Ryškus elektroninės prekybos siuntinių augimas keičia visą rinką: paslaugų apimtys išaugo beveik 44 proc., o pajamos – 45 proc.

Pranešimas spaudai

2024-06-30, 17:14 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

0 komentarų

Per pastaruosius ketverius metus Europoje siuntinių pristatymo paslaugų apimtys išaugo beveik 44 proc., o pajamos – 45 proc. Pagrindinė šio augimo priežastis – elektroninės prekybos siuntinių vartotojams apimčių išaugimas 26,4 proc., o siuntinių verslui tik 14,7 proc., teigiama Europos pašto paslaugų reguliuotojų grupės (ERGP) patvirtintoje ataskaitoje.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Ryškus elektroninės prekybos siuntinių augimas keičia visą rinką: paslaugų apimtys išaugo beveik 44 proc., o pajamos – 45 proc.

„Pastaraisiais metais smarkiai keitėsi siuntinių paslaugų naudotojų įpročiai bei poreikiai, ypač paslaugų kokybės atžvilgiu. Intensyvi siuntinių pristatymo rinkos plėtra Europoje paskatino naujų pristatymo būdų atsiradimą, tokių kaip siuntinių pristatymas į paštomatus, specialius atsiėmimo punktus (PUDO) ar specialiai įrengtas siuntinių dėžes prie gyvenamųjų būstų“, – aiškina Rita Liuokaitytė, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

Pasak jos, atsižvelgiant į 32-iejų ERGP šalių narių patirtį ir įžvalgas dėl siuntinių pristatymo būdų bei infrastruktūros, buvo siekiama įvertinti rinkos dinamiką, reguliavimo būdus bei technologines naujoves, pavyzdžiui, pristatymą dronais.

„Alternatyvių siuntinių pristatymo būdų plėtra yra naudinga mažinant poveikį aplinkai ir gerinant pristatymo efektyvumą. Dėl to ataskaitoje rekomenduojama suteikti atvirą prieigą prie pašto tinklų (infrastruktūros), siekiant padidinti pašto operatorių ir elektroninės prekybos dalyvių pasirinkimo galimybes bei rinkos skaidrumą. Taip pat siūloma standartizuoti pašto siuntos sekimą ir transporto dokumentų skaitmeninimą“, – sako R. Liuokaitytė.

Remiantis atlikta analize, ERGP rekomenduoja politikos formuotojams, nacionalinėms reguliavimo institucijoms bei suinteresuotosioms šalims dirbti kartu, siekiant pašalinti egzistuojančias kliūtis ir skatinti priimti tvarius įgyvendinimo sprendimus, sukuriant tvaresnę ir veiksmingesnę siuntinių pristatymo ekosistemą Europoje. Tai apima koordinuotas investicijas į atviros prieigos siuntinių paštomatų infrastruktūrą, siekiant efektyviau išnaudoti viešąsias ir privačias erdves.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad būtina atlikti tolesnius tyrimus ir rinkti duomenis, kad būtų galima stebėti skirtingų pristatymo modelių veiksmingumą. Ateityje ERGP planuoja pasiūlyti bendras reguliavimo gaires nacionalinėms reguliavimo institucijoms, o tikslingiausia būtų atlikti nuodugnią ES teisinės sistemos analizę, siekiant skatinti vienodą praktiką dėl siuntinių rinkos reguliavimo bei stiprinant vartotojų apsaugą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas