„Qualcomm“ žvelgia į ateitį: pristatė kompiuteriams skirtus „Snapdragon“ su išskirtinėmis savybėmis

Leonardas Sindaravičius

2021-12-03, 09:25 (atnaujinta 2023-03-05, 10:00)

0 komentarų
„Qualcomm“ žvelgia į ateitį: pristatė kompiuteriams skirtus „Snapdragon“ su išskirtinėmis savybėmis

Savaitės pradžioje vykusio „Qualcomm“ pristatymo vinis neabejotinai buvo „Snapdragon 8 Gen 1“ procesorius, skirtas išmaniesiems telefonams. Tačiau tai nėra vienintelė kompanijos naujiena - įmonė taip pat pristatė naujus ARM pagrindo procesorius, orientuotus į „Windows“ nešiojamuosius kompiuterius. Vienas jų skirtas aukštesnio lygio įrenginiams, tuo tarpu kitas orientuotas į labiau įperkamus įrenginius, kuriems reikalingas 5G ryšys.

Aukšto lygio siūlymas pavadintas „Snapdragon 8cx Gen 3“ ir nors duomenys apie branduolius bei kita techninė charakteristika kol kas neatskleidžiama, „Qualcomm“ praneša, jog tai pirmasis pasaulyje „Windows“ operacinei sistemai skirtas procesorius, pagamintas 5nm procesu. Originalusis „8cx“ bei „8cx Gen 2“ buvo gaminami naudojant 7nm procesą.

Kompanija taip pat atskleidė, jog naujasis procesorius bus net 85% našesnis už savo pirmtaką, o vaizdo apdorojimas bus net 60% geresnis. Prie viso to šiame procesoriuje bus integruota nauja NPU (angl. neural processing unit) sistema, veiksianti tris kartus geriau už ankstesnį modelį. Pastaroji yra atsakinga už sklandžia dirbtinio intelekto integraciją įrenginyje.

Su didesne gale atkeliaus ir stebėtinai mažesnis energijos naudojimas, dėl ko, „Qualcomm“ teigimu, „8cx Gen 3“ bus tinkami naudojimui ir prietaisuose be aktyvaus aušinimo sistemų nepaaukojant našumo. Ankstesnės kartos taip pat buvo naudojamos prietaisuose be ventiliatorių, tačiau atliekant sudėtingesnes užduotis dėl pakilusios temperatūros nukentėdavo jų našumas.

„Snapdragon 8cx Gen 3“ taip pat panaudotos mobiliųjų telefonų procesorių technologijos - „Qualcomm“ kompiuterių gamintojams leis pasirinkti tarp trijų skirtingų integruotų 5G ryšio modemų. Galingiausias siūlomas modelis turės „X65“ lustą, gebantį pasiekti iki 10 GB/s parsisiuntimo spartą; vidutinės klasės siūlymas bus senesnis „X55“ modemo modelis, įgalinantis iki 7,5 GB/s greičio atsisiuntimus; tuo tarpu „silpniausia“ ryšio modemo versija bus „X62“ su vos 4,4 GB/s. Visi procesoriaus variantai taip pat palaikys „Wi-Fi 6“.

Anksčiau minėtas atnaujintas NPU išnaudos dirbtinio intelekto galimybes konferencijų metu - jo dėka įrenginiai galės malšinti aidą bei aplinkinį triukšmą. Taip pat procesoriai palaikys kelias kameras bei leis naudoti priekinę bei galinę kameras vienu metu, kas gali būti naudinga prezentacijų rodymo metu.

Biudžetinis variantas pavadintas „Snapdragon 7c+ Gen 3“ ir yra orientuotas į pigesnius „Windows“ nešiojamuosius kompiuterius. Jis bus gaminamas 6nm procesu, turės 60% spartesnį pagrindinį procesorių už savo pirmtakus bei 70% greitesnį vaizdo procesorių. Kadangi abiejų lustų rinkinių techninės charakteristikos vis dar laikomos paslaptyje, „Qualcomm“ nepateikia „7c+“ bei „8cx“ palyginimo.

Ryšio prasme naujos kartos „7c+“ taip pat nemenkai pagerintas - dabar šiuose procesoriuose bus integruoti „X53“ 5G ryšio modemai, įgalinantys iki 3,7GB/s spartos parsisiuntimus. Taip pat jie palaikys „Wi-Fi 6E“ iki 2,9 GB/s.

Ankstesnės kartos „7c+“ palaikė tik 4G ryšį, tačiau „Qualcomm“ nusprendė, kad net pigesni kompiuteriai turėtų įgalinti spartesnius naujos kartos komunikacijos ryšius - tai itin prasmingas žingsnis iš kompanijos perspektyvos, turint omenyje, kad daugelis vartotojų yra linkę turėti kompiuterius ilgą laiką. Pasak kompanijos, pirmieji „Windows 11“ kompiuteriai su naujaisiais ARM pagrindo procesoriais pasieks prekybą pirmoje sekančių metų pusėje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas