„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga

, atnaujinta 2021-05-23, 11:24

Žinote tą keistą jausmą, kai visą gyvenimą važinėjate automobiliu ir vieną dieną Jums pasiūlo išbandyti motociklą? Dažniausiai testuoju išmaniuosius telefonus, todėl kažkaip panašiai pasijaučiau, kai gavau pasiūlymą apžvelgti „ASUS ROG Strix GL703G”, žaidimams skirtą nešiojamąjį kompiuterį. Po neilgų svarstymų nusprendžiau imtis iššūkio, nes pamaniau, kad mūsų skaitytojams bus įdomu pažvelgti į laptopą iš gana netradicinės perspektyvos.

Balas

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - dizainas

1589759949 Jeigu manęs kas nors paklaustų, kaip turėtų atrodyti idealus nešiojamasis kompiuteris, nė nemirktelėjęs parodyčiau į naujuosius „MacBook Pro”. Iš vientiso aliuminio gabalo pagamintas korpusas, leidžiantis pamiršti apie bet kokius klibėjimus, šveicariško laikrodžio tikslumo klaviatūra bei it aštrus peilis veikiantis atidarymo mechanizmas. Taigi, nieko keisto, kad vos pirmą kartą išvydęs „ROG Strix GL703G” pasijutau tarsi įžengęs į naują respubliką (kompiuterio pavadinime esančios raidės „ROG” šifruojamos kaip „Republic of gamers”:) ) Visų pirma dydis, tiksliau ilgis, yra mažų mažiausiai įspūdingas - viskas dėl net 17 colių siekiančios ekrano įstrižainės. Tokio ilgo nešiojamo kompiuterio dar nebuvau turėjęs ir tame mačiau vieną didelį trūkumą - laptopas netilpo nė į vieną mano turimą krepšį. Laimei, „ASUS” apie tai pagalvojo ir pakuotėje pridėjo pigoką, bet tikrai labai naudingą kuprinę. Tai dalinai kompensuoja faktas, kad įrenginys ganėtinai plonas. Pereikime prie viršutinės dalies - ją dengia plonas, bet nuostabios pilkos spalvos aliuminio sluoksnis. Pirštu lengvai paspaudinėję jo viduryje pajausime nemalonų lankstumą, kas suteikia šiokio tokio pigumo. Kas tikrai patiko - kompiuterį įjungus įsižiebiantis raudonos spalvos „ROG” logotipas. Ekrano atlenkimo procesas taip pat malonus - tam atlikti pakanka vieno piršto. Didelis pliusas gamintojui už masės paskirstymą korpuse. Taigi, atidarome ekraną ir mūsų akis apakina RGB spalvų klaviatūros apšvietimas. Na, žodis apakina gal kiek per stiprus, bet tos spalvotos švieselės traukia dėmesį, tiesą pasakius, jos mane net blaškė, todėl galiausiai išvis išjungiau klaviatūros apšvietimą. Žinau, kad tos mirksinčios spalvelės žaidėjų kultūroje yra gero tono ženklas, tiesiog manęs tokiais dalykais nenustebinsi. Kalbant apie pačią klaviatūrą, vėlgi negaliu pasakyti kažko labai teigiamo. Mygtukai spaudomi labai maloniai, netgi yra išskirti žaidėjų dažnai naudojami WASD klavišai, tiesiog mane glumino pats klavišų išdėstymas. Štai „ENTER” mygtukas labai mažas, kaip ir visa skaičių klaviatūra, taip pat viršutinės rodyklės klavišas kažkodėl įterptas prie skaičių. Galbūt tai tėra įpratimo reikalas, tiesiog nelikau sužavėtas. Nelabai malonų įspūdį paliko ir jutiklinis kilimėlis (trackpad) - atskirta liečiamoji aikštelė ir mygtukai. Suprantu, kad visa tai dėl didesnio tikslumo, tik tiek, kad mano manymu, tai yra baisiai nepatogu. Laimė, pakuotėje rasime tradicinę laidu prijungiamą ganėtinai kokybišką pelę. Ko gamintojas nepaaukojo dėl plono korpuso, tai jungčių skaičiaus. Kairėje pusėje rasime įkrovimo, „Ethernet”, „MiniDisplayPort”, HDMI, 2 USB 3.0 ir ausinių jungtis. Dešinėje - taip pat 2 USB 3.0, naujoji USB-C bei atminties kortelės jungtys. Kompiuterio apačioje ir priekinėje briaunoje daugybė vėdinimo angų. Apibendrinant ne visai mano skonio dizainas, bet surinkimo kokybė ir praktiškumas tikrai labai aukšto lygio.

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - ekranas

1589611203 Kalbant apie „ROG Strix GL703G” ekraną, neįmanoma nepaminėti jo dydžio - net 17.3 colio dydžio įstrižainė yra beveik maksimumas, ką šiuo metu galite rasti rinkoje. Įdomu tai, kad realaus naudojimo sąlygomis didelio skirtumo nuo standartinio 15’ dydžio nešiojamųjų kompiuterių nepastebėjau - tik retomis akimirkomis įsižiūrėjęs suprasdavau, kad ekranas yra šiek tiek ilgesnis nei įprastai. Netikėtas faktas buvo ir gamintojo pasirinkimas naudoti TN technologijos matricą, dažniausiai sutinkamą pigiuose laptopuose. Žinoma, tam yra gana logiškas paaiškinimas - TN ekranų atsako laikas žymiai mažesnis ir jie gali perteikti didesnį kadrų per sekundę greitį. Jeigu nesate žaidėjas, greičiausiai to nesuprasite, tad nesigilinkite. Vis dėlto bendras rezultatas, net ir turint galvoje gana standartinę 1920x1080 raišką, nėra toks jau blogas. Spalvos pakankamai ryškios, geras šviesumas ir tikrai neprasti matymo kampai. Tiesiog tai toli gražu nėra geriausias ekranas kainos kategorijoje.

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - veikimas

1595519188 Ką labiausiai mėgsta daryti kompiuterių gamintojai, tai užmėtyti pirkėją specifikacijomis. Kad ir šįkart ant apžvelgiamo įrenginio puikuojasi „Intel i7-8750h” procesoriaus bei „NVIDIA GTX 1060” vaizdo plokštės su 6GB GDDR5 atminties lipdukai. Ką tai reiškia? Žmonių kalba kalbant, daug ir labai daug galios. Tiek daug, kad tokie žaidimai kaip „Need for Speed Payback” ar „Battlefield 1” aukščiausiais grafikos nustatymais veikia 70-80 kadrų per sekundę sklandumu. Lyginant su stacionariais kompiuteriais, rezultatas pakankamai vidutiniškas, bet nešiojamam daiktui tai yra labai neblogas pasiekimas. O kas jeigu nesate užkietėjęs žaidimų fanas? Ką tada galite nuveikti su tokiu milžinišku galios resursu? Jeigu atvirai, tai praktiškai bet ką. „ASUS ROG” serijos nešiojamus kompiuterius ne kartą esu matęs ant įvairių architektų darbo stalo, taip pat juos naudoja ir įvairūs fotografai ir video turinio kūrėjai. Kitaip tariant, žaidimams skirtas galingumas panaudojamas ir darbo reikmėms. Na, o jeigu nusileistume į dar žemesnį lygį? Kaip toks daiktas pasitarnauja kasdieniniams poreikiams? Vėlgi tiesiog puikiai - „Office” programų rinkinys ir „Chrome” naršyklė tėra lengvas pasivaikščiojimas parke, kuris atliekamas neįtikėtinai sklandžiai ir maloniai. Prie greito veikimo prisideda ir itin greitas 256GB talpos SSD kaupiklis, kuris užtikrina ne tik greitą kompiuterio įsijungimą, bet ir pasakiškai greitą failų nuskaitymą. Žinoma, 256GB talpos gali pasirodyti mažoka, bet gamintojas nepasikuklino ir papildomai įmontavo 1TB dydžio kietąjį diską. Veikimo kokybę būtų galima apibūdinti vien tik teigiamai, jei ne viena smulkmena, sugadinusi sklandumo ir galios vakarėlį - aušinimo feno garsas. Šaudant blogiečius aukščiausiais grafikos nustatymais lyg ir pateisinamas ventiliatoriaus kriokimas. Žinote, juk dažniausiai naudojamos ausinės, o ir į žaidimą įsitraukiame taip, kad kažkokie pašaliniai garsai nėra pajėgūs mūsų išblaškyti. Visiškai kitokia situacija, tarkime, redaguojant ilgą „Word” dokumentą. Tada, netgi ir nustatymuose nustačius tyliausią feno režimą, norisi apipilti tą nelemtą daiktą vandeniu, kad tik užsikimštų. Šiek tiek hiperbolizuoju, bet feno garsas tikrai labai girdimas ir blaško. Ką tikrai noriu atskirai paminėti ir už ką gamintojui spaudžiu dešinę, yra puikiai veikiantys ryšiai. Štai Wi-Fi veikė net tose namų vietose, kurias anksčiau laikydavau ne ryšio zonomis. Tiesą pasakius, tai buvo bene geriausiai Wi-Fi gaudęs prietaisas, kokį teko naudoti. Bluetooth veikimui taip pat neturiu priekaištų - belaidės ausinės neatsijunginėjo ir veikė patikimai.

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - garsas

1594258366 Kompiuterio garsiakalbių kokybė dažnai nėra pats svarbiausias kriterijus, lemiantis modelio pasirinkimą. Vis dėlto tais momentais, kai ausines paliekame namie arba žiūrime mėgstamiausią serialą lovoje, apie tai esame linkę susimąstyti. „ASUS ROG Strix GL703G” turi du 1.5W galingumo garsiakalbius, kurie yra labai geros kokybės. Jų skleidžiamas garsas nėra kažkoks įspūdingas, bet girdima ganėtinai daug žemų bei pakankamai vidutinių ir aukštų dažnių. Taip pat džiugina, kad galima pastebėti ir gana gerai išreikštą stereo efektą, kuris džiugina ne tik žaidžiant žaidimus, bet ir žiūrint filmus. Tiesa, būtinai turiu paminėti faktą, kad garso lygį visada turėsite nustatyti didesnį negu norėtumėte, kadangi reikės kompensuoti aušinimo fenų ūžimą. Jeigu nebūsite patenkinti išorinių garsiakalbių kokybe, galite džiaugtis, jog „ASUS” nepaliko Jūsų bėdoje - pakuotėje pridedamos „Cerberus” ausinės. Žinoma, jos labiausiai subalansuotos žaidėjams, netgi turi galimybę tvirtinti mikrofoną, reikalingą komandiniams žaidimams, bet tinka ir kasdieniniam naudojimui. Jos nespaudžia ausų ir ganėtinai neblogai atkuria garsą - nepastebėjau didelių iškraipymų ar itin didelio kažkurio dažnio dominavimo.

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - baterija

1594124677 Jeigu „ASUS ROG Strix GL703G” ir turi achilo kulną, tai neabejotinai yra baterija. Galbūt to ir galėjome tikėtis žinodami, koks raumeningas yra šis prietaisas, bet akumuliatoriaus tarnavimo rezultatai tiesiog verčia griebtis už galvos. Štai paimkime kad ir pigiausius nešiojamuosius kompiuterius rinkoje - dauguma jų per daug nekankinant geba ištverti maždaug 8-10 valandų be energijos papildymo. Šis „ASUS” naudojantis naršykle ir nesudėtingomis programomis atlaiko daugiausiai 4 valandas. Beje, toks rezultatas pasiekiamas tik sumažinus ekrano šviesumą ir įjungus ekonomišką procesoriaus režimą. Vis dėlto tai juk žaidimų kompiuteris, tai kiek gi partijų galima sužaisti prieš prijungiant laidą? Nedaug, kadangi net ir žaisdami vidutiniais grafikos nustatymais laiką skaičiuosite dešimtimis minučių. Man pavyko užfiksuoti 40 minučių rezultatą ir manau, kad jį pagerinti būtų ganėtinai sunku. Kita vertus, šis kompiuteris ir nebuvo sukurtas būti naudojamas toli nuo elektros lizdo. Ne veltui pakuotėje randame galingą 180W įkroviklį, kuris užtikrins, kad žaidimo metu baterijos procentai arba nežymiai didėtų, arba bent nekristų. Visiškas šio žvėries įkrovimas užtruks maždaug 2 valandas.

„ASUS ROG Strix GL703G” apžvalga - ar verta pirkti?

Nuo pirmųjų testavimo sekundžių supratau, kad „ASUS ROG Strix GL703G” yra skirtas ypatingiems vartotojams. Jo dizainas spjauna į bet kokias universalias grožio normas ir vietoje to stačia galva neria į žaidėjams priimtiną estetiką. Kompiuterio ekranas taip pat maino vaizdo patrauklumą į greitą atsako laiką, o vidiniai komponentai primena ne pasportavusį asmeninį trenerį, o veikiau Žydrūną Savicką. Ganėtinai nišiniu daiktu šį laptopą paverčia ir įspūdžio nedaranti baterija bei ganėtinai aukšta kaina. Taigi, „ASUS ROG Strix GL703G” - tik labai nedideliam entuziastų ratui skirtas kompiuteris? Ne visai. Jeigu esate paprastas vartotojas, bet mėgstate turėti didelį resursų rezervą, šis nešioklis skirtas kaip tik Jums. Nuriję kartoką aukštos kainos piliulę ir nusipirkę, galėsite jį be problemų naudoti bent penkerius metus ir nejausti deficito jokioje srityje. Maža to, pakuotėje rasite visus reikalingus aksesuarus, kurie užtikrins, kad priedams nereikės išleisti nė cento. Geriausią kainą, kaip visada, galite rasti pas mūsų partnerius - kaina24.lt

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas