Rusijoje ir toliau ribojamas pasiekiamas turinys: užblokavo milžinišką „Google“ naujienų platformą

Rusijoje ir toliau ribojamas pasiekiamas turinys: užblokavo milžinišką „Google“ naujienų platformą

Lukas Snarskis

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje pakeitė daugelio gyvenimus ir įprastą gyvenimo ritmą visame pasaulyje. Didžiulius pokyčius pastebi ir rusai, kurie jau kuris laikas nebegali naudotis „Instagram“ ar kitais mums įprastais socialiniais kanalais. Tačiau tai dar ne pabaiga.

Rusijos žiniasklaidą reguliuojanti institucija „Roskomnadzor“ paskelbė, jog nuo šiol bus blokuojama naujienų platforma „Google News“. Pastarasis naujienų agregatas pateikia įvairiausią turinį iš didžiausių naujienų bei kitų portalų. To priežastimi nurodoma, jog programėlėje pateikiama neteisinga informacija apie Rusijos vykdomą karinę operaciją Ukrainoje.

google-news-ios

„Galime patvirtinti, kad kai kuriems žmonėms sunku pasiekti „Google“ naujienų programą ir svetainę Rusijoje ir kad tai nėra dėl kokių nors techninių problemų“, – informaciją patvirtino ir „Google“ atstovai.

Remiantis „Interfax“ pateikiama informacija, reguliavimo institucija „Roskomnadzor“ šių veiksmų ėmėsi po Rusijos generalinės prokuratūros prašymo.

„Minimas JAV internetinis naujienų šaltinis suteikė prieigą prie daugybės publikacijų ir medžiagos, kurioje yra neautentiškos ir viešai svarbios informacijos apie specialiosios karinės operacijos Ukrainos teritorijoje eigą“, – „Interfax“ citavo reguliuotoją.

Priminsime, jog naujasis Rusijos įstatymas draudžia pranešti apie bet kokį įvykį, galintį diskredituoti Rusijos kariuomenę. „Google“ atstovai neslėpė nusivylimo tokiu Rusijos vyriausybės sprendimu ir pažymėjo, jog išlaikyti platformą veikiančią Rusijoje buvo nelengva užduotis.

„Sunkiai dirbome, kad tokios informacijos paslaugos kaip „Google News“ būtų kuo ilgiau prieinamos Rusijoje“, - patikino „Google“ atstovai.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas