„TP-Link“ maršrutizatorių savininkai turėtų sunerimti: paaiškėjo, jog jums nežinant yra renkami tam tikri duomenys

Šiais laikais bene kiekvieno lietuvio būste, kokiame nors tamsiame kampelyje, galima rasti nedidelę dėžutę, kuri atlieka labai svarbų darbą - užtikrina, kad namuose veiktų Wi-Fi. Daugeliui tikriausiai yra girdėtas ir „TP-Link“ vardas.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„TP-Link“ maršrutizatorių savininkai turėtų sunerimti: paaiškėjo, jog jums nežinant yra renkami tam tikri duomenys

Pastaroji bendrovė kuria Wi-Fi maršrutizatorius, kurie yra ganėtinai populiarūs ir Lietuvoje. Prieš keletą „TP-Link“ pradėjo bendradarbiavimą su „Avira“, kas suteikia įvairių saugumo sprendimų. Būtent dėl to atsirado tokios galimybės kaip „HomeCare“ ar „HomeShield“, kurios skirtos apsaugoti jūsų prijungtus įrenginius.

Tačiau internete pradėjo plisti informacija, kuri gali nepatikti daugeliui. „Reddit“ platformos vartotojai pastebėjo, jog „TP-Link“ maršrutizatoriai siunčia gausybę informacijos į „Avira SafeThings“ serverius. Teigiama, kad per keletą valandų įrenginiai atlieka daugiau nei 80 tūkst. užklausų.

„Avira SafeThings“ yra debesų technologijos pagrindu veikianti apsaugos sistema, kuri analizuoja vartotojų srautą. Ir nors „Avira“ pažymi, kad vartotojai patys galės valdyti savo įrenginius, „Reddit“ bendruomenėje pastebima, kad pastaroji paslauga veikia net ir tuo atveju kai ji nėra užsakyta. Negana to, visos panašios parinktys gali būti taip pat išjungtos.

Verta paminėti ir tai, jog panašų duomenų rinkimą yra pastebėję ir XDA bendruomenės nariai. Jeigu „Reddit“ vartotojai praneša apie „Avira“ savivaliavimą naudojant „TP-Link Archer AX3000“, tai XDA skelbiama apie analogišką reiškinį su „TP-Link Deco X68“ maršrutizatoriais.

Tokį duomenų rinkimą galima būtų vertinti itin dviprasmiškai, tačiau jų rinkimas neatsiklausus vartotojų – išties neigiamas reiškinys.

7 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Jonas

Dlink ir tplink skirtingi routeriai... O dlink tikrai paskutinis chlamas t.y. ryšys blogas, nulužus kol prisijungia ir apskritai genda...

Aaaaa

Taip man nulauze D-Link.nors rode kad prisijunges,bet interneto nebuvo ir uzrašas buvo toks.sack mai dyck nato.nezinau is kur jis atsirado,sunerimau,tai teko atjungti ir ismeciau.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas