Internetas

Sukčių gudrybėms nėra jokių ribų: į lietuvius nusitaikė naudodami naują metodiką, sužinokite kaip išvengti milžiniškų nuostolių

Vienas iš trijų gyventojų nėra įsitikinęs, ar atskirtų netikrą sukčių suklastotą interneto banko puslapį. Tokia statistika pasako daug, o tuo naudotis bando ir sukčiai, kurie nuolat kėsinasi į lietuvių banko sąskaitas bei asmeninę informaciją. Tačiau apgavikai randa ir kitų sukčiavimo būdų.

Sukčių gudrybėms nėra jokių ribų: į lietuvius nusitaikė naudodami naują metodiką, sužinokite kaip išvengti milžiniškų nuostolių

NKSC informuoja, jog šiuo metu Lietuvoje plinta duomenų išviliojimo (angl. phishing) el. laškai. Atidarius tokį el. laišką, jame yra informaciją apie „pdf“ dokumentą ir aktyvi nuoroda jam atidaryti. Taip pat teigiama, kad dokumentas yra neva apsaugotas ir norint jį perskaityti, reikalinga papildoma autentifikacija.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Paspaudus el. laiške esančią nuorodą, asmuo yra nukreipiamas į netikrą „Microsoft“ paskyros prisijungimo svetainę (žr. iliustracijas), kur prašoma suvesti savo tikrus asmens prisijungimo duomenis.

Norime atkreipti dėmesį, kad šie sukčių el. laiškai gali būti atsiųsti ir iš žinomų adresatų, nes dėl prieš tai įvykusių duomenų nutekėjimo atvejų yra nemažai užvaldytų paskyrų, kurios yra išnaudojamos „phishing“ atakoms ar kenksmingo kodo platinimui.

NKSC REKOMENDUOJA

  • neatidarinėti el. laiškų su neaiškiomis nuorodomis;
  • užvedus pelytę, patikrinti nuorodų adresus;
  • jeigu vis tik neatpažinote sukčių el. laiško ir suvedėte savo paskyros duomenis, nedelsiant pakeiskite slaptažodį ir padarykite antro faktoriaus autentifikavimą.

Norėdami sustiprinti savo apsaugą su internetinių sukčių, savo įrenginyje naudokite nemokamą NKSC įrankį „DNS užkarda“, kuris apsaugo nuo visų NKSC žinomų žalingų interneto svetainių. DNS užkarda – tai nemokama vieša DNS paslauga su papildoma saugos funkcija.

Nuo įprastos domeno vardų sistemos (angl. Domain Name System, DNS) ji skiriasi tuo, kad joje yra įdiegta papildoma apsauga nuo kibernetinių grėsmių, tokių kaip netikros bankų svetainės, nesąžiningos prekybos platformos, kenkimo kodą platinančios svetainės ir kitos NKSC patvirtintos žalingos svetainės.

Kibernetinio sukčiavimo atvejų skaičiui kasmet augant, gyventojams ir organizacijoms siūlome pasinaudoti nemokamu įrankiu - DNS užkarda - kurią aktyvavus, įrenginio naudotojas negalės pasiekti NKSC žinomų žalingų interneto resursų. Tai reiškia, kad net ir paspaudus ant sukčių atsiųstos nuorodos, naudotojas nepatirs žalos, nes kenkėjiškas adresas bus blokuojamas, o naudotojas bus apie tai informuotas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Cyber

Kazkokioje platformoje reg.ir pradejo skambinti visokie. Sako jus turit daug pinigu uz trading nes kazkas ar as buvau investaves i kazka, bet kadangi buvo jauna pana tai pradejau ja kabinti, tai sako persiusiu pas musu vadova ir jus instruktuos... Bbz ko norejo bet tas senukas man nepatiko ir taip man ir nepersiunte pinigu kuriu neturejau...

Vagys

Is ispanijos kazkoks ciuvas siunte man paprasta laiska I Norwegija 5m eu palikimas atsiunte kazkoki memoranduma ir sako pas notara pasitvirtink. Ale Mano giminaicio finasininkas, net website atsiunte, aisku patikrinus jo pajamas buvo 0 ir dar ejo atsiliepimai kad sukurtas Vogta credit card. Bandziau jam paaiskint kad norint patcirtinti memoranduma reikia 2 asmenu ale dalinsimes 5m 😆 🤣

Algis

Iš prancūzijos ateina laiškai su ketinimu paveldėti
turtą, ir prašo asmeninių duomenų juridiškam įforminimui. Būkit atsargūs, nes patikrinus policijoje atsiūstus dokumentų pavyzdžius, paaiškėjo jog tai klastotė...

Povilas Algis

Tai žinoma, kad klastotė negi manai kad kažkoks prancūzas tau tiesiog iš lempos bapkiu numes

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas