„Qualcomm“ žvelgia į ateitį: pristatė kompiuteriams skirtus „Snapdragon“ su išskirtinėmis savybėmis

„Qualcomm“ žvelgia į ateitį: pristatė kompiuteriams skirtus „Snapdragon“ su išskirtinėmis savybėmis

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-12-03, 11:35

Savaitės pradžioje vykusio „Qualcomm“ pristatymo vinis neabejotinai buvo „Snapdragon 8 Gen 1“ procesorius, skirtas išmaniesiems telefonams. Tačiau tai nėra vienintelė kompanijos naujiena - įmonė taip pat pristatė naujus ARM pagrindo procesorius, orientuotus į „Windows“ nešiojamuosius kompiuterius. Vienas jų skirtas aukštesnio lygio įrenginiams, tuo tarpu kitas orientuotas į labiau įperkamus įrenginius, kuriems reikalingas 5G ryšys.

gsmarena_001_2021-12-02-191827_caxp

Aukšto lygio siūlymas pavadintas „Snapdragon 8cx Gen 3“ ir nors duomenys apie branduolius bei kita techninė charakteristika kol kas neatskleidžiama, „Qualcomm“ praneša, jog tai pirmasis pasaulyje „Windows“ operacinei sistemai skirtas procesorius, pagamintas 5nm procesu. Originalusis „8cx“ bei „8cx Gen 2“ buvo gaminami naudojant 7nm procesą.

gsmarena_002_2021-12-02-191847_nhga

Kompanija taip pat atskleidė, jog naujasis procesorius bus net 85% našesnis už savo pirmtaką, o vaizdo apdorojimas bus net 60% geresnis. Prie viso to šiame procesoriuje bus integruota nauja NPU (angl. neural processing unit) sistema, veiksianti tris kartus geriau už ankstesnį modelį. Pastaroji yra atsakinga už sklandžia dirbtinio intelekto integraciją įrenginyje.

Su didesne gale atkeliaus ir stebėtinai mažesnis energijos naudojimas, dėl ko, „Qualcomm“ teigimu, „8cx Gen 3“ bus tinkami naudojimui ir prietaisuose be aktyvaus aušinimo sistemų nepaaukojant našumo. Ankstesnės kartos taip pat buvo naudojamos prietaisuose be ventiliatorių, tačiau atliekant sudėtingesnes užduotis dėl pakilusios temperatūros nukentėdavo jų našumas.

gsmarena_003_2021-12-02-191919_vpar

„Snapdragon 8cx Gen 3“ taip pat panaudotos mobiliųjų telefonų procesorių technologijos - „Qualcomm“ kompiuterių gamintojams leis pasirinkti tarp trijų skirtingų integruotų 5G ryšio modemų. Galingiausias siūlomas modelis turės „X65“ lustą, gebantį pasiekti iki 10 GB/s parsisiuntimo spartą; vidutinės klasės siūlymas bus senesnis „X55“ modemo modelis, įgalinantis iki 7,5 GB/s greičio atsisiuntimus; tuo tarpu „silpniausia“ ryšio modemo versija bus „X62“ su vos 4,4 GB/s. Visi procesoriaus variantai taip pat palaikys „Wi-Fi 6“.

gsmarena_004_2021-12-02-192011_iydh

Anksčiau minėtas atnaujintas NPU išnaudos dirbtinio intelekto galimybes konferencijų metu - jo dėka įrenginiai galės malšinti aidą bei aplinkinį triukšmą. Taip pat procesoriai palaikys kelias kameras bei leis naudoti priekinę bei galinę kameras vienu metu, kas gali būti naudinga prezentacijų rodymo metu.

gsmarena_006

Biudžetinis variantas pavadintas „Snapdragon 7c+ Gen 3“ ir yra orientuotas į pigesnius „Windows“ nešiojamuosius kompiuterius. Jis bus gaminamas 6nm procesu, turės 60% spartesnį pagrindinį procesorių už savo pirmtakus bei 70% greitesnį vaizdo procesorių. Kadangi abiejų lustų rinkinių techninės charakteristikos vis dar laikomos paslaptyje, „Qualcomm“ nepateikia „7c+“ bei „8cx“ palyginimo.

Ryšio prasme naujos kartos „7c+“ taip pat nemenkai pagerintas - dabar šiuose procesoriuose bus integruoti „X53“ 5G ryšio modemai, įgalinantys iki 3,7GB/s spartos parsisiuntimus. Taip pat jie palaikys „Wi-Fi 6E“ iki 2,9 GB/s.

gsmarena_005_2021-12-02-192031_bxqi

Ankstesnės kartos „7c+“ palaikė tik 4G ryšį, tačiau „Qualcomm“ nusprendė, kad net pigesni kompiuteriai turėtų įgalinti spartesnius naujos kartos komunikacijos ryšius - tai itin prasmingas žingsnis iš kompanijos perspektyvos, turint omenyje, kad daugelis vartotojų yra linkę turėti kompiuterius ilgą laiką. Pasak kompanijos, pirmieji „Windows 11“ kompiuteriai su naujaisiais ARM pagrindo procesoriais pasieks prekybą pirmoje sekančių metų pusėje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas