Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Ar galite tuo patikėti? Naujasis „iMac“ siūlo geriausią kainos/kokybės santykį kompiuterių rinkoje

Ar galite tuo patikėti? Naujasis „iMac“ siūlo geriausią kainos/kokybės santykį kompiuterių rinkoje

Leonardas Sindaravičius

2021-04-24, 10:42

Savaitės pradžioje „Apple“ surengė savo pirmąjį šių metų renginį, „Spring Loaded“, kuriame buvo pristatyta keletas naujovių - violetinės spalvos „iPhone 12“, atnaujinta „iPad Pro“ planšetė ir „AirTags“ aksesuarai. Didžiausia pademonstruota naujovė vis dėlto buvo ilgai lauktas „iMac“ dizaino ir įrangos atnaujinimas.

apple_new_imac_spring21_hero_04202021_Full_Bleed_Image.jpg.medium_2x.5

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Sekantys su „Apple“ susijusius gandus ir naujienas tikriausiai yra matę ne vieną vizualizaciją, kurioje sufleruota, jog atnaujintas „iMac“ bus praktiškai milžiniškas „iPad“ su stovu, be jokių pastebimų rėmelių aplink ekraną, juo labiau be vadinamojo „smakro“ ir net bus siūlomos didesnės šio viskas-viename kompiuterio versijos. Kad ir kaip juokinga ir netikėta - realybė pasirodė esanti visiška gandų priešingybė. Kitą mėnesį parduotuves pasieksiantis kompiuteris iš tikro atkeliauja pastelinių spalvų, ekraną juosia gana storas baltas rėmelis, o pats įrenginys yra neįtikėtinai ir net nereikalingai plonas - net „MagSafe“ įkrovimo metodas čia naudojamas iš dalies dėl to, kad įprasta maitinimo kištuko jungtis paprasčiausiai netilptų.

Tačiau nereikia apsimesti nustebusiais - „Apple“ neretai sukuria keistai atrodančių įrenginių bei aksesuarų, pavyzdžiui „AirPords“. Svarbiausias vertinimo kriterijus žiūrint į šios technologijų milžinės naujoves yra kainos ir kokybės santykis, o „iMac“ šiuo atžvilgiu pataiko tiesiai į dešimtuką. Pigiausias siūlomas variantas kainuos apie €1099, o už šią kainą gausite 4.5K „Retina“ ekraną, aštuonių branduolių „M1“ procesorių ir 256GB saugyklos vietos. Iš pirmo žvilgsnio tai gali neatrodyti kaip pats pigiausias ar geriausias variantas, tačiau palyginus su „Windows“ kompiuteriais, kuriuos būtų galima gauti už panašią kainą, nebekyla abejonių - naujasis „iMac“ siūlo itin gerą kainos, kokybės ir našumo santykį.

Palyginti galima su pora „HP“ siūlomų tokio pat tipo įrenginių - „Pavilion All-in-One“ turi 27 colių įstrižainės ekraną, gali būti sukonfigūruotas su dvigubai daugiau operatyvinės atminties ir keturis kart daugiau saugyklos už labai panašią kainą. Jo esminis trūkumas, deja, yra procesoriuje - „Intel Core i7-10700T“ visuose testuose pasirodė prasčiau už „Apple M1“. Taip pat tame didesniame ekrane yra perpus mažiau taškų - jo raiška yra „vos“ 2560x1440. Pabaigai, net kamera naujame „iMac“ geresnė, mat čia naudojamos tos pačios technologijos, kaip ir „iPhone 12“.

Screen-Shot-2020-11-13-at-2.54.27-PM

„HP“ taip pat siūlo 32 colių „ENVY All-in-One“, turintį 65 vatų „i7-10700“ lustą bei „RTX 2070“ vaizdo procesorių, tačiau šio milžino kaina siekia virš €2000. Lygiausias oponentas „iMac“ yra pačios „Microsoft“ sukurtas „Surface Studio 2“, tačiau jis kainuoja gerokai virš €3000, yra orientuotas į profesionalus ir jo vidiniai komponentai ne patys naujausi.

Radikaliai atnaujintas „iMac“ leidžia „Apple“ dominuoti šiame segmente siūlant neįtikėtinai kokybiškus ekranus ir itin našius procesorius už žemą kainą. O galutinis produktas plonas, lengvas (sveriantis mažiau nei 4,5 kilogramo) ir atrodo gana futuristiškai, kad ir su milžiniškais ekraną juosiančiais rėmeliais.

2021-iMac-design

Net jei „Microsoft“ ar bet kuri iš „Windows 10“ operacinę sistemą naudojančių kompiuterių gamintojų norėtų konkuruoti, procesoriaus pasirinkimas būtų vienu didžiausių ribojimų. Tiek „Intel“, tiek „AMD“ gaminami lustai reikalautų aktyvaus aušinimo, o tai reiškia papildomą triukšmą bei didesnius gabaritus - naudodama „ARM“ architektūra pagrįsto „M1“ procesoriaus dėka „iMac“ išvengia aušinimo, garsų ir netgi įrenginio viduje galinčių susikaupti dulkių. Vienintelė išeitis „Microsoft“ ir jos partnerėms yra imtis „ARM“ procesorių - pasak gandų, su tuo dirba išmaniųjų telefonų procesorių gamintoja „Qualcomm“, tačiau tai nėra patvirtinta.
Istorijos išvada tokia, kad sekant radikalias „Apple“ naujienas nederėtų apsiriboti vien išvaizda ir tai ypač galioja atnaujinto „iMac“ atveju. Dėl šokiruojančios specifikacijos šiame kainos segmente nereikėtų nustebti, jei metų eigoje vis daugiau žmonių ims naudotis „iMac“ - panašu, kad „Windows“ skirtų kompiuterių kūrėjų laukia ilgi vakarai planuojant ir eksperimentuojant, kaip būtų galima sėkmingai konkuruoti su eilinį kartą rinką sudrebinusia „Apple“.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas