Šio savaitgalio rusai niekada nepamirš: suduotas didžiulis smūgis ir rusų paieškos milžinei

Šio savaitgalio rusai niekada nepamirš: suduotas didžiulis smūgis ir rusų paieškos milžinei

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2022-03-06, 00:12

Kruvina Rusijos invazija į Ukrainą tęsiasi jau daugiau nei savaitę, tačiau palaužti ukrainiečius – gerokai sudėtingesnė užduotis nei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikėjosi. Daugelis šalies gyventojų mūru stoja už savo šalies ir miestų sienų ir gina kiekvieną Ukrainos centimetrą.

Ne ką aktyvesnė kova vyksta internetinėje erdvėje, kur programišiai nuo pat karinės invazijos pradžios atakuoja įvairius Rusijos ir Baltarusijos valdžios tinklalapius. Šeštadienio naktis turėtų tapti tikru košmaru Kremliui.

Anoniminė programišių bendruomenė „Anonymous“ smogė ne tik Rusijos federacijos federalinei saugumo tarnybai, tačiau ir didžiausiai šios šalies paieškos platformai „Yandex“. Ir nors šios paieškos sistemos veikimas nesutriko, tačiau jos valdytojai turėtų labai smarkiai sunerimti.

Pranešama, jog „Anonymous“ sugebėjo įsilaužti į „Yandex“ ir iš ten surinkti daugiau nei 150 tūkst. vartotojų el.pašto adresus bei slaptažodžius. Įdomu ir tai, jog į šį sąrašą patenka ir sistemoje patvirtintos anketos (angl. verified).

Negana to, jog „Anonymous“ paskelbė apie šį savo žygdarbį, tai su įrašu buvo pasidalinti ir tekstiniai failai, kuriuose – surinkti vartotojų duomenys.

Priminsime, jog „Yandex“ kompanija buvo įkurta dar 1997 metais ir geriausiai yra žinoma dėl savo paieškos variklio, kuris ir patyrė kibernetinę ataką. Praėjusių metų pabaigoje ši bendrovė sudarė maždaug 60 proc. Rusijos paieškos rinkos.

Kalbant apie „Anonymous“, tai jau antras kartas per pastarąsias 24 valandas, kuomet ši grupuotė paskelbia apie įsilaužimus į rusiškus puslapius. Kiek anksčiau, savo „Twitter“ paskyroje buvo pasidalinta ir duomenų baze, kuri gauta įsilaužus į „Gazprom“ internetinę svetainę.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas