Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Windows 10” šiemet sulauks grandiozinio atnaujinimo: keisis dizainas, valdymas ir visa kita

„Windows 10” šiemet sulauks grandiozinio atnaujinimo: keisis dizainas, valdymas ir visa kita

Leonardas Sindaravičius

2021-02-25, 13:50

Šiomis dienomis įvyko tai, ko laukė nemaža dalis „Windows” kompiuterių savininkų - buvo anonsuotas „Windows 10“ 21H2 versijos naujinys, kuriam suteiktas kodinis pavadinimas „Sun Valley“. Žadama, kad tai turėtų būti didžiausias šios operacinės atnaujinimas per visą jos gyvavimo istoriją. Turint omenyje, kad „Microsoft“ yra patvirtinusi, jog vienuoliktosios „Windows“ versijos nebus (ją pakeis esamos versijos atnaujinimai dukart per metus ), būsimasis „Sun Valley“ yra arčiausias atitikmuo „Windows 11“, kuris bus „paskutinė „Windows“ versija“.

Svarbiausi duomenys

Išleidimo data: 2021 spalis/lapkritis

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Versija: „Windows 10“ 21H2

Kodinis pavadinimas: „Sun Valley“

Pagrindinės naujovės:

  • Atnaujintas, aptakesnis dizainas
  • Naujos animacijos
  • Panašus į „Windows 10X“ veiksmų centras
  • Naujas talpyklos valdymo nustatymų ekranas
  • Nuo programos priklausantis kelių vaizdo plokščių valdymas
  • Patobulinti garso įrenginių nustatymai

Daugiau apie „Sun Valley” atnaujinimą

Susipažinusieji su „Sun Valley” naujovėmis teigia, kad tai nebus toks pat naujinys, kaip visi ankstesni, kuriuos gavome iki šiol nuo pat operacinės sistemos debiuto. „Microsoft“ žada atnaujintą išvaizdą, vartotojo sąsają, pojūtį ir dar sklandesnę naudojimo patirtį, o ne tik buvusių klaidų pataisymą. „Sun Valley“ svarba tokia pat, jei ne didesnė, kaip ir neseniai anonsuotos „Windows 10X“ - keletas šios pigesniems kompiuteriams skirtos operacinės sistemos naujovių atsiras ir 21H2 atnaujinime.

sun-valley-2

Taip, paminėjome „Windows 10X“, tačiau dėl to jaudintis nederėtų - pastaroji nėra skirta stacionariems ir žaidimų kompiuteriams ir tikrai nebus operacinė sistema, kurią galėsite įsigyti, atsisiųsti bei įsidiegti į bet kokį įrenginį. Kaip jau minėjome, ji orientuota į nebrangius verslo ir edukacijos įrenginius, ypač susitelkiant ties 2-in-1 nešiojamaisiais kompiuteriais, turinčiais liečiamuosius ekranus. Iš esmės tai bus tiesiog gerokai išlengvinta „Windows 10“ versija, neturėsianti palaikymo daugybei senų programų, sukurtų „Win32“ pagrindu, tačiau tai kompensuosianti kur kas sklandesniu veikimu negalinguose įrenginiuose.

„Windows 10 Sun Valley“ bus visai kitoks žvėris. Jo tikslas yra įkvėpti senajai operacinei sistemai šiek tiek naujos gyvybės ir, pasak „WindowsCentral“ redaktoriaus Zac Bowden, „suteikti stebinantį vizualių „Windows“ patirčių atgaivinimą bei parodyti vartotojams, jog „Windows“ sugrįžo ir yra geriausiai jiems pritaikyta operacinė sistema.“

„Sun Valley“ debiuto planai

Pastaruosius kelerius metus „Microsoft“ puikiai sekasi laikytis savo dviejų versijos atnaujinimų per metus plano, kurį sudaro pavasario ir rudens naujiniai. Pirmasis pasirodo maždaug balandžio/gegužės mėnesiais, o antrasis pasiekia vartotojus spalį/lapkritį. Turint omenyje programinės įrangos milžinės ambicijas ir žadamas naujausios versijos funkcijas, abejotina, jog 21H2 versija mus pasieks vos už poros mėnesių - esame įsitikinę, kad gausiai atnaujinta operacine sistema galėsime mėgautis anksčiausiai rudenį.

sun-valley-1

Metų pradžioje „Microsoft“ atskleidė informacijos apie tai, jog 21H1 naujinys, turėjęs būti pavasarį pasirodysiančia „Windows“ versija, šiek tiek vėluos ir pasieks mus birželio mėnesį. Kadangi tai bus gerokai mažesnis atnaujinimas, su juo žadama tik keletas įvairių trūkumų korekcijų ir nauja API, padėsianti apsaugoti sistemą nuo KTM (Kernel Transaction Manager) išnaudojimo.- paprasčiau tariant, operacinė sistema tiesiog taps šiek tiek saugesnė.

„Sun Valley“ naujovės

Kalbant apie savybes, neabejotinai labiausiai mūsų dėmesį patraukė žadami vizualiosios dalies pakeitimai - naujas dizainas turėtų pakeisti dabar vyraujančią kampuotą ir palyginti agresyvią sąsają mažiau agresyviais, suapvalintais kampais. Tai reiškia, jog išvysime apvalesnius langų kampus, mygtukus, vartotojo sąsajos elementus, kuriuos papildys ir atnaujintos animacijos, pavyzdžiui, langų atidarymo. Priklausomai nuo Jūsų asmeninių pageidavimų, tai gali būti geri ir blogi pokyčiai - neabejojame, jog nemaža dalis šios OS naudotojų pasiilgs lygių, kampuotų langų, puikiai užpildančių ekraną.

sunvalley

Taip pat tikėtina, kad su „Sun Valley“ atnaujinimu gausime ir „Windows 10X“ veiksmų centrą, sukurtą tam, kad padėtų greičiau pasiekti svarbiausias programas, pranešimus ir suteiktų lengvą prieigą prie būtiniausių nustatymų. Lyginant su „Windows 10“ esančiu veiksmų centru (dešinėje pusėje atsirandanti juosta), naujoji versija turėtų būti gerokai palankesnė naudojimui ir suteikti geresnį funkcionalumą.

Viena iš savybių, kuri nepaliks abejingų yra senesnių nustatymų ekranų langų atnaujinimas, pagaliau įkelsiantis juos į „Windows 10“ erą. Nuo pat pirmosios šios OS versijos tai sulaukė nemažai kritikos, mat kai kurie nustatymų langai atrodo taip, lyg nebūtų pasikeitę nuo „Windows 2000“ laikų. Tiesa, su šia problema pradedama dorotis jau dabar - neseniai su vienu iš naujinių buvo pakeistas Advanced Display Settings langas, kuriame galite keisti ekranų atnaujinimo dažnį, rezoliuciją ir panašius nustatymus.

Debiutavus „Sun Valley“ taip pat atsisveikinsime su senąja talpyklos valdymo sistema, ją pakeis patogesnio naudojimo ir tiesmuko pavadinimo Manage Disks and Volumes funkcija. Esant poreikiui, išliks galimybė pasiekti ir senąją versiją - jei pageidausite senos ir pažįstamos išvaizdos bei funkcionalumo.

sun-valley-3

Taip pat bus įvestas pažangesnis kelių vaizdo plokščių palaikymas - jei naudojate skirtingus vaizdo procesorius, galėsite operacinės sistemos viduje pasirinkti, kuris yra galingesnis ir kuris silpnesnis, bei pasirinkti, kurį norite naudoti tam tikroms programoms. Žaidimų kompiuteriams tai ne itin aktualu, nes pati dviejų vaizdo plokščių viename įrenginyje idėja yra pamažu laidojama, tačiau galima įžvelgti ir teigiamą pusę - tai įneštų dalį nešiojamųjų kompiuterių funkcionalumo į stacionarių sistemų pasaulį. Omenyje turima galimybė vienu metu naudoti procesoriuje integruotą grafikos sistemą ir atskirą vaizdo plokštę - pastaroji įsijungtų tik tuomet, kai jos iš tikro reikia, pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus.

Tokia funkcija tikrai reikalaus testavimo ir sulauks nemažai dėmesio pasirodžius 21H2 naujiniui, tačiau tikėtina, kad norint naudotis integruota ir atskira vaizdo plokštėmis vienu metu, monitorių prie kompiuterio teks prijungti dviem laidais. Kitu atveju vienas iš grafikos procesorių neveiks. Tai taip pat gali sumažinti aukšto atsinaujinimo dažnio monitorių poreikį, tačiau to nesužinosime iki sistemos atnaujinimo pasirodymo. Minėtoji funkcija turėtų būti nustatoma atskiroms programoms - galbūt vienoje sistemoje turite ir „NVidia“, ir „AMD“ vaizdo plokštes ir norite efektyviai išnaudoti jų funkcionalumą specifinėms užduotims ar žaidimams. Nesame įsitikinę, kad viskas veiks būtent taip, tačiau būsime nustebę jei iš šios funkcijos pavyks išspausti jokios naudos.

Paskutinis dalykas, apie kurį užsiminė „Microsoft“, tai integruotų garso įrangos nustatymų patobulinimas, leisiantis Volume Mixer nustatymų langelyje pasirinkti skirtingus garso perdavimo įrenginius atskiroms programoms. Jei nustatymai bus išsaugomi ir pasirinkimai nebus automatiškai pakeisti paleidus kompiuterį iš naujo, toks funkcionalumas tikrai bus naudingas.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas