Pristatytos „Nvidia RTX 30“ vaizdo plokštės: kaina priverčia aiktelėti

Paskelbė:   Rokas Gaidys | 2020-09-04
Pristatytos „Nvidia RTX 30“ vaizdo plokštės: kaina priverčia aiktelėti
0 Pasidalinimai
2286 Peržiūros

Vakar „Nvidia“ oficialiai pranešė apie naujausios kartos „RTX 30“ vaizdo plokštes, kurios yra paremtos naująją „Ampere“ architektūra. Na kaip teigia įmonė ši karta atneš ženklių pokyčių į  grafikos ir vaizdo žaidimų pasaulį. Pačios plokštės bus ženkliai pranašesnės ne tik galia, bet ir aušinimo efektyvumu, palyginti su jų pirmtakais. Šiame straipsnyje apžvelgsime jų kainą, techninius parametrus bei galimą išleidimo datą.

Plokštės dizainas ir techninės charakteristikos

„3080“ ir „3090“ naudos naująją „GDDR6X“, o ne senąja „GDDR6“ atmintį, o tai leis geriau išnaudoti jos galią ir programos bei procesai veiks ženkliai sklandžiau. Taip pat daugumos pageidavimu bus pridėta  „HDMI 2.1“ jungtis, kuri leis perduoti 8K vaizdą 60Hz dažniu ir 4K 144Hz dažniu ir tam užteks vieno kabelio. Naujosios plokštės bus vientisos su dvejais aušintuvais, kas kaip teigia „Nvidia“ net 2 kartus pagerins jų aušinimą. Na žinoma reikia suprasti, kad čia yra kalbama apie „Founders Edition“ plokštes, nes kiti gamintojai, tokie kaip „ASUS“, „MSI“ ir kiti pakeis jų dizainą ir galbūt net pridės trečią aušintuvą.

„Optimaliausias variantas“ arba „RTX 3070“

Na, kaip suprantama, tai bus realiausias pirkinys daugumai vaizdo žaidimų mėgėjų ar tų, kurie dirba su grafikos programomis. Kaip teigia „Nvidia“ ši plokštė taip pat bus pranašesnė už „RTX 2080 Ti“ ir veiks net 60 procentų greičiau nei jos pirmtakė „RTX 2070“, nors joje bus tik 8 gigabaitai „GDDR6“ atminties. Na, o kaina turėtų prasidėti nuo 499 dolerių ir ji prekyboje turėtų pasirodyti spalio mėnesį. Mano manymu, tai yra optimaliausias variantas vaizdo žaidimų mėgėjams. Na, o manau, kad tikrai daugelis nesinaudojame 4K monitoriais, ypač tie kurie žaidžia „CS: Global Offensive“, „Apex Legends“ ar kitus šiuo metu populiarius projektus, dėl labai paprastos priežasties- geresnė rezoliucija nepadarys mūsų geresniais žaidėjais. Tai mano manymu turėtų būti populiariausia plokštė iš visos serijos dėl kainos ir galios santykio.

„Big boys“ arba „RTX 3090“ ir „RTX 3080“

Pagrindinis šios kartos flagmanas, tai „RTX 3090“ plokštė, kuri, kaip teigia „Nvidia“, yra net 50 procentų našesnė nei „Titan RTX“ ir daugelyje populiariausių vaizdo žaidimų pasieks 60 kadrų per sekundę, net su 8K grafika. Kaip toliau yra teigiama pranešime ji turės tiek pat, tai yra 24 gigabaitus „GDDR6X“ atminties, kaip ir „Titan“, tačiau veiks net 10 kartų tyliau ir dirbs žymiai mažesnėje darbinėje temperatūroje. Plokštės kaina prasidės nuo 1499 JAV dolerių, o pavyzdžiui jos senos kartos atitikmuo „RTX 2080Ti“ išleidimo metu kainavo nuo 1299 dolerių. Tačiau ir vėl palyginus su jos atitikmeniu „Titan RTX“, kurio kaina prasideda nuo 2499 JAV dolerių, tai atrodo iš tiesų neblogai, nes žaidimų atžvilgiu jos turėtų veikti panašiai.

„RTX 3080, kaip teigia „Nvidia“ tai yra geriausias variantas žaidimų fanams ir veiks 2 greičiau nei jos pirmtakė „2080“. Joje yra 10 gigabaitų „GDDR6X“ atmintis ir kaip teigia kūrėjai ji turėtų puikiai veikti 60 kadrų per sekundę dažniu su 4K grafika. Plokštės kaina prasideda nuo 699 dolerių, o prekyboje ji turėtų pasirodyti jau rugsėjo 17 dieną.

Trumpai tariant „Nvidia“ pateikė rimtų argumentų apie „RTX 30“ serijos plokštes, ypač apie jų galią, kuri pasak jų bus ženkliai didesnė nei jų pirmtakų. Tačiau, nėra aišku kaip tai įtakos jų veikimą vaizdo žaidimuose, o mokėti daugiau nei 1300 eurų už „RTX 3090“ tikrai nesinori. Todėl visiems „geimeriams“ rekomenduoju dairytis į „3070“, nes ji tikrai yra optimaliausias pirkinys kainos, kokybės bei techninių galimybių atžvilgiu. Žinoma daug kas priklausys nuo to, kurio prekės ženklo plokštę pirksite ir ant jos bus padarytas vadinamas „overclock“. Tačiau atsižvelgiant į kainą ir galimybes, jeigu šiuo metu planuojate pirkti ar patys susikonstruoti sau kompiuterinę sistemą, rekomenduoju dar kokį mėnesį palaukti.


Parašyti komentarą