„Microsoft“ neseniai išleido „Windows 10“ ir „Windows 11“ operacinių sistemų atnaujinimus, kurie pasiūlė tam tikrų buvusių spragų pataisymus. Tarp jų – ir vienas svarbus saugumo spragos ištaisymas, skirtas „BitLocker Secure Boot“ pažeidžiamumui apeiti, kuris žymimas ID „CVE-2024-20666“. Tačiau dabar susiduriama su naujomis problemomis.
Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
2024 m. liepos mėn. „Windows 11“ antradienio atnaujinimas sugadina „Bitlocker“ disko šifravimą, pažymi „Microsoft“. Bendrovė kas mėnesį išleidžia didelius „Windows“ atnaujinimų paketus, kurie pasirodo kas antrą mėnesio antradienį.
Liepos mėnesio atnaujinimas turi žinių bazės identifikatorių KB5040442 ir taikomas „Windows 11“ 22H2 ir 23H2. „Bitlocker“ yra „Microsoft“ pirmosios šalies disko šifravimo funkcija, įtraukta į „Windows 10 Pro“, „Windows 11 Pro“ ir „Windows 11 Enterprise“ versijas. Kiekvieną kartą paleidžiant sistemą prašoma nurodyti disko iššifravimo slaptažodį, diskas lieka užšifruotas tol, kol įvedamas slaptažodis arba atliekamas „Bitlocker“ atkūrimo procesas.
Dėl KB5040442 „Bitlocker“ pamiršta savo slaptažodį, todėl tenka išvalyti „Bitlocker Recovery“ procesą. Kai užšifruojate tomą naudodami „Bitlocker“, jums suteikiamas atkūrimo raktas, kurį turėtumėte saugoti.
Turintieji internetines „Microsoft“ paskyras turi galimybę paprašyti, kad „Microsoft“ išsaugotų jų atkūrimo raktus, todėl jie galėtų prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros kitame įrenginyje (pvz., telefone) ir pasiekti išsaugotą atkūrimo raktą, kurį tada rankiniu būdu įvestų užblokuotame kompiuteryje, kad sukurtų naują „Bitlocker“ slaptažodį.
„Microsoft“ pripažįsta, kad „Bitlocker“ atkūrimas yra tik apeinama priemonė, o KB5040442 privers sistemas pamiršti „Bitlocker“ slaptažodžius ir privers jas atkurti. Bendrovė rengia atnaujinimą, kuris tai ištaisys, todėl jei turite nuolat įjungtą kompiuterį su „Bitlocker“, kuriame ką tik buvo ištaisyta KB5040442, galbūt reikėtų po ranka turėti atkūrimo raktą.