Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Windows 10“ kompiuteriai jus išduos: jūsų naršymo istoriją perduos kitoms programoms

„Windows 10“ kompiuteriai jus išduos: jūsų naršymo istoriją perduos kitoms programoms

Leonardas Sindaravičius

2021-03-23, 11:50

„Microsoft“ operacinės sistemos naudotojams derėtų suklusti - tikėtina, kad netolimoje ateityje Jūsų interneto naršymo istorija bus dalijamasi plačiau, nei norėtumėte. Naujausio „Microsoft Edge“ naršyklės leidimo pirminėje versijoje netikėtai buvo atrasta parinktis, leisianti dalintis savo naršymo patirtimi su kitomis „Windows 10“ paslaugomis.

Nors tai gali būti labiau susiję su prietaisų sinchronizacijos tobulinimu, siekiant suteikti galimybę betarpiškai naršyti telefone ir kompiuteryje, platesnio paaiškinimo nebuvimas leidžia manyti, kad tai bus vienas iš būdų operacinės sistemos kūrėjams labiau sekti naudotojų veiksmus saviems tikslams. Nustatymas pavadinimu „Share browsing data with other Windows features“ buvo rastas „Edge“ naršyklės parinkčių „Profiles“ skiltyje.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

home-hero.3845757b

„Kuomet funkcija įjungta, „Microsoft Edge“ susies naudojamo profilio naršymo duomenis su visa operacine sistema. Šios funkcijos įjungimas leis lengviau pasiekti informaciją iš Jūsų naršymo istorijos, lankomiausių puslapių ir neseniai uždarytų tinklalapių naudojant „Windows“ paiešką,“ rašoma naujojo nustatymo aprašyme.

Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip patogi savybė, leisianti pasiekti svarbiausius interneto puslapius tiesiai iš darbalaukio, tačiau ji pateikiama tik kaip pavyzdys vienos paslaugų, gausiančių prieigą prie Jūsų „Edge“ naršymo duomenų

edge-share-wn10

.

Kitos „Windows 10“ savybės, pavyzdžiui virtuali asistentė „Cortana“, dalinasi informacija tiesiogiai su „Microsoft“ serveriais, kas gali suerzinti tuos, kurie kovoja už privatumą. Taip pat nėra žinoma, ar leistų „Microsoft“ skelbti reklamas tiesiai ant naudotojų darbalaukių, kas būtų mažų mažiausiai nepriimtina ir potencialiai pavojinga - dėl neapdairių reklamuotojų „Windows 10“ naudojančių asmenų kompiuteriuose galėtų atsirasti potencialiai nepageidaujamų programų.

Deja nėra aišku ar nustatymas bus įjungtas standartiškai, ar jį įsijungti bus vartotojo pasirinkimas. Taip pat „Microsoft“ neskelbia informacijos apie duomenų apsaugos tvarką bei kaip ši funkcija veiks skirtinguose prietaisuose - kol kas šia tema yra daugiau klausimų, nei atsakymų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas