegužę priėmus Lietuvos Respublikos elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų įstatymo pakeitimus, buvo nustatyta pareiga RRT vykdyti ir eID teikėjų priežiūrą, nustatytas priežiūros modelis bei įpareigojimas RRT priimti atitinkamus teisės aktus.

„Priklausomai nuo elektroninės atpažinties priemonės išdavimo procedūrų, techninių ir saugumo aspektų, eID priemonei galės būti priskirtas tam tikras saugumo užtikrinimo lygis. Saugumo užtikrinimo lygiai pagal teisinį reguliavimą Europos Sąjungoje yra trys – žemas, pakankamas ir aukštas.

eID priemonė, kuriai bus priskirtas aukštas saugumo užtikrinimo lygis, turės didžiausią pasitikėjimą ir su tokia priemone fiziniams asmenims bus galimybė gauti ypatingos svarbos viešąsias ir (arba) administracines paslaugas, pavyzdžiui, ateityje balsuojant internetu ar naudojantis elektroninės dėklės (eWallet) aplikacija“, – aiškina I. Kazlienė.

Teisės aktuose taip pat numatytos pareigos eID paslaugos teikėjams teikti RRT, kaip priežiūros įstaigai, veiklos ataskaitas bei veiklos nutraukimo planus bei reikalavimai šiems dokumentams.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas