„Raptor Lake“ turės naują įtampos reguliavimą, kuris sumažins energijos sąnaudas

„Raptor Lake“ turės naują įtampos reguliavimą, kuris sumažins energijos sąnaudas

MiTech.lt

Pasirodė labai įdomios informacijos apie būsimus „Intel Raptor Lake“ procesorius, o jei tiksliau apie naują įtampos reguliatorių, kuris padės ne tik sutaupyti energijos sąnaudų, bet šiek tiek padidins ir spartą. Paaiškėjo, kad „Intel“ naują įtampos reguliatorių planuoja nuo 2020 metų sausio, bet patentas pasirodė tik tų pačių metų liepos mėnesį. Šį įtampos reguliatorių „Intel“ vadina DLVR (Digital Linear Voltage Regulator).

Intel-Raptor-Lake-DLVR-1024x481

Patente rašoma, kad pridėjus papildomą įtampos reguliatorių, pavyzdžiui ant pagrindinės plokštės, procesoriaus branduolių energijos sąnaudos gali sumažėti. Visa tai dėl daug tikslesnės įtampos apkrovos metu. Teigiama, kad šis metodas yra gan paprastai įdiegiamas su minimaliais kaštais.

Intel-Raptor-Lake-DLVR

Pačios „Intel“ skaidrės rodo, kad su DLVR galima sutaupyti iki 25 % energijos sąnaudų, o įtampa gali būt mažesnė net iki 160 mV. Kaip matote iš lentelių, didžiausi energijos sutaupymai yra vidutinės/žemos apkrovos metu. Procesoriui veikiant pilna galia jam įtampos nelabai sumažinsi. „Intel“ taip pat mano, kad toks papildomas įtampos reguliavimas gali duoti apie 7 % daugiau spartos.

Core-family

„Raptor Lake“ procesoriai priklausys 13 „Core“ procesorių šeimai ir turėtų būti išleidžiami 2023 metų pradžioje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Raptor Lake

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas