Rusija sulaukė mirtino „Microsoft“ smūgio: naujos sankcijos skaudžiai atsilieps daugeliui rusų

Rusija sulaukė mirtino „Microsoft“ smūgio: naujos sankcijos skaudžiai atsilieps daugeliui rusų

Lukas Snarskis

Rusijai ir toliau tęsiant karinius veiksmus Ukrainoje, didėja kompanijų, kurios vienaip ar kitaip atsiriboja nuo Rusijos rinkos. Sankcijas rusams taiko ne tik valstybės, tačiau ir daugelis technologijų bendrovių – nuo mažesnių iki pačių didžiausių.

Prieš keletą dienų pirmuosius žingsnius žengė ir technologijų milžinė „Microsoft“, kuri pašalino „Russia Today (RT)“ ir „Sputnik“ programėles iš „Microsoft Store“ aplikacijų parduotuvės. Tačiau vien tokiais sprendimais kompanijos vadovai neapsiribojo ir vakar, penktadienį, vakare paskelbė gerokai griežtesnį sprendimą.

Microsoft20Office_2021-04-26-213958

„Microsoft“ paskelbė, jog stabdo savo produkcijos prekybą Rusijos teritorijoje. Tai reiškia, kad rusai nebegalės įsigyti „Xbox“ konsolių, „Windows“ operacinės sistemos, „Microsoft 365“ prenumeratos bei visų kitų paslaugų, kurias gali pasiūlyti ši JAV bendrovė. Tiesa, tie kurie įsigijo įmonės produktus anksčiau – ir toliau sulauks jų palaikymo.

Kompanijos išplatintame pranešime, „Microsoft“ prezidentas Bradas Smithas neslėpė, jog dabartinė situacija gąsdina, piktina ir tuo pačiu liūdina. Jis neslėpė, kad jo valdoma kompanija smerkia nepagrįstus, neišprovokuotus ir neteisėtus Rusijos veiksmus.

xbox

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su JAV, Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vyriausybėmis ir nusprendėme stabdyti daugelio savo paslaugų teikimą Rusijoje. Esame įsitikinę, kad veiksmingiausia pagalba Ukraina yra konkrečių veiksmų atlikimas, kurie suderinti su vyriausybių priimamais sprendimais. Taip pat, imsimės ir papildomų veiksmų jeigu ši situacija tęsis ir toliau“, - teigė B.Smithas.

„Microsoft“ vadovas patvirtino, jog kompanija ir toliau rems Ukrainą kibernetinio saugumo srityje bei teiks humanitarinę pagalbą. JAV milžinė taip pat palaiko ryšius su savo darbuotojais Ukrainoje ir teikia jiems visokeriopą pagalbą.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas