Netikėtai gauta žinutė gali būti pradžia naujos draugystės, tačiau neretai tai tampa ir nusikaltėlių jauku, siekiant išvilioti pinigus. Tai nėra didžiulė naujiena, mat tokia metodika naudojama jau ne vienerius metus, kuomet nukenčia patiklesni asmenys. O dabar prasidėjo ir nauja banga apgaudinėjimų.
Netikėtai gauta žinutė gali būti pradžia naujos draugystės, tačiau neretai tai tampa ir nusikaltėlių jauku, siekiant išvilioti pinigus. Tai nėra didžiulė naujiena, mat tokia metodika naudojama jau ne vienerius metus, kuomet nukenčia patiklesni asmenys. O dabar prasidėjo ir nauja banga apgaudinėjimų.
Apsaugos bendrovės „Sophos“ tyrimas atskleidė Pietryčių Azijoje veikiantį internetinio nusikalstamumo tinką, kurio taikinys – JAV piliečiai. Naudodami socialinę inžineriją, piktavaliai bando įtikinti savo taikinius investuoti į kriptovaliutas. Teigiama, kad sukčiai naudoja psichologinio manipuliavimo techniką, padedančią užmegzti ryšį su auka, o vėliau – įtraukia į netikras finansines schemas.
Pranešama, kad grupė, kurios „Sophos“ specialistai neįvardijo, veikia per pasitelkdami „iMessage“ ar kitus skaitmeninius kanalus siunčiančius trumpąsias žinutes (SMS). Sukčiai neva neteisingai nurodo gavėjo numerį ir siunčia įvairiausius pranešimus, kurių tikslas – užmegzti pažintis ir vėliau pasisavinti kiek įmanoma daugiau pinigų. Skelbiama, jog yra siunčiama daugybę žinučių, o vėliau susitelkiama tik į tuos, kurie atsako į pranešimus.
„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.
Viskas prasideda nuo atsitiktinio pokalbio, o jūsų netyčia gautą žinutę gali panaudoti kaip priežastį, kad jums „lemta būti draugais“. Jeigu tai pavyksta – dialogas progresuoja ir bandoma auką perkelti į kitą susirašinėjimų platformą, prisidengiant galimybe bendrauti laisviau. „Sophos“ ekspertų teigimu, šią nusikaltėlių grupę gali sudaryti tiek vyrai, tiek ir moterys.
Įgavus aukos pasitikėjimą, atskleidžiama apie nusikaltėlių neva patirtus finansinius nuostolius ir teigiama, kad kriptovaliutos išgelbėjo juos. Pradedama siuntinėti įvairias nuotraukas, rodančias prabangą, o tuomet prasideda ir siūlymai išmokyti kaip investuoti ir gauti pelno iš trumpalaikių investicijų į kriptovaliutas prekybos platformoje crypto.com.
„Sophos“ pavyko išsiaiškinti, kad šie sukčiai vos per penkis mėnesius sugebėjo pasisavinti daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Žinoma, tai nėra labai unikali sukčiavimo schema, o pagrindinės aukos – amerikiečiai. Kaip bebūtų, tai pavojaus signalas kiekvienam internautui ar telefono savininkui, jog šiomis dienomis reikia būti itin atsargiems ir nepakliūti į sukčių pinkles.
Sukčiavimo būdų šiais laikais vis daugėja, jie tampa vis įmantresni, tačiau imdamiesi tam tikrų žingsnių ir išlikdami budrūs, galite nuo šio nusikaltimo apsisaugoti.
Jeigu įtariate, jog susidūrėte su nusikaltėliais - apie tai visuomet praneškite ir policijai.
Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.
Rekomenduojame peržiūrėti
Taip pat skaitykite
0 komentarų