„Nvidia“ patiria milžiniškas išlaidas: milžiniški avansai mokami siekiant užsitikrinti gamybos linijas

„Nvidia“ patiria milžiniškas išlaidas: milžiniški avansai mokami siekiant užsitikrinti gamybos linijas

MiTech.lt

Teigiama, kad NVIDIA privalo sumokėti milijardus JAV dolerių TSMC, kad galėtų užsitikrinti vietos 5 nm litografijos gamybos linijose. Pasak „MyDrivers“, NVIDIA 2021 trečiame ketvirtyje jau sumokėjo 1,64 mlrd. JAV dolerių avansą TSMC, o 2022 metų pirmame ketvirtyje sumokės dar 1,79 mlrd. JAV dolerių. NVIDIA dabartiniai lustų gamybos kontraktai iš viso yra 6,9 mlrd. JAV dolerių vertės. Didžioji šios sumos dalis turėtų tekti TSMC už 5 nm litografiją, o „Samsung“ trauksis į antrą planą.

geforce-rtx-30-series_2021-04-26-213917

Pasak industrijos šaltinių, TSMC iš „Apple“, „MediaTek“, AMD ir kitų trijų didžiųjų klientų prašo tik mažo avanso, kad užtikrintų pažangiausių litografijų naudojimą, bet NVIDIA teks susimokėti milžinišką sumą, kad turėtų prieigą prie 5 nm techproceso.

gtx1080

AMD su NVIDIA naudos tą pačią 5 nm litografiją savo sekančios kartos vaizdo plokštėms. NVIDIA atveju tai bus „Ada Lovelace“ architektūra, o AMD gamins RDNA 3 architektūros grafikos procesorius. Naujos kartos vaizdo plokščių tikimasi 2022 metų antroje pusėje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Nvidia

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas