Rusijoje reaguojama į „Facebook“ ir „Instagram“ taisyklių išimtis: siūloma jas valdančią bendrovę pripažinti „ekstremistine organizacija“

Rusijoje reaguojama į „Facebook“ ir „Instagram“ taisyklių išimtis: siūloma jas valdančią bendrovę pripažinti „ekstremistine organizacija“

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje pakeitė daugelio gyvenimus ir įprastą gyvenimo ritmą visame pasaulyje. Keičiasi ir taisyklės internete, kur pastebimas aktyvus vartotojų įsitraukimas į pastarąsias savaites vykstančius įvykius. Pakeitimus atlieka ir „Meta“, kuri valdo tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“ ar „Instagram“.

Pranešama, kad bendrovė atlieka vidaus politikus pakeitimus, kurie leis vartotojams skelbti turinį, kuris įprastiniu atveju yra draudžiamas. Kai kuriose šalyse „Facebook“ leis raginimus pakenkti Rusijos kariams, politikams ar net linkėti jiems mirties. Pirmieji apie tai pranešė „Reuters“, kur buvo atskleidžiami vidiniai kompanijos darbuotojų susirašinėjamai.

Neilgai trukus į tai sureagavo ir Rusijos instancijos. Kaip skelbia Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ ir valstybinių naujienų agentūra TASS, šalies pareigūnai paragino Rusijoje uždrausti „Instagram“, o ją, ir socialinį tinklą „Facebook“, valdančią bendrovę „Meta“ priskirti „ekstremistinėms organizacijoms“.

Kaip skelbia „Interfax“, Rusijos Generalinė prokuratūra pateikė peticiją, kurioje raginama „pripažinti „Meta Platforms Inc.“ ekstremistine organizacija ir uždrausti jos veiklą Rusijos Federacijos teritorijoje“.

Kiek daugiau informacijos pateikia TASS, kur pranešama, kad Dūmos Informacinės politikos komiteto. Vadovas Aleksandras Chinšteinas paragino užblokuoti „Instagram“, jeigu pasirodę pranešimai apie „Meta“ moderavimo politiką yra teisingi.

Į visą šią situaciją sureagavo ir Rusijos ryšių agentūra „Roskomnadzor“, kuri prašo „Meta“ atstovų, jog jie patvirtintų arba paneigtų pasirodžiusią informaciją.

„Jei „Meta“ patvirtins šį faktą arba atsisakys komentuosi, tai bus priežastis mums ir kitiems kolegoms imtis pačių griežčiausių priemonių“, - TASS cituoja A.Chinšteiną. „Mano nuomone, „Instagram“ veikla Rusijoje turėtų būti blokuojama, analogiškai kaip tai buvo padaryta su „Facebook“.

Priminsime, jog šiandien pasirodė pranešimai apie „Facebook“ ir „Instagram“ bendruomenės taisyklių išimtis. Moderatoriams išsiųstuose laiškuose teigiama, kad norai pasiųsti Rusijos ar Baltarusijos prezidentus myriop bus leidžiami, tačiau juose negali būti jokių indikacijų į smurtą eiliniams rusams ar baltarusiams. Plačiau apie tai skaityti galite paspaudę čia.

Rekomenduojame peržiūrėti

Komentarai 0

Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas