„Swedbank“ klientai turėtų reaguoti nedelsiant: bankas siunčia kritinį perspėjimą, pavojuje atsidūrė daugelis klientų

Sukčiai nesiliauja atakuoti šalies gyventojų – šiuo metu „Swedbank“ saugumo specialistai fiksuoja naują sukčių atakų bangą, kuomet gyventojams siunčiamos trumposios SMS žinutės su informacija apie neva blokuotą paskyrą ir pinigus.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Swedbank“ klientai turėtų reaguoti nedelsiant: bankas siunčia kritinį perspėjimą, pavojuje atsidūrė daugelis klientų

„Swedbank“ banko saugumo specialistai įspėja neaktyvuoti kartu siunčiamų nuorodų ir neatskleisti savo interneto banko prisijungimo duomenų ir kitos asmeninės informacijos.

„SMS žinutė banko vardu su informacija apie neva blokuotą ar užvaldytą sąskaitą – ypatingai dažnai naudojamas sukčių triukas. Tobulėjančios technologijos sukčiams leidžia sukurti situaciją, kada tokia fiktyvi žinutė pasirodo iš tikro banko gautų žinučių sraute“, – sako Žygeda Augonė, „Swedbank“ informacinės saugos vadovė.

Pasak saugumo specialistės, svarbu įsidėmėti – bankas aktyvių nuorodų SMS žinutėmis niekada nesiunčia, tad gavus tokį pranešimą jokių nuorodų aktyvuoti negalima. Tai gali būti sukčių bandymas išvilioti svarbius duomenis arba virusas.

„Jokiu būdu negalima vykdyti ir prašymo suvesti arba padiktuoti savo prisijungimo prie interneto banko ar kortelės duomenis. Nei bankas, nei jokia kita šalies institucija telefonu ar SMS pranešimu tokių duomenų neprašo“, − pabrėžia Ž. Augonė.

„Swedbank“ atstovė pataria, kad jei gavus tokią žinutę ar skambutį kyla nerimas, galima paskambinti oficialiu banko telefono numeriu ir pasiteirauti apie situaciją. Blogiausia, kas gali nutikti tokioje situacijoje − daryti tai, ko žinutėje prašo sukčiai.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, dėl sukčių atakų fiktyviomis SMS žinutėmis per pirmuosius devynis šių metų mėnesius pradėta beveik 1,5 tūkst. tyrimų – du kartus daugiau nei per visus 2021 metus. Tuo metu bendra gyventojų nuostolių suma užkibus ant šio sukčių kabliuko per devynis šių metų mėnesius siekia daugiau nei 94 tūkst. eurų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

,Gedas

Sugrudo valstybė į bankus,śie negali savo sistemos sutvarkyti,gal nafig tokia valstybė,gal Latvijai pasiduokime negu su neprotingai buti

Juozas

Prekės internetu.
Surinkus būtinus rekvizitus, duomenis ir banko mokėjimo kortelės duomenis,
pasirinkus prekę,
ALIEXPRES įvykdė atskaitymą iš kortelės
Net nesuvedus manimi kodų generatoriaus kodo mokėjimo patvirtinimui.
2: bankui nebuvo kaip nurodyti sumokėjimo limito.
Gal jau aliexpres turi kortelės duomenis, gali be mano żinios tuštinti sąskaitą.
3: kaip nurodyti mokėjimo limitą mokėjimo momentui.?
Ar tai pataisoma?
Laukiu trumpo atsakymo el.paštu.

Juozas

Kadangi prieš komentarą parašytą iki pastabos, neradau mygtuko "Siųsti komentarą" , visas tekstas išgaravo.
Manau tai jūsu šios vietis trūkumas, kurį būtina taisyti.
pastabą: rašyti komentarą, ---) keisti į siųsti komentarą, surinkus komentaro lange nors pirmą ženklą ar literą

Juozas

Jūsų mygtukas "Rašyti komentarą" nesikeičia į "Siųsti komentarą".
Kolamburas- gal to nežinote

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas