Internetas

Šokiruojantys „YouTube“ tyrimo rezultatai: paaiškėjo, kokią žalą daro platformoje naudojamas algoritmas, daugeliui tai tėvų tikrai nepatiks

Naujas tyrimas apie „YouTube“ rekomendacijų sistemą atskleidė, kad ji vaikams rodo nerimą keliančius vaizdo įrašus, tokius kaip šaudymai mokyklose ir ginklai. Tyrimą atliko ne pelno siekianti stebėjimo grupė TTP.

Šokiruojantys „YouTube“ tyrimo rezultatai: paaiškėjo, kokią žalą daro platformoje naudojamas algoritmas, daugeliui tai tėvų tikrai nepatiks

Ji nustatė, kad „YouTube“ algoritmas nukreipė vaizdo žaidimus mėgstančius berniukus prie turinio, kuriame vaizduojami šaudymai mokyklose, ginklų naudojimas ir parodoma, kaip pasigaminti nestandartinių šaunamųjų ginklų.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Norėdami atlikti tyrimą, mokslininkai sukūrė keturias „YouTube“ paskyras, tarsi jos priklausytų dviem 9 metų berniukams ir dviem 14 metų berniukams. Šiose paskyrose, be kitų garsių vaizdo žaidimų, buvo žiūrimi vaizdo įrašai apie „Grand Theft Auto“, „Halo“, „Lego Star Wars“ ir „Roblox“. Tada mokslininkai stebėjo, kaip „YouTube“ elgiasi su šiomis paskyromis per 30 dienų.

Rezultatai parodė, kad „YouTube“ visoms žaidėjų paskyroms rekomendavo filmus su ginklais ir šaudymu. Be to, tie, kurie paspaudė siūlomus vaizdo įrašus, gavo daugiau tokios pat temos vaizdo įrašų. Į šiuos filmus buvo įtraukti masiniai susišaudymai ir kitos su šaudymu susijusios scenos, grafiškai vaizduojama žala, kurią šaunamieji ginklai gali padaryti žmogaus kūnui, ir kaip pistoletus paversti visiškai automatiniais ginklais.

Tyrime taip pat buvo pastebėta, kad daugelis siūlomų filmų peržengė pačios „YouTube“ taisykles. Keista, kad kai kuriuose iš šių filmų buvo rodoma maža mergaitė, šaudanti iš ginklo, ir pamokos, kaip pakeisti nelegalius ginklus. Dauguma tų vaizdo įrašų buvo reklamos, tad paaiškėjo, kad „YouTube“ uždirba siūlydama vaikams pavojingus vaizdo įrašus.

Atsakydamas į tyrimą, „YouTube“ agentas teigė, kad egzistuoja „YouTube Kids“ programėlė ir joje prieinamos priežiūros funkcijos. Jis sakė, kad jos sukurtos tam, kad vaikams ir paaugliams būtų užtikrintas saugesnis vaizdo įrašų žiūrėjimas. Tačiau agentas sutiko, kad pranešime yra keletas pagrindinių dalykų, į kuriuos jie turėtų atsižvelgti. Be to, jis pažymėjo, kad „YouTube“ nori dirbti su universiteto mokslininkais. Tačiau jis taip pat turėjo skundų, sakydamas, kad nėra konkrečios informacijos apie tai, kokius metodus jie taikė, koks bendras vaizdo įrašų skaičius buvo pasiūlytas bandomosioms paskyroms, ir trūksta informacijos apie „YouTube“ prižiūrimos patirties naudojimą.

Tiesą sakant, tai ne pirmas atvejis, kai mokslininkai ar paprasti vartotojai skundžiasi „YouTube“ rekomendacijų sistema. Prieš tai daugelis vartotojų ir mokslininkų išreiškė susirūpinimą, kad „YouTube“ skleidžia abejotiną turinį, kuris galbūt tiesiogiai nepažeidžia „YouTube“ taisyklių, bet vis tiek neturėtų būti prieinamas tinkle. Todėl „YouTube“ stengėsi tokius vaizdo įrašus paslėpti. Kai kuriais filmais „YouTube“ net neleido dalintis.

„YouTube“ taip pat sulaukė kritikos dėl siūlymo žiūrovams žiūrėti radikalų ir ekstremalų turinį. Kai kuriais atvejais „YouTube“ nekenksmingų ar nepartinių filmų žiūrovus nuvedė į ekstremalios ideologijos ir neapykantos kurstymo turinį.

Kadaise buvo manoma, kad „YouTube“ buvo didžiausias informacijos apie sąmokslo teorijas skleidimo šaltinis. Žiūrėdami filmus tam tikromis temomis, pvz., apie vakcinas ar politinius įvykius, vartotojai buvo nukreipiami į klaidinantį turinį. Dėl to milijonai žmonių gavo neteisingą informaciją.

„YouTube“ žiūrovai taip pat pasidalino, kad „YouTube“ nori, kad smurtinis ir trikdantis turinys būtų viršuje. Jie nurodo į smurtą realiame gyvenime arba nerimą keliančią medžiagą, kuri gali turėti įtakos vaikams.

Kaip matome, „YouTube“ turėtų peržiūrėti veiksnius, į kuriuos atsižvelgia siūlydama vaizdo įrašus. Žinoma, reikia nepamiršti, kad yra daug vaikų, kurie naudoja savo tėvų telefonus / paskyras žiūrėdami „YouTube“ vaizdo įrašus. Tad geriau peržiūrėti siūlomų vaizdo įrašų idėją, o ne teikti patarimus dėl specialių funkcijų naudojimo.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas