Įspūdingiausi elektromobiliai, kurie pasirodys netrukus: II dalis

Paulius Černiauskas

2021-02-21, 09:30 (atnaujinta 2021-04-27, 00:44)

0 komentarų

Palydėdami besitraukiančią žiemą ir ruošdamiesi būsimiems pavasario iššūkiams, surinkome dar vieną įdomių, naujausiomis technologijomis aprūpintų elektra varomų automobilių sąrašo dalį. Kai kurie modeliai buvo laukti jau kelerius metus, kai ką jau pažįstate iš senesniųjų kartų modelių, o kai kas žada pasipildyti „kosminėmis“ inovacijomis. Plačiau apie kiekvieną rašysime jiems jau pasirodžius, o kol kas leiskime sau atsipūsti ir paganyti akis po ateities automobilius. Su pirmąją dalimi galite susipažinti čia, o toliau apie naujausius modelius skaitykite žemiau:

Audi Q4 e-tron (laukiama: 2021 metais)

Kaip ir galima tikėtis iš pavadinimo, pagal savo dydį „Q4 e-tron“ patogiai įsitaisys tarp „Audi Q3“ ir „Audi Q5“ krosoverių, tačiau jis skirsis nuo abiejų tuo, kad bus visiškai elektrinės „e-tron“ konfigūracijos. Kaip ir daugelis būsimų „Volkswagen“ grupės elektromobilių modelių, jį surinkinės MEB platformoje. Čia pavaizduota „Q4 e-tron“ koncepcija suteikia galimybę iš arti pažvelgti į tai, koks bus serijinis automobilis, kai jis bus parduodamas 2021 m.

BMW iX3 (laukiama: iki 2022 metų)

Būsimasis „BMW iX3 Concept“ yra „BMW Group“ klasikinių modelių grupės atstovas, aprūpintas penktos kartos elektrine pavarų dėže, kuri iš pradžių buvo sukurta išskirtinai „BMW i“ prekės ženklo modeliams. Šis kasdienėms kelionėms skirtas žvėriukas turi „BMW eDrive“ technologiją - jame yra papildomos hibridinės pavaros, naudojamos „BMW iPerformance“ ir „MINI Cooper SE Countryman ALL4“ modeliuose. Neaišku, ar BMW atliks kokius nors didesnius mechaninius atnaujinto „iX3“ pakeitimus, tačiau jau žinoma, jog jis gaus 150 kWh akumuliatorių su galimybe jį įkrauti per 30 minučių. Nuvažiuojamas atstumas turėtų siekti iki 400 kilometrų. Jau dabar su nekantrumu laukiame papildomų naujojo modelio specifikacijų ir interjero nuotraukų.

Byton M-Byte Concept (laukiama: 2021 antrojoje pusėje)

Kompanijos „Byton“ krosoverio „M-Byte“ ir sedano „K-Byte“ koncepcijos pirmą kartą buvo parodytos CES technologijų parodoje pernai sausį. Tai pagrindiniai ir kol kas vieninteliai 2016 m. pasirodžiusio startuolio modeliai. Čia pristatomą modelį pirmieji išvys Europos gyventojai. Baterijas galėsime rinktis tarp 72 kWh ir 95 kWh, su didžiausia jų maksimalus nuvažiuojamas atstumas – 550 kilometrų. Numatoma preliminari kaina – 42 tūkstančiai eurų.

Ford F-150 Electric (laukiama: 2021 metais)

Pasitikėdama savo parduodamų automobilių sėkme ir naujausia partneryste su kompanija „Rivian“, „Ford“ pristatys savo elektrinį pikapą „Ford F-150“. Žengdama šį drąsų žingsnį kompanija tikisi išlaikyti esamą klientų bazę ir pritraukti naujų, norinčių turėti įžymaus prekės ženklo pikapą varomą „žaliąja“ energija. Tikėtinas pristatymo laikotarpis – šių metų vasara, kaip tik tada, kai konkurentai „Tesla“, „General Motors“ ir „Bolinger“ pristatys ir savuosius modelius. Išsamesnių specifikacijų dar reikia palaukti, tačiau jau dabar vis dažniau girdimi palyginimai su „Tesla Cybertruck“ reiškia, jog „Ford“ užsimojo klasikiniu dizainu „numušti“ išsišokėlių „Tesla“ futuristinę karalienę.

Lagonda All-Terrain (tikimasi išvysti: 2023 metais)

„Aston Martin“ vėl bandys nustebinti pasaulį pristatydama patobulintą išskirtinai prabangų, pilnai elektrinį „Lagonda“ modelį. Šis automobilis bus surinkinėjamas ant tos pačios platformos kaip ir „Aston Martin DBX“, todėl vis dažniau pasigirsta gandų ir apie DBX pilną elektrifikavimą. Kompanijos direktorius Andy Palmeris sakė, jog elektrinių modelių našumas bus panašus į šios markės benzinu varomus ekvivalentus, ir tikimasi, kad apsilankymai tarp įkrovimo stotelių nebus dažnesni nei kas 450 kilometrų.

Lucid Air (laukiama: 2021 metais)

Šis 2007 metais Kalifornijoje įkurtas startuolis pradėjo savo gyvavimą kaip akumuliatorių technologijų tyrimų įmonė. Tačiau vėliau savo planus kiek pakoregavusi pareiškė, kad 2016 metais pristatys savo keturių durų sedaną – konkurentą „Tesla S“ automobiliui. Pernai „Lucid Motors“ gavo 1 milijardo JAV dolerių investiciją iš Saudo Arabijos ir lapkričio mėnesį persikėlė į būsimą surinkimo gamyklą Casa Grande, Arizonoje. Paviešinti faktai, kad įmonė taip pat bendradarbiauja su „Electrify America“ įkroviklių tinklu, todėl tiek lauktas prabangus sedanas atrodo daug arčiau realybės. „Lucid“ savo pagrindiniam modeliui žada 550 kilometrų nuvažiuojamą nuotolį, 480 arklio galių ir autonominio vairavimo technologijas. „Air“ kaina prasideda nuo 82 tūkstančių eurų. Bendrovė paskelbė, kad pradės gamybą dar 2021 m., kai bus baigtas pirmasis gamyklos statybos etapas.

Porsche Taycan Cross Turismo (laukiama: 2021 metais)

„Porsche Taycan Cross Turismo“ yra universali pilnai elektrinio „Taycan“ versija. Iš savo pusbrolio „Audi A4 Allroad“ ji pasiskolino aukščio ir plastikines ratų arkas. Be smulkių kėbulo patobulinimų, verta paminėti, jog šis automobilis naudos du nuolatinio magneto sinchroninius variklius, kurie generuos net 600 arklio galių suteikdami šio modelio versijai įsibėgėjimą iki 100 km/h vos per 3,5 sekundės. Nuo pristatymo iki 2025 metų įmonė šalia šio elektra varomo modelio pardavinės ir benzininę versiją, tačiau vėliau prekyba bus nutraukta. Panašu, jog tokio likimo gali sulaukti ir kiti „Porshe“ modeliai.

Tesla Roadster (laukiama: 2022 metais)

Kuriama naujoji „Tesla Roadster“ koncepcija - keturvietis sportinis sedanas su kosminių tyrimų inspiruotomis inovacijomis. Kaip teigia „Tesla“ inžinieriai, įsibėgėti iki 100 km/h šis superautomobilis galės per 1,9 sekundės ir tai bus trumpiausias laikas, kurį gali pasiekti serijinės gamybos automobilis. Maksimalus greitis žada būti daugiau nei 320 km/h, o nuvažiuojamas atstumas - iki 620 kilometrų. „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas sakė, kad „Roadster“ pardavimai prasidės po „Model S Plaid“ išleidimo, kuris bus pradėtas gaminti 2022 m. Kompanija taip pat siūlys įsigyti šį modelį su „SpaceX“ paketu, kuriame būtų apie 10 mažų raketinių variklių išdėstytų aplink automobilį, kurie tariamai leistų dar labiau pagerinti įsibėgėjimą ir valdymą posūkiuose, o netolimoje ateityje, galbūt ir suteiktų galimybę skristi. Papildomo paketo kaina neskelbiama, tačiau esu įsitikinęs, jog nusipirkti 10 prabangių žiebtuvėlių būtų daug pigiau.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kino teatras atkeliauja į namus: „Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius pagerinančius filmų žiūrėjimą namuose

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 11:39

0 komentarų

„Sony“ atnaujina „BRAVIA“ praturtinant namų kino patirtį. Populiarėjant transliacijos paslaugoms, vis dažniau renkamės filmus žiūrėti patogiai įsitaisius namuose. Platų „Sony“ gaminių asortimentą - skaitmenines kino kameras, monitorius ir ausines, plačiai naudoja filmų kūrėjai, todėl „Sony“ puikiai supranta kino pramonę ir kino bei turinio kūrėjų poreikius.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Kino teatras atkeliauja į namus: „Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius pagerinančius filmų žiūrėjimą namuose

„Sony“ atnaujina „BRAVIA“ praturtinant namų kino patirtį. Populiarėjant transliacijos paslaugoms, vis dažniau renkamės filmus žiūrėti patogiai įsitaisius namuose. Platų „Sony“ gaminių asortimentą - skaitmenines kino kameras, monitorius ir ausines, plačiai naudoja filmų kūrėjai, todėl „Sony“ puikiai supranta kino pramonę ir kino bei turinio kūrėjų poreikius.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Naujoji „BRAVIA“ dar labiau sustiprina kino tikroviškumą ir užtikrina puikią vaizdo ir garso kokybę, leidžiančią patirti unikalią kino patirtį namuose. Sujungdama televizorius, garso kolonėles ir kitas namų garso technologijas į bendrą „BRAVIA“ seriją, „Sony“ siekia, kad žiūrovai, aukštos vaizdo ir garso kokybės dėka, galėtų patirti tiksliai perteiktą režisieriaus viziją.

Dėl suderintų „BRAVIA“ televizorių ir „BRAVIA Theatre“ namų garso produktų funkcijų ir dizaino vartotojams lengviau pasirinkti ir derinti visą namų pramogų paketą, išskirtinei kino patirčiai.

Papildant „BRAVIA“ seriją, „Sony“ išleidžia kelis 3 serijos televizorių modelius. Serijos flagmanas „BRAVIA 9“ gali pasiekti aukštą apšvietą, gilias tamsias spalvas, puikų kontrastą bei nuostabias natūralias spalvas. Taip pat, „BRAVIA Theatre“ garso produktai gali būti lengvai prijungti prie televizoriaus, taip dar labiau papildant filmų žiūrėjimo namuose patirtį.

„Pasinaudojant dešimtmečius skaičiuojančia patirtimi kino industrijoje tiek iš technologijų, tiek iš filmų kūrimo pusės, „Sony“ turi unikalią galimybę sukurti vartotojams pritaikytą „BRAVIA“ televizoriams ir „BRAVIA Theather“ garso technologijas.“ – pasakojo Yoshihiro Ono, „Sony“ vartotojų pramogų skyriaus vadovas. „Džiaugiamės pristatę naujuosius „BRAVIA“ televizorių ir „BRAVIA Theatre“ namų garso produktus, pilnus naujų ir įdomių funkcijų, leidžiančių dar labiau mėgautis filmais namuose“ - pridėjo Yoshihiro Ono.

Žiūrėkite filmus taip, kaip jų kūrėjai norėjo, kad juos matytumėte

„BRAVIA“ televizoriai sumaniai optimizuoja spalvas, kontrastą bei ryškumą namų sąlygoms, taip pasiekiant kino teatro lygio vaizdą. Tai leidžia perteikti vaizdus taip, kaip tai įsivaizdavo filmų kūrėjai. „BRAVIA 9“ naudoja galinio apšvietimo reguliaciją, kad pasiektų dar ryškesnes spalvas. Vaizdai atrodo dar unikaliau juos žiūrint teisingai apšviestame ekrane. T

aip pat tai leidžia pastebėti net ir smulkiausias autorių sugalvotas detales, ypač naudojant „Studio Calibrated“ rėžimą, kuris buvo sukurtas suderinus jį su populiariausiomis transliacijos programomis.

Optimali vaizdų kokybė filmų peržiūrai namie

  • XR“ procesorius – „Sony XR“ procesorius dabar turi scenų atpažinimo sistemą, kuri atpažįsta ir analizuoja vaizdo medžiagą, taip sureguliuodama vaizdą didžiausiam realistiškumui pasiekti, taip kaip to norėjo filmo kūrėjai.

  • „XR Backlight Master Drive“ – galinio apšvietimo technologija naudojama „Sony“ profesionalių filmų kūrėjų naudoja vietinio pritemdymo algoritmą, kuris tiksliai kontroliuoja tūkstančius LED šviesos diodų, taip išlaikant autentišką kontrastą išsaugant detales šešėliuose sudėtingose scenose.

  • Aukšta didžiausia luminiscencija – įsivaizduokite ryškiai saulės apšviestą, snieguotą kalno viršūnę. Su didžiausiu iki šiol pasiektu apšvietimu, šie šviesūs televizoriai puikiai atkartoja natūralų kraštovaizdį, išlaikant detales net ir esant stipriam apšvietimui.

  • „X-Anti Reflection“ bei „X-Wide Angle“ – naudojant „X-Anti Reflection“ vaizdai matomi aiškiau su mažiau atspindžio bei blizgesio, atsirandančio dėl saulės ar lempų apšvietimo. „X-Wide Angle“ vaizdus išlaiko ryškius ne tik centre, bet ir kraštuose.

Optimali garso kokybė filmams namie

  • „Acoustic Multi-Audio+” – naujosios „BRAVIA 9” televizorių technologijos “Acoustic Multi-Audio+” bei „Frame Tweeter” sukuria apgaubiantį kinematografinį garsą. Šiuo būdu kiekvienas garsas ateina iš jam skirtos vietos.

  • „Voice Zoom 3“ - derinant „BRAVIA Theatre“ garso produktus bei suderinamus „BRAVIA“ televizorius, „Sony” naujoji „Voice Zoom 3™“ technologija atpažįsta dialogus naudojant dirbtinio intelekto algoritmą ir padidina ar sumažina garsą, tam kad net ir tylus pokalbis būtų girdimas garsiai ir aiškiai.

  • Akustinio garso sinchronizavimas – ši technologija sinchronizuoja jūsų jau turimą garso sistemą, pvz. centrinę kolonėlę, su televizoriumi, taip tiksliai suderinant matomą vaizdą su garsu, taip kaip kino teatre. Kino salėse garsiakalbiai yra tiesiai už ekrano, kuris turi daugybę mažyčių skylių, taigi garsas ateina iš priekio ir yra girdimas iš teisingos pozicijos. Derinant „BRAVIA“ televizorius bei „BRAVIA Theatre“ produktus, akustinio garso sinchronizavimo funkcija sulieja televizoriaus bei centrinio garsiakalbio garsą, atkartojant aukščiau aprašytą kino teatruose naudojamą technologiją, kurios pagalba garsas girdimas lyg iš ekrano.

„Voice Zoom 3™“ bei „BRAVIA Theatre“ garso produktų, prijungtų prie „BRAVIA“ nustatymai gali būti reguliuojami naudojant naują „BRAVIA Connect“ (anksčiau vadintą „Home Entertainment Connect“) programėlę, taip nerodant nustatymų televizoriuje žiūrint filmą.

Daugybė būtų atkurti kūrėjų vizijas namie

„BRAVIA“ kartu su „Studio Calibrated“ technologijomis namuose atkuria kūrėjų vizijas. Prie jau naudojamų „Netflix“ „Adaptive Calibrated Mode“ bei „Sony Pictures Core“ (prieš tai vadintu „BRAVIA Core“) „Calibrated Mode“, „Prime Video Calibrated Mode“ yra dar viena technologija leidžianti mėgautis aukščiausia video kokybe, kuri yra sukalibruota filmams, serialams ar netgi sporto renginiams.

„BRAVIA“ televizoriai bei „BRAVIA Theatre“ garso produktai yra suderinami su „IMAX Enhanced“ bei buvo sertifikuoti „IMAX“ bei „DTS“, taip patvirtinant, jog atitinka aukštus standartus, reikalingus geriausiai „IMAX“ kokybei pasiekti naudojant „Sony Pictures Core“ bei žiūrint „Disney+” filmus. Taip pat, „Sony Pictures Core“ leidžia žiūrėti serialus iš „Crunchyroll“ – anime serialų transliacijos platformos, kuri pasiekiama su transliacijų paketu.

„BRAVIA“ palaiko „Dolby Vision“ bei „Dolby Atmos“ taip išgaunant ne tik aukščiausią vaizdo bei ir garso kokybę žiūrint vaizdo įrašus naudojantis „Disney+”, “Prime Video”, “Netflix” ar kitomis transliacijos platformomis.

  • „Amazon Prime Video“ - "Prime Video" visuomet diegiame naujoves savo klientų labui, o su "Sony" "Studio Calibrated" režimu siūlome patobulintą pramogų transliavimo būdą pasirinktuose "Sony" televizoriuose", - sakė "Prime Video" technologijų viceprezidentas BA Winston. "Šia funkcija veikia su visais "Prime Video" didžiulės aukščiausios kokybės filmų kolekcijos filmais, įskaitant "Amazon MGM Studios Originals", licencijuotus filmus ir serialus bei tiesiogines sporto transliacijas, todėl mūsų bendri "Sony" ir "Prime Video" klientai turės galimybę mėgautis turiniu taip, kaip kūrėjai norėjo - tiesiogiai "Prime Video" programėlėje."

  • „IMAX“ – „Džiaugiamės galėdami žiūrovams sukurti unikalias kino patirtis namie su „Sony“ „IMAX Enhanced“ sertifikuotais „BRAVIA“ televizoriais bei „BRAVIA Theatre“ garso produktais“ – sakė „IMAX“ translaicijų bei vartotojų skyriaus vyresnysis viceprezidentas bei generalinis direktorius Vikram Arumilli. “IMAX Enhanced“ yra sukurtas norint teisingai perteikti filmų kūrėjų vizijas. Naujasis „Sony“ produktų asortimentas dar labiau išplečia žiūrovų galimybes patirti „IMAX“ žiūrint klasikinius filmus“.

  • „Dolby“ – „Dolby“ tikslas – pateikti istorijas“, sakė Mahesh Balakrishnan – „Dolby“ laboratorijų, vartotojų pramogų skyriaus viceprezidentas. „Su „Dolby Vision“ bei „Dolby Atmos“, kūrėjai turi dar daugiau įrankių auditorijai perteikti savo istorijas. Kartu su „Sony“ inžinerija bei „Dolby“ inovacijomis, žiūrovai gali mėgautis kinematografinėmis „Dolby“ patirtimis savo mėgiamuose „Sony“ „BRAVIA“ bei „BRAVIA Theatre“ įrenginiuose“.

Aplinkosauga

„Sony“ užsibrėžė aplinkosaugos planą pavadinimu „Road to Zero“, kuriuo siekia iki 2050 pasiekti nulinį poveikį aplinkai vykdant verslą bei kuriant produktus. „BRAVIA“ bei „BRAVIA Theatre“ taip pat prisideda prie šio plano suteikiant geriausią vaizdo ir garso kokybę, panaudojant aukštos kokybės dizainą, tačiau tuo mačiu metu mažinant poveikį aplinkai.

Sumažintas energijos naudojimas

"BRAVIA 9" ir "BRAVIA 7" naudoja "Sony" patentuotą signalų apdorojimą, kad maksimaliai išnaudotų įrenginio savybes, automatiškai optimizuotų ryškumą kiekvienai scenai, tuo pačiu užtikrindami didelį ryškumą ir mažas energijos sąnaudas. Be to, dar labiau patobulintas "Eco Dashboard", leidžiantis vienu metu lengvai nustatyti ir valdyti įvairius „BRAVIA“ energijos taupymo nustatymus. Taip pat galite patikrinti sunaudojamos energijos kiekį ir patarimus, kaip taupyti energiją.

Siekdama mažinti poveikį aplinkai, "Sony" dirba su įvairiais gaminio gyvavimo ciklo aspektais, pvz., mažina naujo plastiko naudojimą, didina transportavimo efektyvumą ir peržiūri energijos suvartojimą naudojimo metu.

Nuo medžiagų kūrimo iki išorės dizaino - BRAVIA pavyko gerokai padidinti perdirbtų medžiagų naudojimą, išlaikant aukštos kokybės apdailą. SORPLAS™ , "Sony" sukurtas perdirbtas plastikas, naudojamas galiniam dangteliui, kuris turi didžiausią televizoriaus paviršiaus plotą, o maždaug 65 % viso panaudoto plastiko sudaro perdirbtos medžiagos. Kompaktiškas, įkraunamas nuotolinio valdymo pultelis "Eco Remote" taip pat pagamintas iš maždaug 79,7 % perdirbto plastiko.

Pasiekiamumas

„Sony“ siekia prisidėti prie integruotos visuomenės, kuriant produktus, pasiekiamus įvairių poreikių žmonėms. „BRAVIA“ ir „BRAVIA Theatre“ produktai yra sukurti atsižvelgiant į įvairius žmonių poreikius, tam kad visi galėtų mėgautis kinu, nepriklausomai nuo amžiaus ar negalios.

Spalvų inversija leidžia apversti spalvų ryškumą taip, kad šviesios sritys taptų tamsios, o tamsios - šviesios. Šią funkciją galima įjungti arba išjungti pagal poreikį. Jei tekstą lengviau skaityti, kai fonas yra tamsios arba ryškios spalvos, naudodami spalvų inversiją galite pakeisti fono spalvą.

Balso komandomis galima valdyti BRAVIA televizorių, pvz., įjungti ir išjungti maitinimą ir reguliuoti garsumą. BRAVIA televizoriuose taip pat yra sparčiųjų komandų, kuriomis galima greitai ir lengvai įjungti ir išjungti prieinamumo funkcijas, todėl ir tie, kuriems jų reikia, ir tie, kuriems jų nereikia, gali be streso naudotis tuo pačiu televizoriumi.

Dabar galite pristabdyti tiesioginę TV transliaciją, kai tik to prireikia, pavyzdžiui, norėdami atidaryti duris ar pakelti telefono ragelį, paspausdami pristabdymo mygtuką ant nuotolinio valdymo pulto. Vėl paspaudę pauzę, transliaciją iškart paleisite iš naujo.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas