Internetas

Ukrainoje pasklido pavojingi virusai: kompiuterius paverčia metalo gabalais

Ukrainoje pasklido pavojingi virusai: kompiuterius paverčia metalo gabalais

Nuo Rusijos pradėtos karinės invazijos į Ukrainą pradžios, nuožmi kova verda ir internetinėje erdvėje. Įvairios anoniminės programišių grupuotės nuolat atakuoja Rusijos valstybinius puslapius bei organizacijas. Įvairių atakų aptinkama ir Ukrainoje.

Tyrėjai aptiko naujo tipo naikinantį virusą, kuris išvalo kompiuterių atmintinis ir tai yra jau bent trečia tokio tipo kenkėjiškų programų ataka prieš Ukrainos kompiuterius nuo karo pradžios. Kenkėjišką programinę įrangą, kuri žinoma kaip „CaddyWiper“, aptiko Slovakijoje įsikūrusios kibernetinės saugumo įmonės ESET specialistai.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime, kenkėjiška programa ištrina vartotojo duomenis bei išvalo visus kompiuterio diskus. Negana to, „CaddyWiper“ failus pažeidžia taip, jog jų atkurti tampa nebeįmanoma, o tokią informaciją atskleidė programinės įrangos pavyzdinis kodas, kuriuo buvo pasidalinta socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mes žinome tai, jog jeigu šis virusas veikia, tai jo apkrėsta sistema taps visiškai nenaudojama“, - portalui „The Verge“ pasakojo ESET pavojingų virusų tyrimų grupės vadovas Jeanas-Ianas Boutinas. „Kaip bebūtų, šiuo metu nėra žinoma koks yra bendras šios atakos poveikis“.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Ankstesni ESET tyrimai atskleidė, jog į Ukrainos kompiuterius buvo nusitaikę ir dar du analogiško tipo virusai. Pirmoji piktybiško programinio kodo atmaina, kuri žinoma kaip „HermeticWiper“, buvo aptikta likus dienai iki Rusijos karinės invazijos į Ukrainą. Kitas toks virusas pastebėtas vasario 24 dieną, kuomet Rusijos kariuomenė įžengė į Ukrainą.

Įdomu ir tai, jog „IsaacWiper“ ir „HermeticWiper“, kurie buvo panaudoti vasario pabaigoje, buvo kuriami keletą mėnesių iki jų išleidimo. Kaip bebūtų, naujoji atmaina, bent jau kol kas, galimai nepadarė didelės žalos arba tokių duomenų, apie didelio mąsto žalą, šiuo metu nėra.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2022-03-15, 23:16

Rekomenduojame peržiūrėti

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

bigcatwar

nereikia rasyti savoku,kuriu prasmes nezinai..Nuo bet kuriu vabalu yra vastai...

Miciganietis

Paskaičiau iki antros pastraipos pirmo sakinio. O gal reikėtų sakyti sakininio?
(...kuris išvalo kompiuterių atmintinis...)
Pataisykite, ačiū.
Gi vaikai mato!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas