Kompiuteriai

Žaidimams skirtų kompiuterių komponentų rinka ir toliau trauksis, bet ekspertai įžvelgia ir pozityvių dalykų

Tikimasi, kad po staigaus kritimo 2022 metais, pasaulinė asmeninių kompiuterių žaidimų techninės įrangos rinka per ateinančius kelerius metus atsigaus, nepaisant nuolatinės recesijos baimės ir masinių atleidimų.

Žaidimams skirtų kompiuterių komponentų rinka ir toliau trauksis, bet ekspertai įžvelgia ir pozityvių dalykų

„Jon Peddie Research“ (JPR) teigia, kad iki 2025 metų šios pramonės šakos bendros pajamos padidės 5 mlrd. JAV dolerių. Prognozuojama, kad 2025 metais kompiuterinių žaidimų techninės įrangos pramonės bendros pajamos sieks 47,1 mlrd. JAV dolerių, t. y. maždaug 12 proc. daugiau nei 2022 metais, kai jos siekė 42,0 mlrd. dolerių.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Vis dėlto tikimasi, kad artimiausiu metu situacija išliks prasta, šiais metais rinka dar labiau susitrauks ir nukris iki 37,3 mlrd. dolerių, t. y. beveik 5 mlrd. dolerių mažiau nei pernai. Tyrimas taip pat atskleidė, kad prasidėjus atsigavimo procesui didžiausias augimas bus pasiektas aukštesnės klasės ir pradinio lygio segmentuose, o vidutinės klasės segmentas ir toliau mažės.

Tikimasi, kad aukščiausios klasės kategorija išaugs 17 proc. – nuo 22,9 mlrd. dolerių 2022 m. iki 26,8 mlrd. JAV dolerių 2025 metais, o pradinio lygio kategorija per tą patį laikotarpį esą išaugs nuo 5 mlrd. dolerių iki 7,3 mlrd. dolerių.

Tuo tarpu vidutinės klasės segmentas turėtų jausti spaudimą iš abiejų rinkos galų ir 2022-2025 m. sumažėti nuo 14,0 mlrd. iki 12,9 mlrd. dolerių. Tikimasi, kad 2023 m. vidutinės klasės rinkos pajamos sieks 11,4 mlrd. dolerių, t. y. 2,6 mlrd. dolerių mažiau nei pernai.

Pasak JPR prezidento Jono Peddie, tikimasi, kad „Intel“ įėjimas į diskrečiųjų vaizdo plokščių rinką su ARC, taip pat AMD sprendimas sumažinti kai kurių savo kadaise buvusių vidutinės klasės vaizdo plokščių kainas artimiausiais metais padės padidinti pradinio lygio rinką.

Pasak JPR vyresniojo žaidimų technologijų analitiko Tedo Pollako, gerėjanti makroekonominė aplinka padės rinkai atsigauti per ateinančius porą metų. Prie augimo prisidės ir mažėjančios didelės skiriamosios gebos itin plačių monitorių kainos, o tai turėtų padėti juos išpopuliarinti tarp paprastų žaidėjų.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas