Kitąmet Android flagmanai bus dar brangesni: sužinokite priežastį

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-06-28
Kitąmet Android flagmanai bus dar brangesni: sužinokite priežastį
0 Pasidalinimai
2076 Peržiūros

Jeigu šiemet ieškojote įsigyti aukščiausios klasės specifikacijas turintį Android telefoną ir prisimenate, kiek analogiški įrenginiai kainavo pernai ar 2018 metais, neabejotinai pastebėjote, kaip smarkiai pakilo šių išmaniųjų kainos. Geras pavyzdys - prieš dvejus metus debiutavęs „Poco F1” dėl galingiausio procesoriaus ir vos 300 eurų kainos buvo tituluotas vertės karaliumi. Tuo metu šiemet pasirodęs jo įpėdinis „Poco F2 Pro” jau kainuoja 500 eurų ir vartotojų buvo sutiktas su nepasitenkinimu. Tačiau kitąmet teigiamų pokyčių, deja, nenusimato. Tiesą sakant, panašu, jog Android flagmanų kainos dar labiau augs.

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl taip stipriai šiemet išaugo aukščiausios klasės įrenginių kainos, yra naujasis „Snapdragon 865” procesorius. Pernai, 5G infrastruktūros plėtrai visame pasaulyje tik įsibėgėjant, „Snapdragon” lustus gaminanti „Qualcomm” gamintojams eido rinktis „Snapdragon 855” lustų rinkinį su 5G ryšio modemu arba be, kadangi jis telefone buvo montuojamas atskirai. Nereikia nė sakyti, kad pigesnių kiniškų telefonų gamintojai rinkosi prastesnę komplektaciją, ir todėl rinkoje išvydome flagmaniškas specifikacijas turinčius įrenginius, tokius kaip „Xiaomi Mi 9T Pro” ir „Realme X2 Pro”, kurių kaina neviršijo 350-400 eurų.

Šiemet „Qualcomm” sugebėjo įmontuoti 5G modemą į patį „Snapdragon 865” procesorių ir atsisakė gaminti lusto versiją be jo. Taigi, visiems kinų išmaniųjų telefonų gamintojas, norintiems galingiausio procesoriaus, teko rinktis brangų „Snapdragon 865” ir, kad jau jis palaiko 5G, dar ir aprūpinti savo pigius telefonus specialiomis antenomis, reikalingomis 5G ryšiui sugauti. Tai ir lėmė, jog įsigyti flagmaniškas specifikacijas turintį Android už mažiau nei tris ar net keturis šimtus eurų tapo neįmanoma misija.

Visgi pasak naujo pranešimo, galingiausių mikroschemų monopolį turinti „Qualcomm” nežada stabdyti arklių ir kitąmet ruošiasi „Snapdragon 875” kainą pakelti dar labiau. Jeigu gamintojui įsigyti „Snapdragon 865” kainavo maždaug 140 eurų, tai „Snapdragon 875” atsieis maždaug 220 eurų. Beje, į šią sumą neįeina licencijavimas ir kitos susijusios išlaidos. Tai greičiausiai reiškia, kad kitąmet „pigių flagmanų” kategorija praktiškai išnyks, o „Snapdragon 875” bus montuojamas tik į 700 eurų ir daugiau kainuojančius modelius.

Kinijos ir kitų šalių gamintojai galimai atsigręš į pigesnes septintos serijos „Qualcomm” mikroschemas arba netgi į naujus telefonus montuos senesnius „Snapdragon 865” arba net „Snapdragon 855+”. Taip pat nemaža tikimybė, jog išvysime kur kas dagiau įrenginių su „MediaTek” arba netgi „Samsung” gaminamais „Exynos” lustais, kurie siūlys panašų pajėgumą, bet kainuos kur kas pigiau.

Gero kainos/kokybės santykio Android telefonus gaminančioms kompanijoms labai nepalanku ir tai, jog „Apple” šiuo metu pardavinėja flagmanišką procesorių turintį „iPhone SE (2020)” vos už kiek daugiua nei 400 eurų, o, pasak gandų, šį rudenį dar ir pristatys su „Snapdragon 875” konkuruoti galintį „A14 Bionic” lustą turinčią „iPhone 12” seriją, kurios pigiausias modelis JAV rinkoje kainuos 549 dolerius (490 eurų). Visų „iPhone 12” modelių numatomas kainas rasite paspaudę šią nuorodą.

Ką apie tai manote jūs? Ar tikrai flagmanų žudikų kategorija pasmerkta žlugti? Laukiame jūsų komentarų.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Apple prisipažino ribojanti senų „iPhone“ darbo spartą Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti? Autorius: Admin
Nuomonė
Nuomonė: Android tampa neaktualus arba Apple era grįžta Autorius: Artūras Nalivaiko

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo