Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Pasirūpinkite savo privatumu ir saugumu internete: kaip maksimaliai išnaudoti „Telegram“ programėlę?

Pasirūpinkite savo privatumu ir saugumu internete: kaip maksimaliai išnaudoti „Telegram“ programėlę?

Pranešimas spaudai

2021-06-16, 09:00

Kai kalbame apie siuntėjų privatumą ir saugumą, reikia suprasti, kad „Telegram“ programėlės funkcijos pranoksta paprastų pranešimų keitimąsi ir pasižymi daugelių stebinančių savybių. „Telegram“ vartotojų bazė, neseniai viršijusi daugiau nei 500 milijonų vartotojų per mėnesį rodiklį, kaip patvirtina jos kūrėjas, dabar apjungia masyviosios komunikacijos portalo, pranešimo siuntimo ir socialinės medijos elementus, todėl saugos ir privatumo koncepcijos skiriasi nuo kitų kitų portalų „Kaspersky“ ekspertai teikia 7 patarimus, kad jūsų patirtis naudojantis „Telegram“ būtų kuo saugesnė.

1. Pasirinkite vartotojo vardą ir naudoti jį vietoj savo faktinio vardo ar susijusio telefono numerio, kai kalbatės su kitais.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

what-telegram-how-use-3

2. Savo paskyroje aktyvuokite 2FA. Jei kas nors bando perimti jūsų paskyrą, pagrobimo balso skambučio ar tekstinės žinutės su laikinuoju patikros kodu nebepakaks. Įsilaužėlis turės išgauti jūsų slaptažodį. Jei jis sudėtingas ir unikalus, paskyros perėmėjui kils didelė problema. Ši funkcija prieinama „Parametruose“ - „Privatumas ir sauga“ - „Dviejų žingsnių patikra.“

3. Kai kalbatės su kitais asmenimis, pagalvokite apie „Slaptieji pokalbiai“ funkciją. Tai reiškia, kad jūsų pokalbiai bus geriau šifruojami, kai kiekvienas pranešimas šifruojamas dviem klavišais, prieinamais tik jums ir jūsų gavėju.

4. Naudokite VPN ryšį, kai kalbatės ar skambinate kitiems asmenims. Labai svarbu taikyti dar vieną saugos lygį iš jūsų pusės.

5. Reguliariai peržiūrėkite „Aktyvūs seansai“ parinktį, prieinamą „Parametrai“ - „Privatumas ir sauga“. Tai padeda nustatyti, ar jūsų „Telegram“ paskyra naudojama kitų įrenginių be jūsų. Jei nustatysite ką nors nežinoma ar įtartina, nutraukite tuos seansus ir pakeiskite savo „Dviejų žingsnių patikros“ slaptažodį.

6. Norėdami užtikrinti didžiausią savo privatumo vientisumą, kai registruojatės „Telegram“, naudokite virtualųjį numerį vietoj tikrosios mobiliojo telefono linijos. Įsitikinkite, kad tai nebūtų prieinamas virtualusis numeris; priešingu atveju, kažkas vis dar gali užgrobti jūsų paskyrą. Jūsų virtualusis numeris priklauso jums, kad jis nebūtų susietas su jūsų mobiliojo telefono operatoriumi.

telegram-pokalbiai

7. Įsitikinkite, kad jūsų duomenys būtų privatūs jums pageidaujamu lygiu. Štai keletas dalykų, kurių galite imtis dėl savo duomenų teikimo pasauliui, prisijungus prie „Parametrai“ ir tada „Privatumas ir sauga“.

  • Jūsų telefono numeris. Pasirinkite „Telefono numeris“ - kas gali matyti mano telefono numerį? Perjunkite į „Niekas.“ „Kas gali rasti mane mano numeriu?“ - perjunkite jį į Mano kontaktai.
  • Kas gali peržiūrėti jūsų veiklą. Bakstelėkite „Paskutiniai matyti ir prisijungimas“ - perjunkite jį į „Niekas“.
  • Kas gali matyti jūsų profilį. Eikite į „Profilio nuotraukos“ ir pasirinkite „Mano kontaktai“.
  • Kas gali peržiūrėti jūsų paskyrą, bakstelėdami savo vardą jums atsiųstame pranešime. Pasirinkite „Išsiųsti pranešimai“ - skirsnyje „Kas gali pridėti nuorodą prie mano paskyra, kai siunčiate mano pranešimus?“ - pasirinkite „Mano kontaktai“.
  • Kas gali jums paskambinti. Bakstelėkite „Skambučiai“. - jei norite priimti skambučius iš bet kokio internete esančio asmens, kadangi ji(s) turi jūsų vartotojo vardą, tada pasirinkite „Kiekvienas“. Šiuo atveju numatytas esminis parametras. Kai skambiname vienas kitam, daugiausia naudojamas P2P ryšys. Tai reiškia, kad skambutis sujungiamas tiesiogiai tarp dviejų ar daugiau vartotojų, nenukreipiant jo į „Telegram“ serverius. Nors tai gerina skambučio kokybę, jis atskleidžia vartotojo IP adresą. Išplėstinei parametro „P2P“ saugai naudokite „Mano kontaktai“ parinktis.
  • Kas gali pakviesti jums į įvairaus turinio pranešimų platformas. Spauskite „Grupės“. Jei nenorite, kad kitas asmuo pridėtų jus prie atsitiktinės grupės be jūsų ankstesnio sutikimo, naudokite „Mano kontaktai“ parinktį.
  • Kas gali peržiūrėti jūsų pranešimus, kai žiūrite jūsų išmanųjį telefoną. Pasirinkite „Slaptojo kodo užraktas“ - aktyvuokite jį, jei norite sumažinti riziką, bet koks asmuo, paėmęs jūsų telefoną, galėtų gauti prieigos prie jūsų pranešimų. Jei aktyvuota, „Telegram“ reikalaus jūsų kodo kiekvieną kartą, kai atveriate jį ar aktyvuojate pirštų atspaudus.

Tačiau svarbiausias patarimas gali būti toks - užtikrinti, kad visiškai suprantate jūsų įrenginyje įdiegtos programėlės funkcijas ir „Telegram“ ne išimtis: „Kai kalbame apie „Telegram“, galbūt būtų tinkamiau ją vadinti platforma, nes jo funkcijos pranoks paprastą pranešimų apsikeitimą“, - sako Andis Šteinmanis, „Kaspersky“ vadovas Baltijos šalyse. - Pvz.: ji turi taip vadinamą „Šalia esantys žmonės“ funkciją. Ji nustato kitų „Telegram“ vartotojų buvimo vietą šalia jūsų ir jų sukurtas grupes. Todėl kai jūs ar jūsų vaikai naudojasi „Telegram“, turite suprasti, kad be „Messenger“ funkcijų, jis turi pažinčių programėlių ir pranešimų lentų elementų, ir jų vartotojai gali lengvai bendrinti bet kokio tipo turinį, prieinamą ir matomą jums ar kitiems asmenims. Nors einamoji programėlės versija neleidžia išjungti šių grupių, vis dar galite suderinti jūsų „Telegram“ parametrus, kad jiems (-oms) nebūtų perduodama jūsų buvimo vieta ir tapsite nematomu (-a) šalia esantiems asmenims“.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Temos: Telegram
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas