Internetas

Ketinate išsiųsti siuntą į užsienį? 3 patarimai, kuriuos privalu žinoti kiekvienam

Ketinate išsiųsti siuntą į užsienį? 3 patarimai, kuriuos privalu žinoti kiekvienam

Tarptautinių siuntų paslauga sulaukia vis didesnio vartotojų dėmesio ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje: „Omniva LT“ duomenimis, per pastarąjį pusmetį į užsienį siuntą siuntė beveik kas penktas lietuvis (16 proc.). Nepaisant to, šios paslaugos dar neišbandžiusiems gali kilti klausimų apie siuntimo trukmę, pakuotės išmatavimus bei kainą.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Ieškantiems atsakymų į šiuos klausimus, „Omniva LT“ komercijos direktorius Justinas Pileckas pateikia trumpą atmintinę, padėsiančią pasiruošti siuntos siuntimui į užsienį.

1. Įvertinkite siuntos dydį ir svorį

Bene populiariausias būdas siųsti siuntas į užsienį – tai naudotis visiems prieinamais paštomatais. Todėl maksimalus siuntos dydis priklauso nuo pasirinkto paštomato išmatavimų ir užimtumo.

Pasak J. Pilecko, siuntos kaina susideda iš kelių faktorių: pakuotės parametrų, svorio, šalies, į kurią ar iš kurios bus siunčiama, bei pasirinkto pristatymo greičio. Naudojant „Omniva LT“ paštomatus, privatūs klientai į užsienį gali siųsti iki 64 x 38 x 39 cm dydžio siuntas, sveriančias iki 30 kilogramų. Todėl prieš nusprendžiant nudžiuginti, pavyzdžiui, užsienyje gyvenančius artimuosius, išmatuokite pakuotės dydį ir įsivertinkite ar ji tilps į siuntų siuntimo punktą.

„Nors didelė siuntų dalis išsiunčiama užsienyje gyvenantiems artimiesiems, tarptautinių siuntų potencialas patraukia ir verslo atstovų dėmesį. „Omniva LT“ inicijuota apklausa parodė, jog 16 proc. siuntas siunčiančių Lietuvos gyventojų imasi e. komercijos ir parduoda bei siunčia prekes į kitas valstybes per įvairias e. prekybos platformas. Todėl reaguojant į išaugusį logistikos paslaugų poreikį, siūlome visus verslo partnerių poreikius išpildančias sąlygas: didesnio dydžio ir svorio pakuočių surinkimą, greitą ir efektyvų pristatymą“, – teigia J. Pileckas.

2. Užregistruokite siuntą internete

„Išsiųsti tarptautinę siuntą galite vos kelių mygtukų paspaudimu. Iš pradžių, „Omniva LT“ tarptautinių siuntų puslapyje suveskite svarbiausius siuntos duomenis ir pasirinkite poreikį atitinkančią pristatymo trukmę. Sistemai sugeneravus adreso kortelę, kuri yra atsiunčiama el. paštu, ją atsispausdinkite jau prie paštomato ir tvirtai užklijuokite matomoje pakuotės vietoje. Atminkite, kad suformavus siuntos lipduką, paštomate siuntą turite palikti per 14 kalendorines dienas, o praėjus nustatytam terminui adreso kortelė tampa nebeaktyvi“, – pataria J. Pileckas.

Anot „Omniva LT“ komercijos direktoriaus, toliau siuntimo procedūra yra įprasta – tereikia nueiti iki artimiausio paštomato, ekrane pasirinkti „Siųsti siuntą“ laukelį bei sekti likusias instrukcijas. Specialistas priduria, kad po užsakymo pateikimo klientui suteikiamas unikalus siuntos sekimo numeris, kurį suvedus internetinėje svetainėje, galima realiu laiku matyti aktualiausią siuntos informaciją: kur ji yra šiuo metu ir kada pasieks adresatą.

3. Naudokite tinkamą pakuotę ir užpildą

Kokybiškas pakavimas bei naudojamas užpildas užtikrina, kad siuntos turinys nesulūžtų ar nesusigadintų. Todėl norint išvengti situacijų, kai siunta yra pažeidžiama, verta pasinaudoti naudingomis rekomendacijomis.

„Į užsienį išsiųsta siunta nukaks nemažą kilometrų skaičių, todėl pakavimas turėtų būti kuo kruopštesnis. Siuntos pakavimui patartina naudoti skaidrią lipniąją juostelę ir naujas pakuotes, kadangi jau naudotos yra ne visada pakankamai tvirtos. Tačiau jei pakuotė atrodo kokybiškai ir nusprendėte ją panaudoti antrą kartą, patikrinkite, ar ant jos nėra senų adreso kortelių ar brūkšninių kodų bei juos pašalinkite. Be to, užpildo medžiagos panaudojimas taip pat yra rekomenduotinas ir turėtų sudaryti ne mažesnį kaip 5 cm sluoksnį ant dėžutės dugno. Optimaliausia užpildo medžiaga – tai specialios granulės ar burbulinė plėvelė, o lengvesnėms siuntoms galima panaudoti ir suglamžytą popierių“, – pažymi J. Pileckas.

Įmonė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje. Jį sudaro 351 paštomatas, kurie bendrai turi daugiau nei 47 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė taip pat valdo pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo platformą FLIPO, o pernai pristatė ir naują tarptautinių siuntų platformą tarptautines.omniva.lt. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas