Laikas pasiruošti dar didesniam kainų kilimui: naujausios prognozės privers sunerimti net didžiausius optimistus

Laikas pasiruošti dar didesniam kainų kilimui: naujausios prognozės privers sunerimti net didžiausius optimistus

MiTech.lt

Digitimes“ praneša dar vieną nemalonią žinią. Lustų gamybos kainos ir toliau auga. Teigiama, kad brangimas gali siekti iki 20 proc., o padidėjusias kainas tokios kompanijos kaip AMD, „Intel“ ir NVIDIA perkels ant pirkėjų pečių. Šis kainų padidėjimas palies ne tik grafikos procesorius (vaizdo plokštes), bet ir įprastus procesorius. Kainas kelti taip pat verčia ir stipriai išaugusios siuntimo kainos, kurios padidėjo kelis kartus.

Lustas-wafer-tsmc

TSMC jau padidino 7 nm, 6 nm ir 5 nm litografijų gamybos kainas, o tai palies ne tik esamus bet ir būsimus produktus. TSMC paslaugomis naudojasi ne tik AMD, sekančios kartos lustus ten žada gaminti ir NVIDIA, kuriai teko sumokėti didelį avansą, kad gautų vietos ant 5 nm gamybos konvejerių. „Intel“ labai greitai išleis savo ARC diskrečias vaizdo plokštes, jos irgi bus gaminamos pas TSMC, naudojant 6 nm litografiją.

amd-aplenks-apple-ir-taps-didziausia-tsmc-kliente

Dėl šių lustų gamybos kainų kilimo, žinoma, brangs ir galutiniai produktai. Teigiama, kad 2022 metais vaizdo plokščių ir procesorių pasiūla turėtų gerėti, bet kainos gali išlikti tokios pat aukštos.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas