Rusams ir toliau pučiama migla į akis: pateiktos rekomendacijos kokią naršyklę naudoti ir tai tikrai nėra „Google Chrome“, o to priežastys dar įdomesnės

Rusams ir toliau pučiama migla į akis: pateiktos rekomendacijos kokią naršyklę naudoti ir tai tikrai nėra „Google Chrome“, o to priežastys dar įdomesnės

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2022-03-11, 11:18

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei dvi savaites, o tuo pačiu artėjame ir link kovo 11, kuomet neoficialiais duomenimis Rusija gali atsijungti nuo pasaulinio interneto. Žinoma, kol kas nėra žinoma ar tai išties įvyks, tačiau rusai randa ir kitų būdų kaip sumažinti viešai prieinamos informacijos pasiekiamumą.

Vakar, trečiadienį, Rusijos skaitmeninės plėtros ministerija išplatino rekomendaciją, kurioje šalies piliečiams rekomenduojama naudotis „Yandex.Browser“ interneto naršykle. Pranešime teigiama, jog tai užtikrins galimybę patekti į visus internetinius puslapius bei pasiekti reikiamas paslaugas internete.

yandex

„Norint turėti prieigą prie visų svetainių ir būtinųjų internetinių paslaugų, įskaitant valstybės tarnybas, rekomenduojama įdiegti naršykles, kurios palaiko rusišką sertifikatą. Šiuo metu tai galėtų būti „Yandex.Browser“ ar „Atom“, kurios turi tokią galimybę“, - teigiama pranešime spaudai.

„Yandex.Browser“ buvo išleista 2012 metais, o jūs kūrėjai – Rusijos paieškos ir technologijų milžinė „Yandex“. Toks Rusijos žingsnis veikiausiai neturėtų stebinti, atsižvelgiant į tai, kaip pastaruoju metu yra cenzūruojama internetinė erdvė šalyje.

Vertėtų prisiminti, jog dar visai neseniai, Rusijoje buvo užblokuota prieiga prie „Facebook“, o taip pat yra ribojama prieiga prie informacijos, kuri susijusi su Kremliaus pradėtu karu Ukrainoje.

Yandex-telefone

Tiesa, Rusijos žiniasklaidai išplatintame pranešime spaudai surastas ir ganėtinai originalus būdas nuslėpti nuo visuomenės informaciją apie patiriamas kibernetines atakas. Pranešime minima, jog kai kurių puslapių veikimas šalyje buvo sutrikęs dėl problemų tikrinant interneto resursų saugumą ir patikimumą.

Akivaizdu, kad Rusijos valdžia bando nuslėpti kibernetines atakas, kurios vykdomos prieš Kremliaus kontroliuojamus ar kitaip susijusius internetinius puslapius.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Anonymous

A kodėl tik Yandex.Browser“ ar „Atom“ straipsnyje visiškai neparašyta. Todėl, kad tai vienintelės naršyklės palaikančios naująjį rusišką CA root sertifikatą. Jo kūrėjai aplamai siūlo pagal instrukcijas jį importuoti į Trusted root authorities saugyklą (Windows OS like). Kuo tai gali baigtis? Uuuuu, ogi hakeriukai geriau pasakytų, bet trumpai tai būtų šnipinėjimas, spoffinimas ir t.t.

Idomu

Mum tai is kur zinot ?! Is musu valdzios ? Is benderu ? Is amerikonu kuriems karas pelna nesa ? O visa informacija is rusijos yra blokuojama . Manau laikas parodis .

Zunis

Jau ir taip padetis nestabili. Kam dar pilti alyvos i ugni ir kurstyt neapykanta! Ar tik neatsiras naujas hitleris europoj? Tebunie taika!

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas