Internetas

Tai privalu žinoti tiems, kurie mėgsta sutaupyti apsiperkant: „Aliexpress“ gudrybės, kurios leis išleisti mažiau bei išvengti sukčių

Šiais laikais internete gali rasti pačių įvairiausių dalykų. Daugelis mūsų internetu perką ne tik maisto produktus, bet ir elektroniką. Niekam ne paslaptis, jog kiniškos parduotuvės dažnai siūlo žemesnę kainą nei Lietuvos pardavėjai, o dėl šios priežasties itin populiari yra „Aliexpress“ platforma.

Tai privalu žinoti tiems, kurie mėgsta sutaupyti apsiperkant: „Aliexpress“ gudrybės, kurios leis išleisti mažiau bei išvengti sukčių

Daugelis lietuvių apsipirkinėja „Aliexpress“ internetinėje parduotuvėje, kur galima rasti milijonus įvairiausių prekių – nuo elementariausių smulkmenų iki kompiuterių, telefonų ar įvairių kitų prietaisų. Tačiau norint sėkmingai apsipirkti ir neturėti papildomų rūpesčių dėl prekių pristatymo – reikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės to išvengti.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Verta paminėti ir tai, jog šį mėnesį „Aliexpress“ platformoje vyksta įvairūs išpardavimai, o pačius geriausius pasiūlymus galite rasti paspaudę čia. O dabar, kviečiame atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie palengvins jūsų apsipirkimą bei suteiks geriausią įmanomą patirtį.

Pirmiausia – pasirūpinkite, kad turite savo paskyrą

Norint sėkmingai apsipirkti „Aliexpress“ platformoje – rekomenduojame turėti savo paskyrą. Norėdami ją susikurti – spauskite čia. Tai leis užtikrinti, jog matote teisingą informaciją apie pristatymo galimybes bei kainas, o taip pat nereikės nurodyti pristatymo adreso, kiekvieną kartą apsiperkant. Žinoma, tuo pačiu galėsite išsaugoti ir kelis adresus, kas suteiks dar daugiau patogumo.

Turėdami „Aliexpress“ jūs vienoje vietoje galėsite matyti visus savo užsakymus bei kitą svarbią informaciją, taip pat galėsite nusistatyti numatytąją valiutą ar pan. Kai paskyra sukurta – laikas pradėti apsipirkimą, o čia yra keletas svarbių niuansų.

Produktų apžvalgos – svarbus kokybės indikatorius

Įvairiausių produktų apžvalgos leidžia susidaryti pirminį įspūdį apie norimą įsigyti prekę. Daugelis populiarių „Aliexpress“ prekių turi nemažai atsiliepimų, kas gali leisti suprasti apie jo kokybę, o taip pat ir išvengti apgavysčių.

Prieš kažką perkant – būtinai patikrinkite pateikiamas apžvalgas. Rekomenduotumėme vengti produktų, kurie visai neturi jokių atsiliepimų. „Aliexpress“ turi gausybę pardavėjų, kurie dažnai siūlo tas pačias prekes, todėl geriau rinktis tą, kur pirkėjai paliko daugiau apžvalgų.

Svarbu paminėti ir tai, jog reikėtų žiūrėti ne tik į teigiamus atsiliepimus, bet ir neigiamus. Taip, mes suprantame, kad dažniausiai norisi žinoti ar produktas tikrai geras, tačiau neigiami įvertinimai gali padėti įžvelgti ir tam tikras silpnąsias vietas.

Produktų apžvalgos – dar ne viskas, patikrinkite pardavėją

Kaip jau minėjome, „Aliexpress“ platformoje yra gausybe pardavėjų, todėl patikrinti jų apžvalgas taip pat gali būti itin naudingas dalykas. Neretai pasitaiko ir nesąžiningų mažųjų pardavėjų, kurie siūlo neįtikėtinai žemas kainas, tačiau taip niekada ir nepristato įsigytų produktų.

„Aliexpress“ platformoje įvertinimus galima palikti ne tik prekėms, bet ir pardavėjams, todėl jeigu planuojate kažkokį pirkinį – būtinai patikrinkite pardavėjo įvertinimą. Vėlgi, rekomenduotumėme vengti tų parduotuvių, kurios neturi jokių įvertinimų arba jų reitingas yra labai žemas.

Parduotuvių informaciją galima matyti dar prieš produkto aprašymą, o paspaudus ant pardavėjo pavadinimo – atsidursite atskirame tam tikros parduotuvės puslapyje. Čia galėsite rasti ir kiek laiko ji veikia „Aliexpress“ platformoje, kas taip pat gali būti vienas iš indikatorių įsigyti ar ne norimą produktą.

Mažas užsakymų kiekis gali sufleruoti blogybes

Dar vienas svarbus niuansas – tai mažas užsakymų kiekis. Kaip jau minėjome, „Aliexpress“ platformoje yra gausybė pardavėjų ir milijonai prekių. Tačiau ne visos jos yra perkamos arba ne visi pardavėjai sugeba jas parduoti. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kiek užsakymų jau buvo atlikta.

Jeigu norimas įsigyti produktas dar nebuvo parduotas nei karto – tai gali būti priežastis paieškoti alternatyvos arba įsigyti iš kito pardavėjo. Žinoma, tai automatiškai nereiškia, jog liksite apgauti, bet papildomos atsargumo priemonės dar niekam nepakenkė.

Išnaudokite prekių filtravimo galimybes

„Aliexpress“ platformoje yra ganėtinai daug opcijų, kurios padeda filtruoti norimus produktus. Jūs galite nusistatyti kainos filtrus, matyti tik tas prekes, kurios turi nemokamą pristatymą ir pan. Rekomenduojame maksimaliai išnaudoti filtravimo galimybes, o išsamų gidą apie tai kaip galima gauti geriausius rezultatus esame aprašę jau anksčiau. Pastarąjį tekstą rasite paspaudę čia.

Pirkite prekes iš Europos sandėlių

Paskutinis dalykas, kurį galima būtų padaryti – išsifiltruoti tik tuos produktus, kurie atkeliauja iš Europoje esančių sandėlių. Apie šią gudrybę jau esame rašę ir anksčiau, tačiau reikėtų nepamiršti, kad ne visi produktai gali būti pasiekiami iš Europos sandėlių. Kaip bebūtų, pabandyti verta.

Ką mums reikia padaryti – nuorodos pabaigoje pridėti „&shipFromCountry=FR“. Šis kodas nurodo, kad būtų rodomos tik tos prekės, kurios atkeliauja iš Prancūzijos (FR) sandėlių.

Daugelis prekių, kurios yra Europos sandėliuose, pasiekia vos iš keleto šalių, todėl ieškant tam tikro produkto galima patikrinti daugelį jų. Tarp populiariausių šalių – jau minėta Prancūzija, o taip pat Ispanija (ES), Lenkija (PL), Belgija (BE) ir Italija (IT). Norint patikrinti visus variantus – mūsų pateiktame kode tereikia pakeisti norimos šalies kodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-07-24, 10:36

Temos

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Argumentai

Du komentatoriai daugiau naudingų patarimų patarė, nei straipsnio autorius sugebėjo išstenėti visame straipsnyje. Dar vieną prisiminiau perkant daugiau kaip už 10 eurų pristato greičiau, bent man pavyko tai. Tiesa pirkau vos kelis kartus. Bet jie ten sistemą įkalę, kad kuo daugiau perki, tuo greičiau gauni. Dėl LV ir EE iš dalies pritariu, LV ilgiau eina, tiesa dėl EE nepastebėjau, retai kada per ten gaunu. Dažniausiai Latvija ir tada mūsų paštas. Ačiū pasidalinusiems, kada reikės pabandyti pažaisti daugiau.

Rolas

Būna taip, kad rašo, jog pristatymas iš Europos šalies, bet realiai pristato iš Kinijos, jei sekate siuntą per trekingo appsą. Prasmės daug nėra su Fast Shipping galimybę. Taip pat verta Standard Shipping pasikeisti į Self-Pickup, pora eurų bus brangiau, bet ateis per Estiją, į Omniva paštomatą. Kai keliauja per Latviją, visada savaitę ar dvi ilgiau užtrunka. Nors gana daug atvejų, kai LV pakeliui pasikeičia į EE.
Kas liečia technikos pirkimą, iš AliExpress apsimoka pirkti dalimis ir pačiam susirinkti. Tos garantijos niekam neįdomios. Visokie ekrano draudimai ir t.t. Nesu taisęs jokios technikos su garantija per paskutinius 15 metų. Pas mus tik pinigaujasi alia už orą. Pirkau kažkada HP kompą iš pigu.lt, daugiau iš jų nepirksiu. Maža to, kad pagerino kompą su gera video plokšte, bet maitinblokis per silpnas jai buvo, mėlyni ekranai, video atsijungia geiminant, teko pačiam visą kompą perrinkti. Ir be to, nuėjus į HP užregistruoti kompą, pasirodė, kad garantija jau buvo porą metų kaip pasibaigusi.
O pirkti telefonus tikrai tik Lietuvoje, bet visa kita - pas mus antkainiai iki 300%.

ArgumentaiRolas

Nesutinku dėl garantijos, prireikė ir taisė nemokamai. Pigu.lt nerekomenduočiau todėl, kad ten tų pačių Kinų produkcijos būna, tiesa teko nusipirkti tam tikrą daiktą už kurį mokėjau dvigubai pigiau nei AliExpress. Bet čia ne elektronika, tiesiog atributas kažkoks. Garantija taisė nemokamai įrenginį, nors galima buvo įžvelgti ir mano kaltės. Nerekomenduoju iš Kinijos aplamai technikos pirkti. Oficiali bus brangiau, nei pas mus, pačių Kinų galimai bus nekokybiška. Bet čia kiekvienam savo. Dėl tų tracking ten iš vis beprasmis dalykas, turi arba susimokėti arba negauni outside Kinijos jokio sekimo. Realiai niekada nemoku nei už greitesnį pristatymą, nei sekimą. Gavimo laikas iki mėnesio dažniausiai, jei perku iš unknown kokio, pasirodžiusio neseniai, su tais menkais įvertinimais ir t.t. gaunu iki 2 savaičių būna kartais, kartais trijų. Čia ką parašė straipsnio autorius apie visokius reitingus ir t.t., tai visiška pieva yra tame, kad realiai gali pirkti pas pardavėja kuris vienintelis turi ir gausi greičiau ir kartais net pigiau. Bet čia ir reikia stebėti. Man visiškai straipsnis kaip saugumo instrukcija, niekas jos neskaito ir nelabai ji kam reikalinga. Nes visi ir taip viską žino. Geriau rašytumėt apie naudingu dalykus, o ne po 10 m kokių AliExpress, apie kurį jau visi žino ir dar labiau pačius autorius apšviesti patarimais gali. Du žmonės naudingiau parašė, nei straipsnio autorius, kuris patingėjo gal būt net ir pasidomėti kokiais naudingesniais triukais pirkimo, o ne ta standartine informacija. Toks jausmas pats neseniai atrado tą AliExpress, nors portalas Kinijos produkctus kiša per visus galus čia su reklamomis.

Argumentai

Keletas argumentų kodėl jūsų straipsnis yra bevertis, tiesa čia tik mano subjektyvi nuomonė. Tad kiekvienas priima sprendimus asmeniškai. Tik išsakau ką manau. Pradėkim:
1. Bevertis turiu omenyje todėl, kad AliExpress jau žino visi kam tai įdomu ir aktualu, tai reklamuoti ar bandyti (o paskaičius toks įvaizdis susidaro) įtikinti ten pirktis yra keistas dalykas. Ne veltui Europoje dedami muitai, keičiami įstatymai ir t.t. Kam rašyti apie tai kas jau visiems ir taip turbūt iki kaulo smegenų žinoma. Ir kaip ten pirktis ir ką ten rasi ir t.t.
2. Čia yra melas, kad AliExpress viskas pigiau. Pabandykite paieškoti patys tos pačios prekės pas mus ir ten. Trakim Redmi 12 Pro telefonas 6GB RAM, 128GB vidinė atmintis, pas mus prasideda kainos nuo 225 beveik eurų. Mano rasti AliExpress pasiūlymai už Global, 128GB ir 6GB versiją kainos eina nuo 230 eurų kažkur. Tiesa radau vieną variantą ir už 173 virš eurų, bet pagrinde kainos nuo 230 eurų. Tai gaunasi brangiau, Europos garantijos praradimą ir laukimą neaišku kiek laiko siuntimusi. Ir čia tik bet koks ant greičio rastas variantas. Teko matyti kaip pigu.lt tą pačia prekę parduoda dvigubai pigiau, atsiunčia nemokamai ir vos ne ant rytojaus. O toks variantas buvo ne vienas jau vien tik man asmeniškai. Tad motyvuoti ten neva pigiau yra nesąmonė ir melas. Taip smulkmenos, kiniški produktai ten pigiau, turint omenyje dažniausiai neoriginalius dirželius laikrodžiams, telefonų dėklai ir t.t. Bet tai kas prieinama originalaus Europoje neretai būna pigiau, nei pas kinus.
3. Dėl apžvalgų, neretai apžvalgos būna tokios: rekomenduoju, nes greitais pristatė ir panašaus pobūdžio. Čia ne apžvalga. Dažnai nutylima apie kokybę, neatitikimą produkto ir t.t. Remtis tik tuo nerekomenduočiau. Perkate iš AliExpress susitaikykite, kad kartais gausite ne tai ką užsakėte, bus blogos kokybės ir šiaip ne visada bus kaip išreklamuota ar jie kalba.
4. Dėl nepristatymo produkto. Yra toks dalykas despute, veikia puikiai. Ne kartą atgavau pinigus be jokio didesnio vargo. Buvo atvejų kada nesąžiningas pardavėjas nenorėjo atiduoti kreipiausi į AliExpress su skundu, gavau pinigus atgal. Pardavėjas galimai užsidarė. Mano žiniomis ten yra griežtai elgiamasis su pardavėjais ir už skundus juo uždaro. Praranda licencijas ir t.t. Tad dabar jie mieliau atiduoda pinigus be didesnių ginčų nei kažkokie ginčai.
5. Dėl reitingų, ne kartą buvo perkama iš žemą reitingą turinčio asmens ar aplamai vos vieną ar kitą pardavimą. Atsiuntimas greitas, nes nėra apkrovos, prekės kokios ir turi būti už atitinkamą kainą. Kartais nudegi. Bet yra nudegimų ir nuo aukštą reitingą turintį asmenį. Reitingai ten tik žiopliams turbūt, geriausia stebėti žmones kurie įmeta nuotraukas. Toks yra geriausia metodas. O ne jų parašymai apie greitą siuntimą ar ten žvaigždutės.
6. Pirkite iš Europos sandėlių??? Kas per nesąmonė čia? Kiek esu pirkęs dažniausiai siunčiama iš Kinijos, ne Europos. Nes paprasčiausiai nėra kito atsiuntimo būdo. Jei renkiesi kokią Turkiją dažnai kaina būna didesnė už tą patį. '

Tikrai nevargau ir neskaičiau viso straipsnio, nes realiai užteko ką paskaičiau, kaip minėjau mano nuomone tai visišką nesąmonė ką rašote, nes pats perki AliExpress senai ir jau senai supratau nei reitingai, nei pardavimų kiekis ar kitų jūsų aprašyti dalykai ten ne visada yra tiesa. Kartais nudegi, kartais atrandi labai gerai. bet tie rodikliai ką aprašėte tik žiopliams turbūt. Norite patarimo? Sekite gyvas nuotraukas, prašykite foto iš pardavėjų kaip prekė atrodo realiai, reikalaukite ir kelkite klausimus apie dydžius, kokybę ir t.t., negavus ko norite reikalaukite pinigų. Va jums ir patarimai. Viską perėjau, ir dažniau atgaunu pinigus net už smulkmenas, nei tenka nukentėti. Rekomenduoju AliExpress tiems kam nerūpi kokybė, o techniką ir t.t. pirkti siūlau tik Europoje, Lietuvoje, nes mūsų šalį remiate ir neremiate Kinų, kurie gal būt nevisai viską gražiai daro pasaulyje, o ir gaunate 2 m garantiją, greitesnį pristatymą ir t.t. Kinų AliExpress nėra vieta apsipirkti pigiau. Ten galim ieškoti ko nerandi kitur nieko.

diedas iš kaimo Argumentai

PRITARIU. Dėl siuntimo iš Europos - per viengungių savaitę (11.11) būna daugiau prekių EU sandėliuose, bet ko man reikia - dažniausiai tik CN. Na ir žinoma - paskutinė ieškodami EU NENURODYKITE LT kais savo šalies, nes jie NIEKO neisūlys. Pabandykite apsimesti lenkų, latvių ar belgu: suprasime suš... koncervų užsienio politiką... Ir tik kai prekės bus krepšelyje - pakeiskite pristatymo šalį į LT.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas