Oficialu: milžiniškas „Windows 10“ atnaujinimas pasirodys jau šį mėnesį

Paskelbė:   Leonardas Sindaravičius | 2021-05-01
Oficialu: milžiniškas „Windows 10“ atnaujinimas pasirodys jau šį mėnesį
0 Pasidalinimai
484 Peržiūros

„Microsoft“ atstovai patvirtino, jog sekantis rimtas „Windows 10“ savybių atnaujinimas pasirodys jau šių metų gegužę. „Tikime, kad „Build 19043.928“ yra galutinė 2021-ųjų gegužės naujinio versija,“ teigia kompanijos atstovas Brandon LeBlanc. 21H1 vadinamo atnaujinimo testinę versiją jau gali išbandyti „Windows Insider“ programos dalyviai.

Tikslios datos, kada „Windows 10“ bus atnaujinta, „Microsoft“ kol kas neatskleidžia, tačiau naudotojai spekuliuoja, kad tai įvyks gegužės 11-ąją, per vadinamąjį „Patch Tuesday“ - kasmėnesinį operacinės sistemos atnaujinimą. Technologijų milžinė jau atskleidė, kad nors atnaujinimas ir didesnis, jis bus diegiamas tokiu pat optimizuotu būdu, kaip ir įprasti kasmėnesiniai naujiniai. Brandon LeBlanc taip pat užsiminė, kad „Windows Insider“ verslo klientai turėjo galimybę įdiegti 21H1 savo organizacijų kompiuteriuose jau nuo kovo mėnesio.

Nepaisant iškilmingo pavadinimo atskleidimo ir gausių spekuliacijų, ši „Windows 10“ versija nesiūlys daugybės naujų ryškių funkcijų. Tai veikiau praėjusių versijų klaidas ištaisysianti versija - galime tikėtis geresnio sistemos našumo, patobulinto suderinamumo bei saugos. Vienintelė visiškai nauja savybė bus galimybė pasirinkti ar norite naudoti įrenginyje integruotą ar išorinę vaizdo kamerą prisijungiant su „Windows Hello“ autentifikacija. Bus patobulinta „Windows Defender Application Guard“ saugos funkcija bei grupės sąlygų sudarymo sistemos veikimas, aktualus dirbantiems iš namų su įmonės kompiuteriais.

Apie naujinio debiutą „Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella pranešė kartu su žinia, jog „Windows 10“ veikia net 1,3mlrd. prietaisų. Nors ši statistika nebuvo įtraukta į „Microsoft“ praėjusio ketvirčio pajamų pranešimą, Nadella apie tai užsiminė virtualios konferencijos metu. „Vartotojai atsigręžia į „Windows“ kompiuterius vis dažniau, siekdami išlikti prisijungę, produktyvūs ir saugūs. „Windows 10“ dabar turi per 1,3mlrd. aktyvių naudotojų per mėnesį,“ sakė įmonės direktorius. Tai nemenkas augimas, žinant, kad lygiai prieš metus „Windows 10“ operacinė sistema turėjo „tik“ 1mlrd. aktyvių naudotojų.

Verta paminėti, kad „Windows 10“ gaus ir savotišką sąsajos atnaujinimą, tačiau jis nėra laikomas 21H1 naujinio dalimi. Tai „News and Interests“ valdiklis, kuris atsiras užduočių juostoje ir rodys personalizuojamą turinį (vietos orus, naujienas, akcijų biržą ir t.t.). Nors ir nelaikoma gegužės mėnesio atnaujinimo dalimi, ši funkcija atsiras tik su juo, skelbiama „Microsoft“ palaikymo puslapyje.

Žymiai labiau laukiamas yra 21H2 naujinys, pasirodysiantis šių metų antroje pusėje ir vadinamas „Sun Valley“ - jame tikimasi pamatyti pakeistą „Windows 10“ išvaizdą ir didesnius vartotojo sąsajos pokyčius. Tuo pačiu vystoma ir „Windows 10X“ - supaprastinta operacinės sistemos versija, ruošiama kaip konkurentė „Google Chrome OS“. Pastaroji užima nemažą edukacijai skirtų kompiuterių rinkos dalį.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
Geriausi 2016 metų išmanieji telefonai iš Kinijos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo