Ukrainoje pasklido pavojingi virusai: kompiuterius paverčia metalo gabalais

Ukrainoje pasklido pavojingi virusai: kompiuterius paverčia metalo gabalais

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2022-03-15, 23:16

Nuo Rusijos pradėtos karinės invazijos į Ukrainą pradžios, nuožmi kova verda ir internetinėje erdvėje. Įvairios anoniminės programišių grupuotės nuolat atakuoja Rusijos valstybinius puslapius bei organizacijas. Įvairių atakų aptinkama ir Ukrainoje.

Tyrėjai aptiko naujo tipo naikinantį virusą, kuris išvalo kompiuterių atmintinis ir tai yra jau bent trečia tokio tipo kenkėjiškų programų ataka prieš Ukrainos kompiuterius nuo karo pradžios. Kenkėjišką programinę įrangą, kuri žinoma kaip „CaddyWiper“, aptiko Slovakijoje įsikūrusios kibernetinės saugumo įmonės ESET specialistai.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime, kenkėjiška programa ištrina vartotojo duomenis bei išvalo visus kompiuterio diskus. Negana to, „CaddyWiper“ failus pažeidžia taip, jog jų atkurti tampa nebeįmanoma, o tokią informaciją atskleidė programinės įrangos pavyzdinis kodas, kuriuo buvo pasidalinta socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mes žinome tai, jog jeigu šis virusas veikia, tai jo apkrėsta sistema taps visiškai nenaudojama“, - portalui „The Verge“ pasakojo ESET pavojingų virusų tyrimų grupės vadovas Jeanas-Ianas Boutinas. „Kaip bebūtų, šiuo metu nėra žinoma koks yra bendras šios atakos poveikis“.

Ankstesni ESET tyrimai atskleidė, jog į Ukrainos kompiuterius buvo nusitaikę ir dar du analogiško tipo virusai. Pirmoji piktybiško programinio kodo atmaina, kuri žinoma kaip „HermeticWiper“, buvo aptikta likus dienai iki Rusijos karinės invazijos į Ukrainą. Kitas toks virusas pastebėtas vasario 24 dieną, kuomet Rusijos kariuomenė įžengė į Ukrainą.

Įdomu ir tai, jog „IsaacWiper“ ir „HermeticWiper“, kurie buvo panaudoti vasario pabaigoje, buvo kuriami keletą mėnesių iki jų išleidimo. Kaip bebūtų, naujoji atmaina, bent jau kol kas, galimai nepadarė didelės žalos arba tokių duomenų, apie didelio mąsto žalą, šiuo metu nėra.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: ESET

Komentarai

Egidijus Petraitis

Windows 11 gerai gaudo,Kaspersky nemokama. Norėjau rusų tv pažiūrėt kažką reikia parsisiūst. Pagavo kažkokį š....

Bigcatwar

nereikia rasyti savoku,kuriu prasmes nezinai..Nuo bet kuriu vabalu yra vastai...

Miciganietis

Paskaičiau iki antros pastraipos pirmo sakinio. O gal reikėtų sakyti sakininio?
(...kuris išvalo kompiuterių atmintinis...)
Pataisykite, ačiū.
Gi vaikai mato!

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas