Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Dešimtmečio įvykis kompiuterijoje: šiandien oficialiai pristatyta „Windows 11” operacinė sistema

Dešimtmečio įvykis kompiuterijoje: šiandien oficialiai pristatyta „Windows 11” operacinė sistema

Ignas Petrikonis

2021-06-24, 21:35

Po daugybės gandų, neoficialių pranešimų ir spėlionių „Microsoft” prieš kelias valandas oficialiai pristatė didžiausią savo vystomos operacinės sistemos atnaujinimą per visą dešimtmetį - „Windows 11”. Iš esmės atnaujinta programinė įranga pasiūlys iš esmės pakeistą sistemos dizainą ir atsisakys daugybės vartotojų keikiamų elementų, besivelkančių dar iš 2012 metais debiutavusios „Windows 8” laikų.

Pastaraisiais mėnesiais technologijų bendruomenėje buvo daug kalbama apie paslaptingą „Sun Valley” kodiniu pavadinimu pažymėtą „Windows 10” atnaujinimą, kuris turėjo smarkiai atnaujinti senti pradedančios operacinės sistemos dizainą. Panašu, jog daugumą planuotų pokyčių virto visiškai nauja operacine sistema.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

1624547763_microsoftevent_185_story

Pats akivaizdžiausias pokytis - įrankių juostos elementų išdėstymas tapo centruotas. „Start” mygtukas ir meniu taip pat buvo pakeistas iš esmės. Jis atsisakė „Windows 8” ir „Windows 10” buvusių realiu laiku atsinaujinančių „plytelių” dizaino ir tapo kur kas patogesnis. Jame nuo šiol galima rasti aplikacijas, neseniai redaguotus dokumentus (net jei juos redagavote savo telefone) bei atskirą paieškos sąsają.

1624548581_microsoftevent_282

Visoje „Windows 11” rodomi langai nuo šiol turi užapvalintus kampus, o pačios operacinės sistemos dizainas pradėjo labai smarkiai priminti „macOS” ir „Chrome OS”.

lcimg_00e7c70f_af00_4756_97d7_7b7dd6726cf8

Dar viena naujovė - „Snap Layouts” funkcija, kuri leis pasirinkti skirtingus kelių langų išdėstymo variantus. Maža to, „Windows 11” atsimins, kokių aplikacijų langus kartu naudojate ir kaip, net jei prie savo kompiuterio esate prijungę kelis papildomus monitorius, todėl savo kasdienes užduotis pradėti atlikti galėsite dar greičiau.

lcimg_b57980d8_1322_495d_9f39_6b649ad6330c

Tuo metu valdikliai („Widgets”) nuo šiol bus paremti dirbtiniu intelektu ir bandys pateikti duotuoju momentu jums aktualiausią informaciją - apie orus, naujienas ir žemėlapius.

windows11_7

Tačiau tai dar ne viskas. „Windows 11” nudžiugins tuos, kurie valdo kompiuterį liečiamuoju ekranu ar naudoja rašiklį. Operacinėje sistemoje atsirado naujų patogių gestų, skirtų perjungti aplikacijas, bei daug patogesnė skaitmeninė liečiamojo ekrano klaviatūra.

1624550126_microsoftevent_157

Kas tikrai patiks senesnių kompiuterių savininkams - smarkiai pagerinta sparta. Jūsų kompiuteris ne tik greičiau įsijungs, atsirakins, bet ir daug sparčiau atvers internetinius puslapius, aplikacijas ir visa kita. Tą patvirtina ir mūsų išankstiniai mūsų „Windows 11” bandymai - pirmąjį žvilgsnį į „Windows 11” Lietuvoje galite rasti čia.

Jeigu naudojate „Windows 10”, labai didelė tikimybė, jog kiekvienąkart prieš spausdami programinės įrangos atnaujinimo mygtuką persižegnojate ir pasimeldžiate - jie trunka ne tik ilgai, bet ir ne retai sugadina tam tikrų funkcijų veikimą. „Microsoft” į šią problemą atkreipė dėmesį, todėl „Windows 11” atnaujinimai užims 40% mažiau atminties ir vyks fone, netrukdydami darbo.

„Microsoft” taip pat atliko itin didelę „Teams” integraciją į „Windows 11”. Apima jausmas, kad kompanija nori, jog šią programą naudotumėte ne tik vaizdo konferencijoms ir pokalbiams su bendradarbiais, bet ir per „Teams” skambintumėte draugams ir šeimos nariams.

1624548922_microsoftevent_498

Nepamiršti liko ir žaidimai. „Microsoft” labai stengiasi kuo giliau integruoti „Xbox” paslaugas („Game Pass” ir „xCloud”) bei perkelti šių žaidimų konsolių funkcijas. „Windows 11” palaikys „Auto HDR”, kuri pagerins daugybės „DirectX 11” ir „DirectX 12” žaidimų tiems, kas turi HDR palaikantį monitorių.

1624549212_microsoftevent_581

Kaip ten bebūtų, didžiausias „Windows 11” proveržis - „Android” aplikacijų palaikymas. „Microsoft” bendradarbiavo su „Amazon” ir „Intel”, kad savo kompiuteryje galėtumėte džiaugtis tomis pačiomis programėlėmis kaip ir savo telefone - per pristatymą buvo pademonstruotas „TikTok” veikimas.

Na tai kada galėsime išbandyti „Windows 11”? Internete jau antrą savaitę cirkuliuoja išankstinė šios operacinės sistemos versija, tačiau oficialios, pasak „Microsoft”, turėtume sulaukti tik prieš Kalėdas. Laimė, už atnaujinimą į „Windows 11” šiuo metu naudojantiems „Windows 10” nereikės mokėti.

Ką manote apie „Windows 11” pokyčius? Laukiame jūsų komentarų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Temos: Windows 11Microsoft

Komentarai

Keičiasi Beverciai

Ruoškitės keisti kompus nes 80% nepalaikys 11 jau dabar galit iš ms parsisiųsti toolsa ir pasitikrint plius dar ddr5 pasirodo tai visiškas ragas ipac tiems kas prieš porą metų nauja PC susirinko.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas