Paramos apimtys Ukrainai ir toliau nesikeičia: Baltijos šalių verslininkai nesiliauja remti Ukrainos

Tęsiantis karui Ukrainoje, smulkios ir vidutinės Baltijos šalių įmonės nesiliauja remti šios šalies, o jų suteikiama pagalba nemažėja. Tokias verslo nuotakas fiksuoja „Luminor“ banko užsakymu atlikta smulkiųjų ir vidutinių įmonių vadovų apklausa.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Paramos apimtys Ukrainai ir toliau nesikeičia: Baltijos šalių verslininkai nesiliauja remti Ukrainos

3-iąjį šių metų ketvirtį atlikta smulkiojo ir vidutinio verslo apklausa rodo, kad praėjus 8 mėnesiams nuo karo pradžios verslo veiksmai iš esmės nesikeičia. 32 proc. trijų Baltijos šalių verslininkų nurodo paaukoję pinigų ar maisto produktų labdarai, nevyriausybinėms organizacijoms. Tai yra beveik 2 proc. daugiau, nei apklausoje verslininkai nurodė 2-ąjį šių metų ketvirtį. Lyderiai šioje srityje išlieka lietuviai – aukojo 35 proc. apklaustųjų, latviai ir estai labdara užsiėmė šiek tiek rečiau – abiejose šalyse teikę paramą nurodė po 30 proc. verslininkų.

Kitomis pagalbos ir paramos formomis taip pat nurodo užsiimantys labai panašus skaičius verslininkų. Paslaugas pabėgėliams nurodo teikiantys 13 proc. smulkiųjų ir vidutinių verslininkų (praėjusį ketvirtį šis skaičius siekė 14 proc.), pabėgėlius įdarbino beveik 13 proc. verslininkų (buvo 17 proc.). Beveik 12 proc. nurodo teikiantys paramą darbuotojams – suteikiantys laisvą dieną pageidaujantiems savanoriauti. Praėjusį ketvirtį tokių verslininkų buvo 1 proc. mažiau.

„Paramos apimtys realiai nesikeičia ir tai rodo, kad žmonės ir toliau remia nuo karo kenčiančiuosius ar nukentėjusiuosius. Smulkieji ir vidutiniai verslininkai yra labiausiai pažeidžiama verslo dalis ir tikrai džiugu, kad jie vis tiek atranda būdų prisidėti prie pagalbos net ir praėjus aštuoniems mėnesiams nuo karo pradžios“, - sako „Luminor“ banko verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

Apklausoje dalyvavę verslininkai praėjus trims mėnesiams taip pat nurodo patyrę labai panašų karo Ukrainoje poveikį. 38 proc. nurodo nepatyrę poveikio (praėjusį ketvirtį buvo beveik 37 proc.), neigiamą poveikį nurodo 35 proc. apklaustųjų (buvo 32 proc.). Karo veiksmai mažiausiai paveikė estų verslininkus – net 44 proc. teigia nepatiriantys aiškesnio poveikio, jautriausi karo veiksmų pasekmėms yra lietuviai – poveikio nepatiriantys teigia tik 29 proc.

Tyrimą „Luminor“ banko užsakymu rugsėjo pabaigoje atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Ji apklausė 780 trijų Baltijos šalių smulkių ir vidutinių įmonių vadovų bei vadybininkų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas