Kompiuteriai

„Asus“ pažėrė krūvą naujienų: pristatė „RTX 40“ serijos „ROG Strix“ ir „TUF Gaming“ vaizdo plokštes

„Asus“ praneša apie savo naujas „RTX 40“ serijos vaizdo plokštes. Kompanija iš viso ruošia net dvylika naujų „RTX 4090“, „RTX 4080“ 16 GB ir „RTX 4080“ 12 GB „ROG Strix“ ir „TUF Gaming“ modelių.

„Asus“ pažėrė krūvą naujienų: pristatė „RTX 40“ serijos „ROG Strix“ ir „TUF Gaming“ vaizdo plokštes

„Asus“ praneša apie savo naujas „RTX 40“ serijos vaizdo plokštes. Kompanija iš viso ruošia net dvylika naujų „RTX 4090“, „RTX 4080“ 16 GB ir „RTX 4080“ 12 GB „ROG Strix“ ir „TUF Gaming“ modelių.

Tiek daug versijų yra dėl to, kad yra įprasti ir „OC“ variantai. Visos naujos vaizdo plokštės turi po tris ventiliatorius ir yra labai masyvios, kad užtikrintų gerą aušinimą.

„ROG Strix GeForce RTX 4090“ – „Asus“ ją sukūrė teikdama didžiausią prioritetą aušinimui. Grafikos kortos 3,5 lizdo konstrukcija sudaryta iš lieto metalo rėmo, gaubto ir galinės plokštės. Itin tvirtoje konstrukcijoje naudojami itin griežtų tolerancijų rėmai, kad montažinė plokštė nesusilankstytų ir nesusikraipytų, o kartu būtų užtikrintas neprilygstamas oro srautas per padidintą praėjimo angą išilgai 357 mm ilgio plokštės galinės dalies. Inžinierių komanda iš pagrindų pertvarkė aušintuvo konstrukciją su nauja garų kamera ir 30 % didesniu paviršiaus plotu šilumai išsklaidyti nei ankstesnės kartos „ROG Strix GeForce RTX 3090“.

Tačiau tai nėra įprasta garų kamera. Siekiant užtikrinti geresnį šilumos perdavimą, šioje patentuotoje garų kameroje po šiluminiais vamzdeliais išfrezuoti kanalai. Vietoj to, kad vamzdeliai gulėtų plokščiai prie paviršiaus, jie grimzta į garų kamerą, todėl daugiau šilumos efektyviai perduodama į keturis 8 mm ir tris 6 mm šiluminius vamzdelius ir keliauja į radiatoriaus briaunas. Veikiant 500 vatų šiluminei apkrovai, ši galinga pora leidžia pasiekti 5 °C žemesnę temperatūrą nei įprastos konstrukcijos garų kameroje.

„Asus“ taip pat atnaujino „Axial-tech“ ventiliatorius, kurių storesnis dizainas su septyniomis mentėmis ir pilnais užtvariniais žiedais užtikrina 23,8 % didesnį oro srautą ir 19,3 % didesnį slėgį nei ankstesnės kartos ventiliatoriai, naudoti „ROG Strix GeForce RTX 3090“. Dėl šių patobulinimų „Asus“ pavyko išlaikyti panašią grafikos procesoriaus temperatūrą ir akustiką kaip ir ankstesnės kartos modelyje, nepaisant papildomo energijos suvartojimo.

„TUF Gaming GeForce RTX 4090“ – tai išskirtinio našumo ir tvirtos konstrukcijos vaizdo plokštė. Šiek tiek storesnis už savo ROG giminaitį – 3,65 lizdo, TUF modelis yra šiek tiek trumpesnis – 348 mm, kad būtų galima naudoti mažesniuose korpusuose, pasižymi puikiu našumu, aušinimu ir energijos valdymu.

„TUF Gaming GeForce RTX 4090“ naudoja išlietą aušintuvo gaubtą, kuris tiesiogiai jungiasi su aliuminio galine plokšte, kad sustiprintų bendrą konstrukciją ir apsaugotų montažinę nuo išlinkimo, kartu užtikrinant didelį oro srautą. Atnaujintas 3D akrilinis TUF logotipas palei gaubtą užtikrina RGB apšvietimą, suderinamą su „Aura Sync“, o nuimama velcro kilpa suteikia papildomų kabelių valdymo galimybių. Masyvi ventiliacijos anga nugarėlės krašte leidžia dar daugiau oro tekėti pro didesnių „Axial-tech“ ventiliatorių briaunas ir užtikrina 20 % didesnį oro srautą nei praėjusios kartos „TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti“.

Kaip ir „Strix“ variante, „Asus“ taip pat pertvarkė „TUF Gaming“ plokštės aušinimą su nauja garų kamera, kuri gerokai pagerina šilumos perdavimą. Nors joje nenaudojamas toks pat frezuotas dizainas kaip „Strix“, aštuoni šiluminiai vamzdeliai – penki 8 mm ir trys 6 mm – suteikia didžiulį aušinimo potencialą, o kontakto plotas yra 35 % didesnis, palyginti su „TUF Gaming GeForce RTX 3090“.

Tokių pačių matmenų yra ir „ROG Strix GeForce RTX 4080 16 GB“ ir „TUF Gaming GeForce RTX 4080 16 GB“ vaizdo plokštės, atitinkamai 3,5 ir 3,65 lizdo, o aušinimas yra su garų kamera, kaip ir galingesniuose RTX 4090 modeliuose.

„ROG Strix GeForce RTX 4080 12GB“ – tai galingas našumas šiek tiek mažesniame variante, pasižyminčiame visu stiliumi ir turiniu, kokio naudotojai tikisi iš „ROG Strix“. 3,15 lizdo storio ir 336 mm ilgio plokštė užtikrina didelį radiatoriaus paviršiaus plotą oro srautui, kartu išlaikydama naująjį kibernetinį dizainą ir itin tvirtą didesnių brolių ir seserų struktūrą.

Galiausiai „Asus“ taip pat siūlo „TUF Gaming RTX 4080 12GB“ variantą su tokiu pat galingu grafikos procesoriumi kaip ir „Strix“ versija, tik su šiek tiek storesniu radiatoriumi ir trumpesne plokštės konstrukcija. Dėl 3,25 lizdo ir ilgaamžių „Axial-Tech“ ventiliatorių naudotojams netrūks aušinimo potencialo, o trumpesnis 305 mm ilgis užtikrina plačiausią suderinamumą su korpusais. Ši vaizdo plokštė irgi išlaiko vyresnių „TUF Gaming“ brolių struktūrą.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas