Kompiuteriai

„Microsoft“ to tikriausiai nesitikėjo: paaiškėjo kokio populiarumo sulaukė „Windows 11“ operacinė sistema

Naujausioje „Statcounter“ ataskaitoje nurodoma, kad „Windows 11“ naudojama mažiau nei viename iš šešių stalinių kompiuterių visame pasaulyje. Praėjus daugiau nei metams po to, kai buvo pristatyta „Windows 11“, beveik trijuose ketvirtadaliuose asmeninių kompiuterių tebėra įdiegta „Windows 10“.

„Microsoft“ to tikriausiai nesitikėjo: paaiškėjo kokio populiarumo sulaukė „Windows 11“ operacinė sistema

2022 m. spalio mėn. ataskaitoje „Windows 11“ skvarba siekė 15,44 proc. ir nuo rugsėjo mėn. padidėjo šiek tiek mažiau nei dviem procentais. Per tą patį laikotarpį „Windows 10“ naudojimas sumažėjo mažiau nei vienu procentu. „Windows 7“, kurios „Microsoft“ nebepalaiko, vis dar naudojama 9,62 proc. stalinių kompiuterių, o „Windows 8“ ir 8.1 kartu sudėjus užima 3,14 proc. rinkos dalį. Dviejų dešimtmečių senumo „Windows XP“ įdiegta tik 0,39 proc. asmeninių kompiuterių.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

2022 m. spalio mėn. „Steam“ duomenys rodo, kad „Windows 11“ įdiegta šiek tiek mažiau nei ketvirtadalyje kompiuterių (23,37 %) (įskaitant „Mac“ ir „Linux“ sistemas). Tai kiek geresni duomenys nei „Statcounter“ ataskaitoje. „Steam“ rodo, kad „Windows 10“ skverbtis yra 68,91 proc., o „Statcounter“ – 71,29 proc.

Kol kas pesimistiškiausius „Windows 11“ skaičius šį rudenį pateikia „Lansweeper“. Grupė praneša, kad iš 30 mln. darbo vietų naujoji operacinė sistema įdiegta tik 2,61 proc. kompiuterių – vis dar mažiau nei 3,38 proc. darbo vietų su „Windows 7“.

Pagrindinė lėto „Windows 11“ įsitvirtinimo priežastis greičiausiai yra dideli procesoriaus reikalavimai. Automatiškai atsinaujinti į ją gali tik sistemos, turinčios bent 8 kartos „Intel“ arba AMD „Zen 2“ procesorių, o „Landsweper“ teigia, kad beveik pusė įrenginių neatitinka šio reikalavimo.

atnaujinta 2023-02-10, 16:25

Temos

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Jonas

Sakyčiau viena iš migravimo problemų yra reikalavimas TPM palaikymui. Taip pat jei palaikymas yra, tačiau diegiant windows 10 TPM nebuvo įjungtas, tai ant viršaus diegti Windows 11 nepavyks, reikia įjungti TPM ir diegti windows 11 iš naujo, suderingėja duomenų migravimas.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas