Rusas planavo aprūpinti kariuomenę dronais, tačiau situacija pasisuko netikėta linkme: sužinokite, ką hakeriai jam nupirko už kosminę sumą pinigų

Internetinėje erdvėje tyko daugybė pavojų, o užkibti ant sukčių kabliuko gali būti itin paprasta. Kartais tokie dalykai gali kainuoti labai brangiai, o tuo įsitikino ir vienas Rusijos pilietis.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Rusas planavo aprūpinti kariuomenę dronais, tačiau situacija pasisuko netikėta linkme: sužinokite, ką hakeriai jam nupirko už kosminę sumą pinigų

Rusijos „karo influenceriu“ pramintas Michailas Luchinas neseniai patyrė tai, ko tikriausiai nesapnavo net tamsiausiame savo sapne. Dar visai neseniai, jam teko bendrauti su „AliExpress“ klientų aptarnavimo taryba, o to priežastis – netikėti pirkiniai už kosminio dydžio sumą.

Pranešama, jog proukrainietiški hacktyvistai įsilaužė į Rusijos „karo influencerio“ paskyrą „AliExpress“ platformoje ir ten paruošė jam labai netikėtą staigmeną – su jo kreditine kortele įsigijo sekso prekių už 25 tūkst. JAV dolerių, kas yra beveik 23 tūkst. eurų. Tiesa, rusus savo pinigus planavo išleisti kiek kitoms reikmėms.

M.Luchinas anksčiau vykdė sutelktinio finansavimo kompaniją, kurios pagrindinis tikslas buvo surinkti kuo daugiau pinigų tam, kad galėtų įsigyti legaliai prieinamų bepiločių orlaivių. Juos buvo planuojama perduoti Rusijos kariškiams, kad dronus galėtų panaudoti kovoje su Ukrainos pajėgomis.

„Tačiau vietoj bepiločių orlaivių Miša dabar siųs sunkvežimius vibratorių ir kitų kiekvienam Rusijos okupantui naudingų dalykų, kuriuos užsakėme ir apmokėjome iš jo kortelės „AliExpress“ paskyros“, – džiugiomis naujienomis „Telegram“ tinkle dalinosi programišiai.

M.Luchinas pragyvenimui užsidirba pirkdamas ir perparduodamas bepiločius orlaivius, tvirtina Ukrainos aktyvistai. Rusijos pilietis taip pat apkaltintas nepilotuojamų orlaivių (UAV) naudojimu mūšio lauke. Pasak nukentėjusio Rusijos kovotojo, jis susisiekė su „AliExpress“ pardavėju, kuris tariamai sutiko grąžinti beveik visas lėšas.

Verta pastebėti, kad tai tikrai nėra pirmas kartas, kuomet Ukrainos programišiai suduoda tokį smūgį rusams. Nuo praėjusių metų vasario pabaigos, kuomet prasidėjo karas Ukrainoje, tokių ir panašių internetinių išpuolių jau buvo surengtas ne vienas.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas