Internetas

Silicio slėnyje įsikūręs lietuvių startuolis „Spike“ pritraukė 700 tūkst. JAV dolerių investiciją

Vos rugsėjo mėnesį lietuvių įkurtas duomenų technologijų ir dirbtinio intelekto startuolis „Spike“ šiandien užbaigė investicinį etapą ir pritraukė 700 tūkst. JAV dolerių. Startuolis verslams siūlo sprendimą, leidžiantį integruoti duomenis iš daugiau nei 200 dėvimų jutiklių (angl. „wearables“) bei daiktų interneto įrenginių (angl. „Internet of things“, IoT).

Silicio slėnyje įsikūręs lietuvių startuolis „Spike“ pritraukė 700 tūkst. JAV dolerių investiciją

Vos rugsėjo mėnesį lietuvių įkurtas duomenų technologijų ir dirbtinio intelekto startuolis „Spike“ šiandien užbaigė investicinį etapą ir pritraukė 700 tūkst. JAV dolerių. Startuolis verslams siūlo sprendimą, leidžiantį integruoti duomenis iš daugiau nei 200 dėvimų jutiklių (angl. „wearables“) bei daiktų interneto įrenginių (angl. „Internet of things“, IoT).

Steigėjai globaliam verslui vystyti darbuotojų ieškos Lietuvoje – per ateinančius metus čia planuoja pasamdyti iki 10 duomenų inžinerijos bei duomenų mokslo profesionalų.

„Mūsų technologinis sprendimas sveikatingumo įmonėms padės lengvai integruoti jutiklių duomenis, juos efektyviai apdoroti ir paruošti analizei bei dirbtinio intelekto algoritmams. Tokias technologijas sukurti ir vystyti kompanijos viduje yra sudėtinga ir brangu, todėl „Spike“ palengvins duomenų valdymo kelionę bei atvers duris naujos kartos sveikatos priežiūrai ir ligų prevencijai“, – sako Povilas Gudžius, startuolio „Spike“ vadovas ir įkūrėjas.

Papildoma „Aliexpress“ nuolaida su kodu AN5. Spauskite čia, norėdami panaudoti.

Jutiklių duomenys jau dabar taikomi profesionalaus fitneso, diabeto prevencijos, širdies sveikatos, miego gerinimo ar streso valdymo srityse. Naudodami programavimo sąsają (angl. „application programming interface“, API), „Spike“ padės verslams agreguoti duomenis iš biojutiklių, o duomenų srautų valdymą (angl. „ETL“) bei mašininio mokymosi modelių paslaugas teiks papildomai.

„Nešiojami jutikliai per pastaruosius trejus metus tapo daug mažesni, tikslesni ir prieinami kiekvienam žmogui. Jeigu gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimui anksčiau reikėdavo apsilankyti gydymo įstaigoje, tai šiandien CGM jutiklio pagalba galime stebėti gliukozės pokytį realiu laiku ir taip skaitmenizuoti kiekvieno patiekalo įtaką organizmui. Šis biojutiklių technologinis šuolis leido atsirasti naujos kartos sveikatos sprendimams – jiems kurti ir valdyti ir sukūrėme „Spike“, – pasakoja P. Gudžius.

Sėkmingas investicijų raundas

Startuolis „Spike“ oficialiai įkurtas rugsėjį. Per šiuos kelis mėnesius verslui pavyko pritraukti 700 tūkst. JAV dolerių investicijų iš žinomų Niujorko, Silicio slėnio ir Berlyno investicinių fondų „Geek Ventures“, „CEAS Investments“, „Axel Springer Porsche (APX)“ bei verslo angelų iš JAV.

„Investicijos iš duomenų technologijų ekspertų suteikia motyvacijos visai komandai ir įgalina didinti tempą. Tiek jie, tiek mes matome rinkos potencialą. Skaičiuojama, jog per ateinančius septynerius metus vieno žmogaus naudojamų daiktų interneto įrenginių skaičius išaugs 3–5 kartus – iki 30. Šio nuolat didėjančio duomenų srauto valdymui sprendimų ieškos ne tik sveikatingumo, bet ir draudimo, tvarumo, automatizavimo ir kitos rinkos“, – sako P. Gudžius.

Verslo pradžiai nuosavą kapitalą investavo ir patys startuolio kūrėjai. Tarp jų – „Spike“ idėjos autorius ir dabartinis vadovas Povilas Gudžius, duomenų inžinierius, startuolio produkto vadovas Vytenis Darulis bei sistemų architektas, startuolio technologijų vadovas Stepanas Kolesnik.

Įmonė – Silicio slėnyje, duomenų specialistai – Lietuvoje

Startuolis „Spike“ įsikūręs Silicio slėnyje – Palo Alto mieste Kalifornijoje, kur gyvena ir dirba įmonės įkūrėjai. Tuo tarpu duomenų inžinieriai veikia Lietuvoje – šiuo metu jų yra 4, tačiau per artimiausius metus „Spike“ planuoja čia papildomai pasamdyti iki 10 duomenų specialistų.

„JAV yra mūsų tikslinė rinka, bet sprendimas geografinių ribų neturi, todėl norisi išsaugoti ir lietuviškumo šaknis. Būtent todėl iš Vilniaus dirbs didelė komandos dalis. Be to, Lietuvoje turime ypač aukšto lygio duomenų technologijų specialistų, kurie tikrai nenusileidžia Silicio slėnio ar Niujorko profesionalams“, – teigia P. Gudžius.

Startuolio įkūrėjas prideda, kad ateityje įmonės darbuotojams bus suteikta galimybė keliauti ir dirbti tarp Silicio slėnio bei Vilniaus. Taip tikimasi leisti komandos nariams gilinti įgūdžius inovacijų epicentre bei skatinti ryšius tarp JAV vakarinės pakrantės ir augančios Lietuvos startuolių ekosistemos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas