Rusai iškėlė neįtikėtiną reikalavimą: „Netflix“ ir kitos platformos turės koreguoti savo turinį

Rusai iškėlė neįtikėtiną reikalavimą: „Netflix“ ir kitos platformos turės koreguoti savo turinį

Lukas Snarskis

Rusijos kova su didžiausiomis technologijų kompanijomis jau tampa tradicija. 2022 metai prasideda tuo, jog šalyje netrukus turėtų įsigalioti labai įdomus įstatymas, kuriuo galimai siekiama didinti vietinių TV kanalų populiarumą.

Dar 2020 metais sugalvotas įstatymas gali įsigalioti jau šių metų kovo mėnesį, o remiantis juo, „Netflix“ ir kitos vaizdo transliavimo platformos privalės įtraukti rusiškus kanalus tarp pateikiamo turinio. Apie tai pirmieji pranešė žurnalistai iš „The Moscow Times“, o žinia netruko apskrieti ir viso pasaulio.

Netflix

Pranešama, kad šio įstatymo veikimą užtikrinti turėtų Rusijos ryšių reguliavimo tarnyba „Roskomnadzor“. Šios institucijos užduotis – užtikrinti, jog kiekviena, šalies teritorijoje veikianti, srautinio perdavimo paslauga, savo abonentams įtrauktų ne mažiau kaip 20 rusiškų kanalų. Ir tai dar nėra viskas.

Rusija nori, kad pateikiamas turinys atitiktų vietinius įstatymus. Tai reiškia, jog platformose negalėtų būti ekstremistinio turinio, o taip pat filmų ar laidų apie LGBT judėjimą. Tiesa, pastarasis įstatymas galiotų ne visiems. Skelbiama, jog toks reguliavimas būtų taikomas toms platformoms, kurios turi daugiau nei 100 tūkst. prenumeratorių, o tarp jų patenka ne tik „Netflix“, bet ir „Amazon Prime“, „Disney+“ ir, tikėtina, „Apple+“ paslaugos.

Disney-Plus

Priminsime, jog tai nėra pirmas kartas, kuomet Rusija bando apriboti didžiųjų technologijų kompanijų veiklą. Dar praėjusių metų lapkritį buvo pasirodęs nurodymas, jog didžiosios bendrovės privalo atidaryti savo biurus šios šalies teritorijoje, norėdamos vykdyti veiklą Rusijoje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas