Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Lukas Snarskis

2021-01-15, 14:35 (atnaujinta 2021-04-27, 00:43)

0 komentarų
Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio? Svarstantiems, ką pasirinkti – planšetę ar kompiuterį, pravers naudinga atmintinė.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi įžvalgomis kada planšetė gali pakeisti kompiuterį ir kaip išnaudoti visas jos suteikiamas galimybes.

Ar galima išgyventi be kompiuterio?

Apie planšetes kalbėta daug – buvo svarstoma, kad jos sukurtos kaip rinkodaros triukas ir jas ilgainiui išstums kompiuteriai ir išmanieji telefonai. Tačiau metai bėga, o planšetės vis dar čia, ir panašu, kad niekur greitai nesitrauks.

Nors kompiuteris dažnai atrodo visiškai nepakeičiamas įrenginys, jis nėra būtinas visais gyvenimo atvejais. Didžiąją dalį įprasto kompiuterio naudotojo poreikių gali išpildyti ir planšetė. Be to, dažnai ji tiesiog suteikia didesnį mobilumą – kompaktišką planšetę daug patogiau nešiotis su savimi į paskaitas, darbo susitikimus, keliones ar naudoti namuose. Tai optimalus tarpinis variantas tarp nešiojamo kompiuterio ir išmaniojo telefono.

Savo galimybėmis ir funkcionalumu planšetės šiandien jau mažai kuo nusileidžia nešiojamiems kompiuteriams, o sujungtos su funkcionaliais priedais (išmaniuoju pieštuku, belaide pele, pridedama klaviatūra) juos gali netgi ir visiškai atstoti.

Planšetės vertinamos ir dėl ilgo baterijos veikimo laiko. Pilnai įkrauta planšete galite naudotis vidutiniškai nuo 8 iki 10 val. Be to, lyginant su kompiuteriais, planšečių kainos mažiau „kandžiojasi“.

Planšetinių kompiuterių panaudojimo būdai

Apie planšetes nebereikėtų galvoti vien tik kaip apie pramogoms skirtą prietaisą. Jos tampa vis universalesnės ir galingesnės, sugeba susidoroti su vis daugiau užduočių bei stebina savo plačiu pritaikymu tiek moksluose ar darbe, tiek ir pramogaujant. Planšetinis kompiuteris gali atstoti net kelis išmaniuosius įrenginius. Pavyzdžiui, jis lengvai gali tapti skaitykle. Tam tereikės įsidiegti „Google Play Books“, „Amazon Kindle“ ar kitą pasirinktą aplikaciją elektroninių knygų skaitymui.

Taip pat jis puikiai pritaikomas filmų peržiūrai, vaizdo skambučiams, naršymui bei susirašinėjimui su artimaisiais. Dėl šių priežasčių planšetės idealiai tinka senjorams. Jomis naudotis patogiau ir dėl didesnio ekrano, lyginant su išmaniaisiais telefonais.

Naujausiomis planšetėmis jau galima ne tik naršyti internete, žiūrėti filmus ar skaityti knygas. Jose galima atlikti ir grafinio dizaino darbus, rašyti ranka ar net tokį rašytinį tekstą paversti spausdintu. Taip pat čia galima redaguoti įvairaus formato dokumentus, žymėtis juose pastabas ir atlikti kitas panašias užduotis.

Planšetė nepakeičiama ir šeimoms, turinčioms vaikų. Į planšetinį kompiuterį galima įrašyti edukacinių žaidimų, mokomųjų programėlių arba naudoti jį kaip interaktyvią piešimo lentą.

Skeptikai pasakytų, kad didžiausias planšečių minusas yra ribota šių įrenginių talpa. Tačiau naujausios tendencijos rodo, kad kompiuterija stabiliai bei užtikrintai juda virtualių duomenų kryptimi. Šiandien jau retai duomenis perkeliame USB raktu ar kitokia laikmena. Dabar juos paprastai laikome debesijoje: „iCloud“, „Google Drive“, „Dropbox“ ar kituose saugiuose serveriuose. Tuo tarpu muzikos klausomės arba filmus bei serialus žiūrime per vaizdo transliavimo platformas: „Spotify“, „Apple Music“, „Netflix“, „Apple TV+“, „Amazon Prime Video“ ir kitas.

Kaip išsirinkti tinkamą planšetę

Pirmasis instinktas besirenkant planšetinį kompiuterį – kuo didesnės įstrižainės pasirinkimas. Visgi tai nebūtinai geriausias sprendimas. Svarbiausi kriterijai turėtų būti lankstumas ir mobilumas. Optimaliausias variantas daugeliui žmonių – modelis su 9–11 colių įstrižaine. Jie labai kompaktiški, todėl lengvai telpa į krepšį ar rankinę. Taip pat jie yra ypač lengvi, tad juos patogu laikyti rankoje bei pakankamai dideli, kad nereikėtų žiūrėti įtempus akis. 12 colių ir didesni modeliai skirti reiklesniems vartotojams – dirbantiems su vaizdo ir nuotraukų redagavimu ar tiesiog atliekantiems daug kruopštumo reikalaujančias užduotis. Visgi dėl didesnio dydžio ir sunkesnio svorio jie praranda dalį savo mobilumo.

Kitas kriterijus – planšetės talpa. Jei planuojate laikyti dalį savo duomenų, nuotraukų ar kitų failų planšetėje, rinkitės įrenginį su didesne vidine talpa, o jei žadate duomenis laikyti „debesyse“, tuomet užteks planšetės su minimaliu atminties dydžiu.

Svarbu apsispręsti ir dėl operacinės sistemos. Naudojantiems telefonus su „Android“ operacine sistema, patogiausios bus ją palaikančios planšetės. Pavyzdžiui, vartotojų pamėgta „Samsung Galaxy Tab“ planšetinių kompiuterių serija. Tuo tarpu „iPhone“ naudotojams geriausias pasirinkimas bus „iPad“ planšetės su „iOS“ operacine sistema. Taip pat galite rinktis planšetes su „Windows“ operacine sistema. Svarbiausia, kad planšetinis kompiuteris lengvai sąveikautų su kitais jūsų naudojamais įrenginiais – taip iš prietaiso išpešite dar daugiau privalumų.

Nepamirškite, kad planšečių galimybių ribas galima dar labiau praplėsti joms skirtais priedais. Tai ir planšetėms skirta įstatoma arba „Bluetooth“ ryšiu prisijungianti klaviatūra, piešimui ir kruopščioms užduotims atlikti reikalingas išmanusis pieštukas, per USB–C adapterį prisijungianti pelė ar ausinės.

Kokiu atveju geriau rinktis nešiojamą kompiuterį

Prieš apsispręsdami ką pasirinkti – planšetę ar kompiuterį, įvertinkite kokiai veiklai įrenginys jums reikalingas.

Norintiems mobilumo ir planuojantiems jį naudoti skaitymui, vaizdo turinio žiūrėjimui, piešimui ir smulkioms užduotimis atlikti, verčiau rinktis planšetinį kompiuterį. Tiems, kuriems reikalingas didesnis ekranas, ypatingas galingumas, didesnė talpa ir kasdienis darbas su įvairiais dokumentais ir rašymu, geriausias pasirinkimas būtų nešiojamas kompiuteris.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Arnas Balčiūnas

2024-04-17, 19:55 (atnaujinta 2024-04-18, 04:29)

1 komentaras

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Remiantis naujai atliktu tyrimu, paaiškėjo, kad Kinijos automobilių milžinė BYD gavo mažiausiai 3,4 milijardus eurų tiesioginių vyriausybės subsidijų, kurios buvo suteiktos kaip dalis Pekino siekio paskatinti dominavimą elektrinių transporto priemonių ir kitų švarių technologijų srityje.

Parama pirmaujančiam Kinijos elektromobilių gamintojui šoktelėjo nuo 220 milijonų eurų 2020 metais iki 2,1 milijardo eurų vos po dviejų metų, trečiadienį paskelbė Vokietijos Kylio pasaulio ekonomikos institutas.

BYD taip pat gauna naudą iš vietinių baterijų gamintojų rėmimo ir pirkėjams daromų nuolaidų savo automobiliams, teigiama ataskaitoje, kuri pateikiama Europos Sąjungai pradėjus tyrimą dėl galimai nesąžiningos paramos Kinijos elektromobilių sektoriui.

Tokios subsidijos, kaip tos, kurios yra išmokėtos BYD, „leido Kinijos įmonėms greitai išsiplėsti ir užvaldyti Kinijos rinką, bei vykdyti sparčią plėtrą į ES rinkas“, teigia Vokietijos vyriausybei patariantis institutas.

ES susiduria su skatinimais iš naujo subalansuoti prekybą su Kinija, po to, kai tokios šalys, kaip Prancūzija, įvardija ekonomines grėsmes, kylančias dėl į bloko rinką plūstančių Kinijoje pagamintų prekių.

BYD ir jos konkurentai „Nio“ ir „Geely“ po augimo Kinijoje, plečiasi į Europą, kurioje vykstant įtemptam elektromobilių kainų karui vakarietiški gamintojai, įskaitant „Tesla“ ir „Volkswagen“, pralaimi rinkos dalį.

Kylio instituto teigimu, iš esmės visos Kinijos biržos bendrovės 2022 metais gavo tiesioginių išmokų, pažymėdami paramą vėjo, saulės ir geležinkelių bendrovėms. Kinijos parama pramonei yra „mažiausiai tris, keturis“ kartus didesnė, nei ES ir EBPO šalyse, teigė grupė.

ES įsteigė 40 milijardų eurų inovacijų fondą, kuris padės konkuruoti su Kinija ir JAV infliacijos mažinimo įstatyme numatytomis subsidijomis.

Spalį, Europos Komisija pradėjo tyrimą siekdama išsiaiškinti, ar Kinijos parama bendrovėms, įskaitant BYD, SAIC ir „Geely“ suteikė šalies pramonei nesąžiningą pranašumą. Pradiniai tarifai gali įsigalioti jau liepos mėnesį.

Kinija tyrimą dėl subsidijų pavadino protekcionistiniu ir teigia, kad jos automobilių gamintojai laimi elektromobilių lenktynes dėl savo geros kokybės produktų.

Kinijos komercijos ministras Wangas Wentao sekmadienį Paryžiuje teigė, kad Kinijos elektromobilių gamintojai remiasi „nuolatinėmis technologinėmis naujovėmis“ ir pažangiomis vietinėmis pasiūlos grandinėmis, o ne vyriausybe.

Kitą savaitę įvyksianti Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo kelionė į Kiniją reiškia „puikią galimybę“ derėtis su Pekinu dėl jo subsidijų, teigia vienas iš ataskaitos bendraautorių, Dirkas Dohse.

BYD veiklą pradėjo kaip baterijų gamintojas, tačiau investavo dideles sumas į elektromobilių ir „plug-in“ tipo hibridų technologijų tyrimus. Ji patyrė staigų augimą po to, kai dėl dosnių subsidijų įsigyjant elektromobilį, pradėjo kilti vietinė Kinijos automobilių rinka.

Bendrovė, kuri 2023 metais deklaravo apytiksliai 4,1 mlrd. eurų siekiančias pajamas, taip pat sugebėjo sumažinti vakarietiškų gamintojų kainas Kinijoje. Jos „Seagull“ hečbeko su 10 colių besisukančiu ekranu mažmeninė kaina prasideda nuo mažiau, nei 10 000 JAV dolerių.

1 komentarų

China car

Žlobai, iš ko perspauzdinote šitą tekstą? BYD yra patys baterijų gamintojai, antri pagal dydįkinojoje.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas