Išbandėme dar neišleistą „Windows 11“: milžiniški dizaino pokyčiai ir nauja gyvybė seniems kompiuteriams

Išbandėme dar neišleistą „Windows 11“: milžiniški dizaino pokyčiai ir nauja gyvybė seniems kompiuteriams

Lukas Snarskis

2021-06-23, 13:30

JAV milžinė „Microsoft“ jau rytoj ketina pristatyti „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukia daugelis. Pastarąsias keletą savaičių internete sklinda pati įvairiausia informacija apie atnaujinimus daugelio mūsų naudojamoje platformoje, o šiandien mes pasidalinsime ir pirmaisiais įspūdžiais apie dar oficialiai neišleistą „Windows“ versiją.

Kaip žinia, internete dar praėjusią savaitę pasirodė „Windows 11“ operacinės sistemos versija, kuri buvo nutekinta virtualioje erdvėje. Tai mums leido pamatyti kokie pasikeitimai mūsų laukia, o kai kurie ir gavo galimybę ją išbandyti. Tokios progos nepraleidome ir mes. Žinoma, tai turėtų būti dar labai ankstyva versija, tačiau šiokias tokias išvadas tikrai galima pasidaryti.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Visų pirma, į internetą nutekėjusią versiją įsidiegėme į „KUU A10“ nešiojamą kompiuterį, kuris tikrai nėra pats galingiausias pasaulyje ir labiausiai tinkamas naršymui internete ar kitoms paprastoms užduotims atlikti. Būtent į šį kompiuterį buvo nuspręsta įdiegti ir „Windows 11“. Galiu pasakyti, kad diegimo procedūra kiek užtruko, tačiau ji įvyko sėkmingai, o šauniausia ir tai, jog pavyko išsaugoti visus turėtus dokumentus bei programėles.

Ką pavyko pastebėti per pirmąsias kelias valandas – gerokai sklandesnis veikimas nei anksčiau. Kaip žinia, „KUU A10s“ veikia su „Intel Celeron J4125“ procesoriumi bei turi 8 GB operatyviosios (RAM) atminties. Labai detalizuoti tikriausiai nėra didelės prasmės, nes „Windows 11“ versija dar nėra oficialiai išleista, tačiau galiu pasakyti, kad veikimas skiriasi kaip diena ir naktis. Bent jau paprasčiausios užduotys, vaikščiojimas tarp skirtingų langų ir pan. vyksta sklandžiau ir, tikrai, greičiau.

Pirmieji pasikeitimai pastebimi iškart

Windows-11-darbalaukis

Sekantys „Windows“ operacinės sistemos naujienas jau matė vienus didžiausių naujosios versijos pasikeitimus – tai atnaujinta „Start“ juosta. Visos pagrindinės piktogramos dabar perkeltos į vidurį, o „Start“ mygtukas visiškai panaikintas. Tiesą pasakius, viskas atrodo labai panašiai kaip „Apple“ operacinėje sistemoje, tačiau su „Microsoft“ elementais.

Pagrindinio meniu, kuris buvo būdingas visoms senesnėms „Windows“ versijomis – nebeliko. Įdomu ir tai, jog nebeliko ir opcijos naudoti tokį meniu, kas buvo būdinga senesniems „Microsoft“ sukurtos platformos variantams, kuomet išlieka galimybė naudoti senesnių versiją dizainą.

Windows-11-tasks

Dabar visos prisegtos programėlės rodomos viename stačiakampiame lange, o kiek žemiau – rekomendacijos bei įrankių juosta su vartotojų pasirinkimu ir išjungimo mygtuku. Visas šis įrankių langas pasiekiamas iš pagrindinės įrankių juostos, paspaudus keturių langų mygtuką. Patogumo prasme – sveikintini pokyčiai, nes dabar viską surasti daug paprasčiau, tačiau pastebiu, jog peržiūrint visas programėles, jos ir toliau išdėstomos abėcėlės tvarka į apačią. Šioje vietoje būtų smagu išvysti kažką panašaus kaip matome telefonuose, kuomet piktogramos išdėstomos horizontaliai.

Windows-11-apps

Pagrindinė įrankių juostoje, kaip ir anksčiau, galima išsisaugoti dažniausiai naudojamas programėles, o taip išlieka ir dabar atidarytų aplikacijų piktogramos. Iš esmės didelių pokyčių čia nematyti ir viskas atrodo gražiai ir patogiai. Čia taip pat randame paieškos mygtuką, užduočių tvarkyklę ir dar vieną ikoną, kurią norėčiau aptarti atskirai.

Windows-11-desktops

Su „Windows 11“ gausime papildomą funkciją, kuri gali būti naudinga tiems, kurie atlieka daug skirtingų užduočių vienu metu ir nori jas suskirstyti kiek įmanoma patogiau. Atsirado galimybė sukurti atskirus darbalaukius, kuriuose galės būti atidaryti tam tikri dalykai ir jie tarpusavyje nesimaišo. Tarkim, vieną iš jų naudojate darbui ir jame įjungtos tik darbinės aplikacijos, o kitas – pramogoms, kur, pavyzdžiui, žiūrite „YouTube“ vaizdo įrašus ir pan. Galbūt tai reikalinga ne kiekvienam, tačiau patogumo prasme – puikus sprendimas.

Windows-11-widgets

Įrankių juostoje dar rasime ir valdiklių langą, tačiau jo labai plačiai šiuo metu aptarti nėra prasmės. Kaip jau minėjau, tai nėra oficialiai išleista „Windows 11“ versija, o valdiklių parinktys kol kas yra labai limituotos ir bent jau tiems, kurie gyvena Lietuvoje, atrodo, kad daug privalumų čia nerasime.

Patogesni nustatymai, dizaino parinktys

Windows-11-settings

Panašu, kad su naująja „Windows 11“ versija visi nustatymai pagaliau bus talpinami vienoje vietoje. Pats nustatymų langas pernelyg nepasikeitė, tačiau dabar jau nereikės klaidžioti po keletą skirtingų kompiuterio katalogų tam, jog pakeisti norimus parametrus.

Apie pačius nustatymus labai daug plėstis neverta, nes didelių pokyčių, bent jau kol kas, pastebėti nepavyko, tačiau išties patiko suasmeninimo (ang. Personalization) nustatymai, kurie yra ganėtinai platūs ir leidžiantys nemažai pakeitimų.

Windows-11-personalization

Visų pirma, su „Windows 11“ galite nusistatyti tamsųjį dizainą, kuris tapo mano mėgiamiausia opcija. Tai iš esmės pirmas dalykas, kurį padariau po sėkmingos šios versijos instaliacijos. „Microsoft“ su šia versija leis Jums pasikeisti kone viską – nuo darbalaukio paveiksliuko, spalvų iki šrifto. Kaip jau minėjau, vienintelis dalykas, kurio (ne)pasigedau iš senesnių šios operacinės laikų – galimybės naudoti „Start“ juostą, tokią kaip buvo „Windows 10“ ar dar senesnėse versijose. Gal kažkam to truks, tačiau man asmeniškai patinka, jog „Microsoft“ nebenori dairytis atgal, bent jau šiuo ateju.

Nors pokyčiai nustatymų parinktyse ir nėra labai dideli, tačiau dabar viskas atrodo žymiai tvarkingiau ir rasti norimas opcijas – žymiai paprasčiau. Tiesa, dar turiu paminėti vieną galimybę.

Windows-11-multi

Dar viena naujovė, kuri patraukė mano akį – labai patogus langų išdėstymas. Naujoji „Windows 11“ suteikia gerokai daugiau laisvės tiems, kurie vienu metu nori matyti daugiau nei dviejų programėlių langus ekrane. Tam yra suteikiamos keturios opcijos ir vienu metu ekrane galite matyti iki keturių skirtingų langų.

Windows-11-multi-tasking

Viskas ką reikia padaryti – tai paspausti dešinį pelės klavišą ant aplikacijos padidinimo mygtuko ir prieš jus atsivers visos galimos opcijos.

„Windows 11“ pristatymas – jau rytoj

Windows-11-notifications

Pirmi įspūdžiai su „Windows 11“ nuteikia ganėtinai optimistiškai. Žinoma, mūsų išbandyta operacinės sistemos versija internete atsirado atsitiktinai ir klausimas ar būtent taip atrodys jau rytoj pristatoma versija, tačiau labai realu, jog viskas išliks daugiau ar mažiau taip pat. Kas nuteikia optimistiškai – gerokai sklandesnis veikimas senesniuose arba ne tokiuose galinguose kompiuteriuose.

Teigiamai galima būtų įvertinti ir dizaino pakeitimus bei žymiai tvarkingesnę sąsają nei ji buvo anksčiau. Jeigu dabar reikėtų įvertinti „Windows 11“ pasikeitimus, tai pažymys būtų ganėtinai aukštas, tačiau dar neskubėkime su vertinimais ir palaukime rytojaus. Kaip jau tikriausiai žinote, pristatymas įvyks 18:00 val. Lietuvos laiku. Visą informaciją iš šio renginio Jūs rasite ir mūsų portale.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas